[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Lunchconcert 25-11

Lunchconcert 25-11

  • Woensdag 25 november 2015
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Wednesday 25 november 2015
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Klassieke lunchconcerten: Frans Brekelmans
Aanstormend klassiek muziektalent zit (bijna) iedere woensdag voor u klaar in Het Café in De Oosterpoort om uw middagmaal muzikaal te omlijsten. De lunchconcerten worden georganiseerd i.s.m. het Noord Nederlands Orkest en het Prins Claus Conservatorium.

Geen lunch of kopje koffie meer

Geen lunch of kopje koffie meer

Tijdens de gratis lunchconcerten bieden wij geen horeca meer aan, uiteraard mag u uw eigen meegebrachte eten en drinken te nuttigen tijdens deze concerten.

De toegang is gratis en u hoeft niet te reserveren.

Frans Brekelmans gitaar
Spaanse werken van Albéniz, Tárrega, Llobet en Torroba

Isaac Albéniz (1860-1909)
uit de Suite Espagnola
Granada, Cataluña, Sevilla                                                                             

Francisco Tárrega (1852-1909)
Capricho Arabe
Recuerdos de la Alhambra, Maria

Miguel Llobet (1878-1938)
El Mestre

Federico Moreno Torroba (1891-1982)
Sonatina
Allegro, Andante, Allegro

Toelichting:
Frans Bekelmans , net terug van een reis rond en in Madrid, heeft veel affiniteit met de grote Spaanse gitaristen en hun muziek waarvan hij vanmiddag werk ten gehore brengt. Deze gitaristen waren zangers op hun instrument, zoals baritons en tenoren dat in de operawereld zijn.

Tarréga, romantisch gitarist en componist, wordt beschouwd als grondlegger van de moderne klassieke gitaartechniek. Hij was de eerste die als tijdgenoot van Albéniz delen uit ‘Suite Espagnola’ voor piano naar de gitaar bewerkte. Moorse invloeden zijn aanwezig in Capricho Arabe. De tremolotechniek in Recuerdos de la Alhambra is bedoeld als een ononderbroken viooltoon. Gavotta ‘Maria’ gaat over een dochter van Tárrega, ze was zeker een temperamentvolle dame!

El Mestre, Catalaanse volksliedje uit de middeleeuwen gaat over een schoolmeisje dat verliefd wordt op haar leraar, hij moet echter ten strijde trekken en keert niet terug. Llobet weet dit gegeven op meesterlijke wijze in een impressionistische toonzetting te weerspiegelen.

Mede doordat gitarist Andrés Segovia, die het werk van Tárrega en Llobet voortzette en nieuw gitaarrepertoire vroeg aan Moreno Torroba, impressionistisch componist uit Madrid, heeft deze een belangrijke bijdrage geleverd aan Spaanse gitaarmuziek, hij hing het ‘casticismo’ aan, waarin de nadruk ligt op de authentieke en oorspronkelijke Spaanse traditie. Daarnaast componeerde hij succesvolle zarzuelas (Spaanse operettes). Zijn Sonatine uit 1923 maakte deel uit van het repertoire waarmee Segovia doorbrak in de jaren 20 van de vorige eeuw.

Frans Brekelmans geeft regelmatig gitaarrecitals, voornamelijk als solist. Hij heeft al diverse malen opgetreden in de Oosterpoort. Hij maakte twee cd’s: Segoviana, genoemd naar Andrés Segovia, en Musica poetica, gespeeld op een Hauser-gitaar uit 1927 waar Segovia een groot deel van zijn carrière op speelde. Vandaag zijn die na het concert voor € 15,- te koop , desgewenst gesigneerd.

Meer informatie: www.fransbrekelmans.nl

Binnenkort bij SPOT

Een groot symfonieorkest op een podium tijdens een uitvoering in een concertzaal, geleid door een dirigent.

Noord Nederlands Orkest

vr 4 sepSPOT/De Oosterpoort

Meesterwerken vertellen over hun tijd. Maar hoe klinkt de wereld van vandaag?

Een live muziekopvoering op een podium met muzikanten die instrumenten bespelen, verlicht door blauwe lichten en een groot scherm waarop de artiesten te zien zijn.

Insomnio

ma 21 sepSPOT/De Oosterpoort

Hedendaagse muziek waarin vogels en mensen samen de toon zetten

Illustratie van drie mensen: twee spelen fluit en luit terwijl een derde persoon bladmuziek vasthoudt en zingt.

Cursus Klassieke Muziek 1

wo 23 sepSPOT/De Oosterpoort

Ga mee op een inspirerende reis door de muziekgeschiedenis!

Soon at SPOT

Asteroide
Noorderzon

Asteroide

za 29 augSPOT/Stadsschouwburg

Absurd and moving blend of dance, song and theater

Portret van een vrouw met krullend bruin haar, staand buiten tegen een veld en een heldere blauwe lucht.

Katherine Priddy

vr 2 oktSPOT/Lutherse Kerk

Indie folk filled with poetic lyrics and atmospheric arrangements.

Een persoon met wit haar en zwarte kleding staat met armen over elkaar voor een open vleugelpiano.

Ronald Brautigam & Christian Poltéra

di 6 aprSPOT/De Oosterpoort

Three cello sonatas and a piano sonata by Beethoven

Stories

Drie mensen in kleurrijke outfits met tartan-sjaals poseren tegen een donkere achtergrond.

Theatermaker Steef de Jong over Tulip Town

- Operette, punk, humor, liefde en kartonnen magie

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid