[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Eline Vere

Hanne Arendzen, Nettie Blanken e.a.

Eline Vere

Hanne Arendzen, Nettie Blanken e.a.

  • Woensdag 3 februari 2016
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Wednesday 3 february 2016
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Ger Thijs, dé Couperusbewerker

In verband met de ijzel kon de voorstelling op dinsdag 5 januari niet doorgaan, de vervangende datum is woensdag 3 februari. Kaarten van bezoekers blijven geldig.

Met de debuutroman van Louis Couperus in 1889 werd ook een van de bekendste romanpersonages uit de Nederlandse literatuur geboren: Eline Vere. Het jonge meisje (gespeeld door de van oorsprong Groningse Hanne Arendzen) dat wil ontsnappen aan de keurige mannen, de sleur en het korset van het Haagse milieu, betaalt daar een hoge prijs voor. Ger Thijs, dé bewerker van grote Nederlandse literaire werken, staat voor zijn vierde grote Couperusbewerking en -regie aan het roer van een cast om van te watertanden.

Voorverkoop seizoen 2015-2016

Voorverkoop seizoen 2015-2016

Let op: deze voorstelling is tussen 10 juni tot 15 juni alleen te bestellen als Agenda abonnee. Vanaf 15 juni 19.30 uur start de algemene voorverkoop!

“Opstandig en verveeld, bozig en verdrietig, lijdend aan aandoeningen en dromend van een groots levend, impulsief en slim: Eline Vere, de titelheldin uit de gelijknamige roman van Louis Couperus uit 1889, is het allemaal.”

★★★★ Theaterkrant

“Terug in Den Haag pleegt een wanhopige, in zichzelf verstrikte Eline ’per ongeluk’ zelfmoord. Het is de indrukwekkende slotscène van een zeer onderhoudende voorstelling.”

★★★★ Dagblad van het Noorden

tekst: Louis Couperus · bewerking en regie: Ger Thijs · spel: Hanne Arendzen, Oda Spelbos, Nico de Vries, Nettie Blanken, Vincent Croiset, Abel Nienhuis, Marc Klein Essink, Nina Goedegebure en Julia Herfst

Binnenkort bij SPOT

Man in een wit shirt staat voor een microfoon op een podium tegen een donkere achtergrond.

Beste Mensen

vr 18 sepSPOT/Stadsschouwburg

Een voorstelling over de opvallende klimaatspeeches van de afgelopen vijftig jaar

Persoon in donker pak maakt een theatrale handgebaar op een schemerig podium met rood-blauwe verlichting.

In de digitale loopgraven

ma 5 oktSPOT/De Oosterpoort

Huib Modderkolk neemt je mee naar het front van de digitale oorlogsvoering

Een vrouw met lang haar danst tegen een rokerige, donkere achtergrond.

Sexodus

wo 7 oktSPOT/Stadsschouwburg

"Naomi Velissariou is een waanzinnige theaterfurie" ★★★★★ de Volkskrant

Soon at SPOT

Een bont gezelschap van muzikanten staat op het podium. onder hen zijn de zussen clean pete, die opgaan in de menigte van muzikanten. van achter zien wij het publiek helemaal los gaan

Clean Pete’s Kerstshow

za 12 decSPOT/De Oosterpoort

Over-the-top Christmas show with a mix of Christmas classics

Kleurrijke stoffen en stapels textiel uitgestald in een marktkraam, terwijl twee mensen stoffen bekijken.

Barokopera Amsterdam

za 17 aprSPOT/Stadsschouwburg

Purcell's Baroque music interwoven with migration stories and sounds from South America

Kale man in een donker blazer zit aan een tafel met armen gevouwen op het tafelblad en kijkt recht vooruit.
Wereldklasse

Ivo Pogorelich

do 20 meiSPOT/De Oosterpoort

Baroque clarity and Romantic depth from an idiosyncratic master

Stories

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid