[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Orkater-De Nieuwkomers: Lars Doberman

De familie Manson

Orkater-De Nieuwkomers: Lars Doberman

De familie Manson

  • Woensdag 25 november 2015
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Wednesday 25 november 2015
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Aanstekelijke en talentvolle theatermakers

Aanstekelijke en talentvolle theatermakers
Afgelopen jaar gooide Lars Doberman (Reinout Scholten van Aschat, Matthijs van de Sande Bakhuyzen, Mattias Van de Vijver en Jip van den Dool) met de aanstekelijk leuke voorstelling ‘Een Bebop Verhaal’ hoge ogen bij pers en publiek. De groep komt terug met een stuk over Charles Manson, die in 1969 de wereld deed opschrikken met een reeks gruwelijke moorden. Met beeldend kunstenaar Jochem van Laarhoven doen de makers een poging Het Kwaad te vangen, vorm te geven en te tonen in een livedemonstratie. Want Het Kwaad, wat is dat eigenlijk? Waarom is het er? Maar vooral: waarom is het zo ver-schrik-ke-lijk aantrekkelijk? Welkom in het constant transformerende universum van Lars Doberman, waarin absurde humor en filmische jazzmuziek vaste waarden zijn.

“Het muzikale idioom van de jaren zestig komt voorbij met ruige rock, softe jazz en zelfs nog een zingende Manson.”

“De Lars Dobermannen wisselen daarbij voortdurend van rol. Het Kwaad zit niet in een individu, maar in een ieder van ons.”

★★★ Theaterkrant

“De scènes stippen de belangrijkste gebeurtenissen uit Mansons leven aan, maar hebben tegelijkertijd allemaal een hoog absurdistisch gehalte.”

“Hun grote muzikale talent zetten ze niet in voor satanische heavy metal, maar onder meer engelachtige knapengezang en blije funk. Het is een vrolijke onverschilligheid die je ook ziet in de films van Quentin Tarantino. Manson is hier een coole cultfiguur geworden.”

★★★★ NRC

“Net als het succesvolle debuut is De familie Manson niet zozeer een lineair biografisch verhaal maar een associatief, fraai vormgegeven, swingend muzikaal stuk – met als uitgangsfiguur dus de enigmatische Charles Manson.”

“De sekteleider die het gezicht werd, inspireerde muziektheatergroep Lars Doberman tot De familie Manson, een fijne voorstelling die in de donkere dagen na Halloween niet gek getimed is.”

★★★★ de Volkskrant

“de ongebreidelde creativiteit, de eigenzinnige acteerstijl, het fraaie videowerk van Jochem Laarhoven die ook het decor maakte, en de wijze waarop de gretig gespeelde scènes elkaar snel afwisselen, is een lust voor ogen en oren.”

★★★★ Scenes

“Opvallend fascinerend zijn de momenten waarop Reinout van Scholten Aschat als een charismatisch verteller optreedt en een bizar verhaal vertelt, gebaseerd op dat van Manson als sekteleider in de woestijn. Op dit soort momenten krijgt de voorstelling vleugels.”

★★★ Trouw

concept, spel en muziek: Reinout Scholten van Aschat, Matthijs van de Sande Bakhuyzen, Mattias Van de Vijver en Jip van den Dool ∙ regie: Suze Milius ∙ vormgeving: Jochem van Laarhoven

Soon at SPOT

Emo Night Mainland

Emo Night Mainland

vr 13 mrtSPOT/De Oosterpoort

Club night with your favorite 00’s emo and pop-punk

Drie mensen poseren in kleurrijke outfits voor een fonkelend achtergrond met een reuzenrad.

Hope

zo 29 mrtSPOT/Stadsschouwburg

Interdisciplinary and international theater about power, doubt and truth

Een groot koor poseert in een theaterzaal, met een dirigent staand achter de groep.
Wereldklasse

Choir of The King’s Consort

wo 22 aprSPOT/De Oosterpoort

Vocal masterpieces by Britain's finest romantics

Stories

Terugblik: Brabo LeoneTerugblik: Brabo Leone
Terugblik: Brabo Leone

Terugblik: Brabo Leone

- De allerlaatste Brabo Leone van Sarah Janneh in de Stadsschouwburg

Snelle en Chef’Special ook bij Kraantje Pappie in Stadspark
Nieuws

Snelle en Chef’Special ook bij Kraantje Pappie in Stadspark

- Kraantje Pappie heeft vanochtend de eerste artiesten bekend gemaakt die op zullen treden tijdens z’n grootste show ooit in Stadspark.

De luisterlijst van Ramsey Nasr

De luisterlijst van Ramsey Nasr

- Een selectie van albums die je volgens hem écht gehoord moet hebben.

Aaf en Lies ontleden de liefde
Interview

Aaf en Lies ontleden de liefde

- Prachtige verhalen en prangende liefdesproblemen

Mindfulness In Concert Festival

Mindfulness In Concert Festival

- Muziek, meditatie en bewustzijn samen in een warm en uitnodigend festival

Een verre foto van het hele koor

Zingdag Nederlands Kamerkoor

- Interview met deelnemers Hanny Geerlings en Pieter Zwart

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!
Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

-

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid