[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Martijn Koning

Koning van de Lach

Martijn Koning

Koning van de Lach

  • Woensdag 22 maart 2017
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Wednesday 22 march 2017
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Een van de grootste beloftes van het cabaret

Een van de grootste beloftes van het cabaret
Martijn Koning is één van de cabaretiers in het succesvolle tv-programma Cojones. Algemeen Dagblad riep hem in 2014 uit tot een van de grootste beloftes van het cabaret. Hij is hilarisch, absurd, rauw, brutaal, politiek volkomen incorrect en zit bovenop de actualiteit. Een rode draad? Echt niet! Dit is satire op het scherp van de snede.

“Koning is een komiek waar de fabrikant van ritalin rijk van kan worden. Zo dendert hij van links naar rechts, van achter naar voren. Toch komt hij een aantal keren terug op het probleem dat tegenwoordig zo ontzettend veel mensen in de slachtofferrol kruipen, zo veel zelfs dat er te weinig daders zijn.  Het publiek is na anderhalf uur net zo bekaf als de komiek. Maar wel heel voldaan.”

★★★★ Volkskrant

“Er staat ook een andere comedian op het podium. Energieker, scherper, hongeriger. Dat merk je vooral tijdens zijn heerlijke interactie met de zaal, die bijna elke keer tot een goedgeplaatste opmerking leidt. “Er zijn zo veel slachtoffers dat we niet genoeg daders hebben.” Martijn Konings zet de toon voor zijn beste voorstelling tot nu toe al snel. Een rode lijn? Hij doet daar verder weinig mee, maar dat maakt helemaal niet uit. Zijn enige doel is de zaal te laten lachen. Daar slaagt hij dit keer uitstekend in.”

★★★★ Parool

“In ‘Koning van de Lach’ doet Martijn Koning zijn titel eer aan: in een losse stand-up setting presenteert hij een serie sterke grappen. (…)Energieke performance, sterke publieksinteractie en een aantal goede grappen, zoals een heerlijke klaagzang over tennis. Op die momenten laat Koning zien waar hij het beste in is: pretentieloos en bijzonder grappig cabaret over alledaagse onderwerpen.”

★★★ Theaterkrant

“Koning is een snelle jongen, striemend in het tempo van spreken. Geen man van meeslepende standpunten. Toch vent hij een interessant punt uit; het onderwerp belediging in samenhang met voorvallen uit de actualiteit.“

★★★ Dagblad van het Noorden

Meld je aan voor het Facebook event

Binnenkort bij SPOT

Een persoon in beige kleding zit op de vloer voor een felgele muur, met een hoge plant op de achtergrond.

Ayoub

wo 9 sepSPOT/De Oosterpoort

Winnaar jury- en publieksprijs van het Amsterdams Kleinkunstfestival 2024

Portret van een man met donkere haren en baard tegen een felgele achtergrond, terwijl hij met één hand door zijn haar gaat.

Stefan Pop

do 17 sepSPOT/Stadsschouwburg

Slimme observaties, scherpe timing en rake grappen

Twee mannen staan naast elkaar voor een donkere achtergrond, de één draagt een blauwe blazer en de ander een grijs overhemd.

Joep & Rob

di 6 oktSPOT/Stadsschouwburg

Joep van Deudekom en Rob Urgert zijn terug!

Soon at SPOT

Een live muziekopvoering op een podium met muzikanten die instrumenten bespelen, verlicht door blauwe lichten en een groot scherm waarop de artiesten te zien zijn.

Insomnio

ma 21 sepSPOT/De Oosterpoort

Contemporary music in which birds and humans set the tone together

Buffalo Tom

Buffalo Tom

ma 19 oktSPOT/De Oosterpoort

Grungy and gritty with catchy singalong choruses

Een groep mensen in donkere kleding poseert samen tegen een lichte achtergrond.

Nederlands kamerkoor

do 26 novSPOT/De Oosterpoort

Heavenly harmony with the finest choir in the Netherlands

Stories

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid