[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Martijn Koning

Koning van de Lach

Martijn Koning

Koning van de Lach

  • Woensdag 22 maart 2017
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Wednesday 22 march 2017
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Een van de grootste beloftes van het cabaret

Een van de grootste beloftes van het cabaret
Martijn Koning is één van de cabaretiers in het succesvolle tv-programma Cojones. Algemeen Dagblad riep hem in 2014 uit tot een van de grootste beloftes van het cabaret. Hij is hilarisch, absurd, rauw, brutaal, politiek volkomen incorrect en zit bovenop de actualiteit. Een rode draad? Echt niet! Dit is satire op het scherp van de snede.

“Koning is een komiek waar de fabrikant van ritalin rijk van kan worden. Zo dendert hij van links naar rechts, van achter naar voren. Toch komt hij een aantal keren terug op het probleem dat tegenwoordig zo ontzettend veel mensen in de slachtofferrol kruipen, zo veel zelfs dat er te weinig daders zijn.  Het publiek is na anderhalf uur net zo bekaf als de komiek. Maar wel heel voldaan.”

★★★★ Volkskrant

“Er staat ook een andere comedian op het podium. Energieker, scherper, hongeriger. Dat merk je vooral tijdens zijn heerlijke interactie met de zaal, die bijna elke keer tot een goedgeplaatste opmerking leidt. “Er zijn zo veel slachtoffers dat we niet genoeg daders hebben.” Martijn Konings zet de toon voor zijn beste voorstelling tot nu toe al snel. Een rode lijn? Hij doet daar verder weinig mee, maar dat maakt helemaal niet uit. Zijn enige doel is de zaal te laten lachen. Daar slaagt hij dit keer uitstekend in.”

★★★★ Parool

“In ‘Koning van de Lach’ doet Martijn Koning zijn titel eer aan: in een losse stand-up setting presenteert hij een serie sterke grappen. (…)Energieke performance, sterke publieksinteractie en een aantal goede grappen, zoals een heerlijke klaagzang over tennis. Op die momenten laat Koning zien waar hij het beste in is: pretentieloos en bijzonder grappig cabaret over alledaagse onderwerpen.”

★★★ Theaterkrant

“Koning is een snelle jongen, striemend in het tempo van spreken. Geen man van meeslepende standpunten. Toch vent hij een interessant punt uit; het onderwerp belediging in samenhang met voorvallen uit de actualiteit.“

★★★ Dagblad van het Noorden

Meld je aan voor het Facebook event

Binnenkort bij SPOT

Merijn Scholten

wo 16 sepSPOT/Stadsschouwburg

Channel je innerlijke schaap en laat je hoeden door Merijn!

Joep & Rob

di 6 oktSPOT/Stadsschouwburg

Joep van Deudekom en Rob Urgert zijn terug!

Herman van Veen

vr 16 oktSPOT/Stadsschouwburg

Ontroerende muzikale reis vol verhalen, liedjes en verwondering

Soon at SPOT

One Direction Fan Party

vr 11 sepSPOT/De Oosterpoort

All Directioners assemble!

Coffee Break ism Prins Claus Conservatorium

do 18 febTrompsingel 27

Treat yourself to coffee and classical music on Thursday mornings

The Current

za 20 febSPOT/Stadsschouwburg

Where the night takes you and does not let go

Stories

Wie beschouwen we als ‘de ander’?

- Sam Brown van de Nederlandse reisopera over de grote Philip Glass-productie

TakeRoot

The Del Fuegos: 40 jaar ouder en wijzer terug in Nederland

- Interview door Eddie Aarts voor Heaven Magazine

Wij zijn er klaar voor!

- Zien we je snel?

Nienke ’s Gravemade over (online) vrouwenhaat

- Satire als wapen tegen de manosphere

Theatermaker Steef de Jong over Tulip Town

- Operette, punk, humor, liefde en kartonnen magie

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid