[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Lunchconcert 18-11

Lunchconcert 18-11

  • Woensdag 18 november 2015
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Wednesday 18 november 2015
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Klassieke lunchconcerten: Gertjan Adema (gitaar) & Anne Broeksma
Aanstormend klassiek muziektalent zit (bijna) iedere woensdag voor u klaar in Het Café in De Oosterpoort om uw middagmaal muzikaal te omlijsten. De lunchconcerten worden georganiseerd i.s.m. het Noord Nederlands Orkest en het Prins Claus Conservatorium.

De toegang is gratis en u hoeft niet te reserveren.

Ballade van de kamerplant

Poëzie & gitaar door Anne Broeksma en Gertjan Adema

Deze voorstelling lijkt het verhaal te vertellen van alledaagse dingen, zoals een kamerplant, een fiets, of een wekker. Maar in de poëzie van dichteres Anne Broeksma komen dingen vaak tot leven en lijken mensen verdacht veel op dingen. Met liefde voor absurdisme en altijd in gevecht met rationele en irrationele gedachten brengt Anne haar gedichten. Gitarist Gertjan Adema voorziet haar poëzie van improvisaties vol dissonanten en laat het publiek tussendoor genieten van ballades en raga’s uit alle hoeken van de wereld.

Als een ballade een muziekstuk is met een verhalend karakter, is een gedicht een verhaal met een muzikaal karakter. Wanneer je dit samenvoegt krijg je… de Ballade van de kamerplant.

Anne Broeksma debuteerde in september 2014 met de bundel Regen kosmos kamerplant bij uitgeverij Atlas Contact, die werd genomineerd voor het C.C.S. Crone stipendium. Zij publiceerde in vele literaire tijdschriften, schreef gedichten bij de actualiteit voor Radio 1 en trad bijvoorbeeld op bij Festival Mooie Woorden en Lowlands.

Gertjan Adema laat als klassiek gitarist de diversiteit horen van muziek uit alle delen van de wereld. Van meeslepende muziek uit Latijns Amerika tot Perzische ballades en raga´s uit India. Hij treedt regelmatig op met zijn muziek. Soms solo, maar meestal samen met vertellers, andere muzikanten, dansers of lichtgevende reuzentollen. Vorig jaar kwam zijn eigen cd uit: Bloem van tarwe.

Binnenkort bij SPOT

Cursus Klassieke Muziek 1

Cursus Klassieke Muziek 1

wo 23 sepSPOT/De Oosterpoort

Ga mee op een inspirerende reis door de muziekgeschiedenis!

Nederlandse Reisopera met Club Guy & Roni

Nederlandse Reisopera met Club Guy & Roni

za 26 sepSPOT/Stadsschouwburg

Zangers, dansers en gigantisch orkest brengen indringend meesterwerk van Philip Glass

Een man in een donker colbert leunt tegen een witte schoorsteenmantel, met een grote vergulde spiegel en een piano op de achtergrond.

Abonnement Piano

wo 30 sep

Geniet met dit abonnement van 's werelds beste pianisten in De Oosterpoort

Soon at SPOT

Een groep jonge mensen loopt door een smalle stedelijke straat; de voorste man draagt een bruine geruite blouse.

Tim Knol & The Wandering Hearts

zo 4 oktSPOT/De Oosterpoort

Ode to Tom Petty & The Heartbreakers

Een persoon zweeft onder water, omgeven door lichtstralen die van boven naar beneden vallen.

Recirquel

vr 13 novSPOT/Stadsschouwburg

“Paradisum presents intelligent, asserting physical theatre at its most thrilling.” ★★★★★ Culture Fix

Twee mannen in donkere kleding staan samen voor een warme oranje achtergrond, de linker kijkt recht vooruit en de rechter in profiel naar rechts.

HAEVN

vr 4 decSPOT/De Oosterpoort

Cinematic, sweeping melodies and warm vocal tones

Stories

Wie beschouwen we als ‘de ander’?

Wie beschouwen we als ‘de ander’?

- Sam Brown van de Nederlandse reisopera over de grote Philip Glass-productie

Zwart-wit foto van vier jonge mensen die dicht bij elkaar staan, met casual kleding en serieuze gezichten.
TakeRoot

The Del Fuegos: 40 jaar ouder en wijzer terug in Nederland

- Interview door Eddie Aarts voor Heaven Magazine

Vrouw met armen over elkaar staand voor een achtergrond met het woord LOVE.

Wij zijn er klaar voor!

- Zien we je snel?

Nienke ’s Gravemade over (online) vrouwenhaat

Nienke ’s Gravemade over (online) vrouwenhaat

- Satire als wapen tegen de manosphere

Drie mensen in kleurrijke outfits met tartan-sjaals poseren tegen een donkere achtergrond.

Theatermaker Steef de Jong over Tulip Town

- Operette, punk, humor, liefde en kartonnen magie

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid