[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Lex Jasper & Noordpool Orkest

'Sweet 70'

Lex Jasper & Noordpool Orkest

'Sweet 70'

  • Zondag 24 maart 2019
  • De Oosterpoort, Grote zaal / Trompsingel 27
  • 14:30: Zaaldeuren open
  • 15:00: Aanvang concert
  • 17:00: Restaurant Tromp open
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Sunday 24 march 2019
  • De Oosterpoort, Grote zaal / Trompsingel 27
  • 15:00 start of event
  • (Times are subject to change)

Groots verjaardagsconcert voor meesterpianist en dito arrangeur Lex Jasper

Op 24 maart 2019 wordt meesterpianist en dito arrangeur Lex Jasper 70 jaar. Ook viert hij in 2019 zijn 55-jarig jubileum als podiumartiest. Reden genoeg voor een feestelijk concert samen met het Noordpool Orkest in De Oosterpoort in zijn geboorteplaats Groningen.

Een muzikant speelt een trompet tijdens een optreden, omgeven door warme sfeerverlichting.

Jazz and Beyond

Bekijk hier het gehele jazz-aanbod van dit seizoen.

Noordpool Orkest

Begeleid door het Noordpool Orkest zal een keur aan solisten optreden: van grote jazznamen als Greetje Kauffeld, Marjorie Barnes en Elaine Delmar tot de befaamde vocaliste Miranda van Kralingen en alleskunner Edwin Rutten. Hun gemene deler is dat ze allen door de jaren heen, met Lex Jasper in de rol van pianist of dirigent, het podium deelden. De veelzijdigheid die Jasper kenmerkt zal deze middag daarom ten volle voor het voetlicht worden gebracht.

Lex Jasper

Lex Jasper wordt al decennia beschouwd als een van de belangrijkste musici in de Nederlandse jazz- en lichte muziekscene. Hij maakte naam als pianist, componist, arrangeur en dirigent. In die hoedanigheden werkte hij onder meer met Rita Reys, Toots Thielemans, Shirley Bassey, Stéphane Grappeli, James Moody en Paul van Vliet. Voor laatstgenoemde was hij jarenlang de vaste begeleider en schreef hij onder andere het bekende lied Vlaanderen, dat in België wordt beschouwd als het tweede volkslied!

Nieuwe en oude arrangementen

Onder leiding van dirigent Reinout Douma zal het Noordpool Orkest nieuwe en oude arrangementen, die Lex Jasper schreef voor onder meer het Metropole Orkest en de Radio Philharmonie Hannover, ten gehore brengen. Naast gevestigde namen betreden ook opkomende talenten Ellister van der Molen (trompet) en Jurjen Donkers (zang) het podium.

Jasper’s echtgenote Lies (zang) maakt haar podiumdebuut en zingt één van de lievelingsstukken van Lex. Natuurlijk kan ook Frits Landesbergen, die al drie decennia de vaste drummer is van het Lex Jasper Trio, niet ontbreken. Hij zal tijdens het concert vibrafoon spelen. Ook zal bassist Edwin Corzilius, die al vijftig jaar met Lex speelt, te horen zijn.

Sweet 70

Ter gelegenheid van zijn verjaardag bracht Lex Jasper onlangs zijn nieuwe solo-cd I’m All Smiles uit, waarop hij vijftien van zijn favoriete stukken uit het Great American Songbook speelt. Jasper beschouwt het album als een hoogtepunt uit zijn 55-jarige carrière en zal in De Oosterpoort een paar van zijn favoriete nummers vertolken.

Website Noordpool Orkest
Meld je aan voor het Facebook event
Enkel geplaceerde zitplaatsen
Een houten plank met gesneden groenten, een schaaltje met salsa en verschillende soorten brood op de achtergrond.

Restaurant Tromp

Lekker eten kan ook in De Oosterpoort! Vanaf 17.00 uur ben je van harte welkom in ons restaurant Tromp. Bekijk de menukaart of reserveer een tafel via Couverts.

Binnenkort bij SPOT

Pieter Savenberg

do 5 novSPOT/Lutherse Kerk

Neoklassieke soundscapes in de prachtige kerk

Ambitus

Caro

ma 9 novSPOT/Stadsschouwburg

Rauw, sensueel, gelaagd

Niall McCabe

wo 11 novSPOT/Lutherse Kerk

Een karakteristieke mix van moderne Ierse folk en americana

Soon at SPOT

Nederlands kamerkoor

do 26 novSPOT/De Oosterpoort

Heavenly harmony with the finest choir in the Netherlands

Novastar

di 19 janSPOT/Stadsschouwburg

Novastar returns with an intimate show

The Elvis Concert

do 22 aprSPOT/De Oosterpoort

The King is back in the building!

Stories

Short storyTerugblik

Terugblik: Ghostbusters Halloween Experience

- Van dansworkshop tot flashmob en film: een nieuwe Halloweentraditie in Groningen!

Terugblik: Ghostbusters Halloween ExperienceTerugblik: Ghostbusters Halloween Experience
Terugblik: Ghostbusters Halloween Experience
Summerstage

NOAH KAHAN GEEFT OPENLUCHT CONCERT IN GRONINGEN

- Amerikaanse superster staat op 1 juli 2027 in het Stadspark tijdens Summerstage

TakeRoot

American Studies presents TakeRoot Talks

- Masterclass about American Roots and Northern Routes

Rockit

Rockit maakt line-up compleet!

- GoGo Penguin vervangt Al Di Meola, ook shoom toegevoegd aan Rockit Festival

Jonger dan 30 jaar?

- Dan kun je met korting naar veel klassiek en theater

TakeRoot

Nieuwe naam voor TakeRoot: Jade Bird!

- Britse singer-songwriter vervangt Frank Mastra

Interview

Meeuw in moderne veren

- Regisseur Nina Spijkers over haar bewerking van Tsjechovs De Meeuw

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid