[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

De Mexicaanse Hond/Olympique Dramatique

Het Gelukzalige

De Mexicaanse Hond/Olympique Dramatique

Het Gelukzalige

  • Zaterdag 14 mei 2016
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Saturday 14 may 2016
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Hollandse nuchterheid & Vlaams absurdisme

Hollandse nuchterheid & Vlaams absurdisme
In 2011 maakte Alex van Warmerdam het zeer lovend ontvangen ‘Bij het kanaal naar links’, zijn eerste productie met het Vlaamse Olympique Dramatique. De Volkskrant gaf de maximale vijf sterren: “Van Warmerdam combineert zijn bekende Hollandse nuchterheid geraffineerd met Vlaams absurdisme.” Het lag dus voor de hand dat deze makers vaker zouden samenwerken. De veertiende Mexicaanse Hondvoorstelling wordt door Van Warmerdam op maat geschreven voor de actrices Annet Malherbe en Eva van de Wijdeven én het voltallige ensemble van Olympique Dramatique.

‘Het Gelukzalige’ vertelt van een vennootschap van zakkenrollers, twee vrouwen, drie mannen. Iedere ochtend verspreiden zij zich over de stad om pas tegen de avond terug te keren en de buit van die dag in te leveren bij Brouwer, een vrouw op leeftijd die zelf niet meer op pad gaat, maar het vennootschap bestiert. Zij draagt zorg voor het gelijkelijk verdelen van de inkomsten en houdt ook na het werk iedereen scherp in de gaten om te voorkomen dat er binnen het vennootschap verhoudingen ontstaan. Groepsseks, paren met een hond of een vis, daar doet Brouwer niet moeilijk over, maar liefde is ongewenst.

“Het gelukzalige draagt in alle opzichten de signatuur van Alex van Warmerdam, die verantwoordelijk is voor de tekst, de regie en het decor. Zijn voorstelling verloopt als een geoliede en goed getimede machine, waarin ieder personage zijn positie kent en de sluimerende conflicten onafwendbaar naar een noodlottig einde leiden.”

★★★ Theaterkrant

‘Met Het Gelukzalige neemt Alex van Warmerdam ons mee in de absurde alledaagsheid van de knullige onderwereld.’

★★★★ Parool

‘Natuurlijk zijn er de van hem bekende bizarre wendingen, vormvondsten en verwijzingen naar andere kunsten. Een vleugje Hopper, een beetje Pinter, een schimmenspel van vreugdeloze seks met gootsteenontstoppers als viagra-erecties, het Cyrano-thema als nepbedrog, ultrakorte scènes en gortdroge zinnen die het geheel de vorm van een strip geven.’

★★★ Trouw

Meld je aan voor het Facebook event

tekst, regie, muziek: Alex van Warmerdam ∙ spel: Tom Dewispelaere, Geert Van Rampelberg, Ben Segers, Eva van de Wijdeven, Eva van der Post en Annet Malherbe ∙ coproductie van Orkater en Toneelhuis

Binnenkort bij SPOT

Drie mensen poseren in kleurrijke outfits voor een fonkelend achtergrond met een reuzenrad.

Hope

ma 19 janSPOT/Stadsschouwburg

Een indringende en meeslepende voorstelling over macht, twijfel, waarheid en hoop

Een persoon met een blauw geverfde huid staat in een zwart, strapless jurk voor een neutrale achtergrond.

Orkater

do 22 janSPOT/Stadsschouwburg

Muziektheatervoorstelling over moederschap en kunst met lovende recensies

Een persoon in een feestelijke outfit poseert terwijl ze een selfie maakt, met een sjerp over de schouder.

Mevrouw Ogterop

di 27 janSPOT/Stadsschouwburg

Een toneelstuk in de vorm van een vermakelijke therapiesessie

Soon at SPOT

Een persoon met krullend haar zit op een sofa voor een wand met een retro patroon.

Raoul Steffani & Severin von Eckardstein

wo 15 aprSPOT/De Oosterpoort

From a dreamy walk in the woods to the deep valleys of lost love

Richard Thompson

Richard Thompson

ma 15 junSPOT/De Oosterpoort

Award-winning master guitarist and pioneer of British folk rock

Drie muzikanten staan samen voor een bakstenen muur, met een ontspannen en speelse houding.

The Zac Schulze Gang

do 22 oktSPOT/De Oosterpoort

Blues-rock chaos with unmatched energy

Stories

Een surrealistisch tafereel met figuren in gele en paarse outfits die door een grijze, golfachtige achtergrond zweven, weerspiegeld op een glanzend oppervlak.
Interview

Händel, barok en circus als overdonderend spektakel

- Artistiek leider, scenarist en regisseur Serge van Veggel over The Opera Circus van OPERA2DAY

ESNS viert 40 jaar met gratis programmering
Long read

ESNS viert 40 jaar met gratis programmering

- Muziek, fotografie, kunst en popgeschiedenis

Eurosonic Noorderslag 40 jaar!
Long read

Eurosonic Noorderslag 40 jaar!

- Jubileumeditie van showfestival en muziekconferentie

NITE-acteurs Nimuë Walraven en Rosie Reith over HOPE
Interview

NITE-acteurs Nimuë Walraven en Rosie Reith over HOPE

- Hoop in tijden van wanhoop

Het jaar van Meral Polat
Interview

Het jaar van Meral Polat

- Actrice, theatermaker en zangeres Meral Polat over 2025

Mumford & Sons naar Groningen!
Nieuws

Mumford & Sons naar Groningen!

- Prizefighter Tour strijkt woensdag 1 juli neer in het Stadspark

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid