[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

BERG&BOS –

een coming of age voor bejaarden

BERG&BOS –

een coming of age voor bejaarden

  • Zaterdag 19 maart 2016
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Saturday 19 march 2016
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Paul R. Kooij en Joke Tjalsma samen op de planken!

Paul R. Kooij en Joke Tjalsma samen op de planken!
Na het succes van BERG&BOS met ‘Drive-in’ (genomineerd voor de BNG Nieuwe Theatermakerprijs 2014) is er nu ‘Een coming of age voor bejaarden’.
Twee onbekenden ontmoeten elkaar bij een bankje aan de rand van een bos. Ze raken in gesprek. Eerst beleefd en oppervlakkig, geheel volgens de wetten van de sociale etiquette. Maar naarmate hun gesprek vordert, blijken de twee veel met elkaar te delen. Veel lief. Maar ook veel leed. Verlies. En rouw. Het gesprek wordt steeds intiemer en de twee komen dichter en dichter bij elkaar. Té dicht voor de gemiddelde zondagmiddag, althans dat vindt de vrouw. Ze probeert de man op afstand te houden, maar dan komt ze er ineens achter dat ze hem veel beter lijkt te kennen dan ze ooit had vermoed.

“Rik van den Bos schrijft zinnen om verliefd op te worden: ongecompliceerd, grappig en dan opeens serieus of een beetje triest. Maar nooit té.”

★★★★ de Volkskrant

“De twee hoofdrolspelers, Joke Tjalsma en Paul R. Kooij, zijn meesters in de close-ups, de zorgvuldige articulatie, de zoekende zinnen, het kleine spel en loepzuivere zinswendingen.”

★★★ Theaterkrant

“Het is bewonderenswaardig hoe goed deze dertigers zich hebben ingeleefd in het leven van mensen die twee keer zo oud zijn.”

“Er zijn wonderbaarlijk mooie overgangen in scènes tussen oud en jong. Prachtig is het moment waarop de jongen zijn meisje zoent en in een vloeiende beweging direct daarna Joke Tjalsma zoent. Het is maar een fraaie vondsten in de fijnzinnige regie van Eva Line de Boer. Coming of age voor bejaarden is een liefdevol drama”

“een tekst die soepel schakelt tussen realisme en poëtische momenten. De spelers munten uit in gevoelig spel zonder dat dit sentimenteel wordt. Ontroerend is de prachtige wisselwerking tussen de soms verwarde maar ook grappige Tjalsma die sterk en zwak is naast de tedere, begripvolle Kooij.“

★★★★ Scènes

“Het leidt tot een intens droeve voorstelling met een sterke aansporing nog dubbel te genieten van elk mooi moment.”

★★★★ NRC

“De regie van de eveneens jonge Eva Line de Boer is glashelder. De dynamiek van de jeugd tegenover de weemoed van het naderende afscheid, het werkt. En hoe.”

★★★★ Dagblad van het Noorden

concept: Maurits van den Berg en Rik van den Bos ∙ tekst: Rik van den Bos ∙ spel: Paul R. Kooij, Joke Tjalsma en Maurits van den Berg ∙ muziek: Jan Groenteman

Binnenkort bij SPOT

Brabo Leone

Brabo Leone

wo 4 mrtSPOT/Stadsschouwburg

“Sarah Janneh grijpt je bij de keel en laat niet meer los.” ★★★★★ de Volkskrant

Orkater

Orkater

za 7 mrtSPOT/Stadsschouwburg

"Moeder van Europa is een inclusieve geschiedenisles in klare taal" ★★★★ Trouw

Een persoon poseert in een krachtige houding op een grasveld, gekleed in een donkere top, korte rok en hoge laarzen (zwart-wit foto).

Club Lam

za 14 mrtSPOT/De Machinefabriek

Een muzikale, theatrale ode aan de ongewenste waarzegsters van deze tijd

Soon at SPOT

Een levendige podiumperformance met dansers en muzikanten, verlicht door kleurrijke lichten en een grote achtergrondprojectie.

Dirty Dancing in Concert

ma 13 aprSPOT/Martiniplaza

Get ready to have the time of your life!

Twee vrouwen poseren samen en glimlachen naar de camera in een warme binnenruimte.

Clean Pete

za 25 aprSPOT/De Oosterpoort

The most beautiful Dutch indie pop songs by the twin sistersYou know Clean Pete for their crystal-clear harmonies, guitar and cello, dry humor, a touch of philosophy, and the most beautiful Dutch indie pop songs. From five stunning albums on the Excelsior Recordings label, including the acclaimed Christmas album Gloria. From the sparkling festive buzz of their Christmas shows. From their cheerful Clean Pete Journal at major summer festivals like ITGWO and de Parade. At the beginning of 2026, twin sisters Loes and Renée will shake the Christmas glitter from their hair and tour together through the Netherlands with the theater concert Secrets. Besides the title track and Hout van jou — from their 2014 debut album Al zeg ik het zelf — they will also perform many new songs. Renée’s cello relentlessly lulls a song to sleep, while Loes cuts down a lover with an almost apologetic sneer in her voice. Secrets becomes one of those evenings when you leave the theater smiling, humming a song that stays with you for days.

Een vrouw speelt viool op een podium tijdens een concert.
Wereldklasse

Noord Nederlands Orkest & Simone Lamsma

za 30 meiSPOT/De Oosterpoort

Powerful melody lines and romantic dreaming

Stories

Eerste naam Masterpiece bekend: SpinvisEerste naam Masterpiece bekend: Spinvis
Eerste naam Masterpiece bekend: Spinvis
Eerste naam festival

Eerste naam Masterpiece bekend: Spinvis

- Een van de eigenzinnigste en veelzijdigste artiesten in Nederland

De luisterlijst van Ramsey Nasr

De luisterlijst van Ramsey Nasr

- Een selectie van albums die je volgens hem écht gehoord moet hebben.

One to watch: Nikola MeeuwsenOne to watch: Nikola Meeuwsen
One to watch: Nikola Meeuwsen
Short story

One to watch: Nikola Meeuwsen

- Dutch Delight met Nikola Meeuwsen & Enrico Pace: een verrukkelijk programma voor pianoliefhebbers

Aaf en Lies ontleden de liefde
Interview

Aaf en Lies ontleden de liefde

- Prachtige verhalen en prangende liefdesproblemen

Tekstschrijver en regisseur Daniël van Klaveren over de sibling show

Tekstschrijver en regisseur Daniël van Klaveren over de sibling show

- Een muzikaal feestje voor jong en oud

Mindfulness In Concert Festival

Mindfulness In Concert Festival

- Muziek, meditatie en bewustzijn samen in een warm en uitnodigend festival

Een verre foto van het hele koor

Zingdag Nederlands Kamerkoor

- Interview met deelnemers Hanny Geerlings en Pieter Zwart

Applausfoto van Buurman & Buurman in de Stadsschouwburg
Nieuws

Voorstellingen voor de hele familie in de voorjaarsvakantie

-

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!
Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

-

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid