[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Ballet National de Marseille

Le Corps du Ballet National de Marseille

Ballet National de Marseille

Le Corps du Ballet National de Marseille

/
  • Vrijdag 24 maart 2017
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Friday 24 march 2017
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Het lichaam in de strijd
De twee Nederlandse dansmakers Emio Greco en Pieter C. Scholten geven sinds 2014 leiding aan Ballet National de Marseille, een van de belangrijkste dansgezelschappen van Frankrijk en gaat daar onverdroten verder met wat zij sinds 1995 al doen: de bravoure en sierlijkheid van het klassieke ballet vermengen met organische bewegingen van de moderne dans. In ‘Le Corps du Ballet National de Marseille’ creëerden ze een speeltuin, of eigenlijk meer een strijdveld, waarin de eenentwintig dansers op een energieke soundscape laten zien dat het geheel van hun krachtige dans groter is dan de som der delen.

Inleiding om 19.15

Inleiding om 19.15

Voorafgaand aan deze voorstelling is er een inleiding om 19.15 uur. Deuren gaan om 19.00 uur open. Kaarten à € 2,50 kunt u meebestellen bij uw bestelling of apart via deze link. De inleiding maakt vanaf dit seizoen deel uit van De Arts Academy.

Diner (uitverkocht)
Voorafgaand aan de voorstelling, om 18:00 uur, is er een Frans buffet in de foyer van de Stadsschouwburg, bestaande uit een voorgerecht, hoofdgerecht en een kopje koffie of thee.
Voorgerecht:
Huisgemaakte vleespate met rode port uitjes / biologisch vloerbrood / roomboter
Hoofdgerecht:

Diner (uitverkocht) Voorafgaand aan de voorstelling, om 18:00 uur, is er een Frans buffet in de foyer van de Stadsschouwburg, bestaande uit een voorgerecht, hoofdgerecht en een kopje koffie of thee. Voorgerecht: Huisgemaakte vleespate met rode port uitjes / biologisch vloerbrood / roomboter Hoofdgerecht:

In cider gesmoorde parelhoen met gekaramelliseerde appels / aardappelpuree / verse groente / veldsla met zongedroogde tomaat / scharreleitjes / olijven en Dijon-mosterd vinaigrette

Bartalk

Bartalk

Na afloop van deze voorstelling uit de Internationale Selectie is er een gratis Bartalk, een informeel gesprek met Emio Greco en Pieter C. Scholten. Deze vindt plaats bij de bar op de vide (op 1e verdieping, bij de kaartcontrole).

Dansworkshop
Donderdag 23 maart om 19:00 uur is er een uitgebreide workshop neoklassiek ballet met danser Alejandro Alvarez-Longines. Dit is een unieke kans om kennis te maken met de danstaal van Emio Greco en Pieter C. Scholten.

Dansworkshop Donderdag 23 maart om 19:00 uur is er een uitgebreide workshop neoklassiek ballet met danser Alejandro Alvarez-Longines. Dit is een unieke kans om kennis te maken met de danstaal van Emio Greco en Pieter C. Scholten.

De workshop is gratis voor bezoekers van de voorstelling ‘Le Corps du Ballet National de Marseille’ en vindt plaats in Balletschool La Danse. Kaarten kunt u meebestellen bij uw bestelling.

Extra informatie

Extra informatie

Deze voorstelling maakt onderdeel uit van de Internationale Selectie: voorstellingen van internationaal befaamde theater- en dansmakers waarmee u zich in een andere wereld waant. Kijk hier voor alle voorstellingen uit de Internationale Selectie.

“Het is stilistisch verfijnd en esthetisch interessant… één ding is zeker: het werk van Greco en Scholten laat voor altijd zien dat ballet niet suf is”

★★★★★ Theaterkrant

“A strong, convincing and intense work.”

La Marseillaise

https://www.youtube.com/watch?v=7I6Vwhpj1bQ" data-video-thumbnail="https://img.youtube.com/vi/7I6Vwhpj1bQ/hqdefault.jpg" data-video-title="https://www.youtube.com/watch?v=7I6Vwhpj1bQ">
Meld je aan voor het Facebook event

Le Corps du Ballet National de Marseille
How can classical ballet be turned into a playground, or rather a battlefield, where the individual and the group meet? This question is a common theme running through the work of Greco and Scholten who, since they first met, have continually been questioning the limits of classical dance. Loosely inspired by Elias Canetti’s literary masterpiece Crowds and Power, here the arabesque joins the shout, the most famous pas de deux move about in front of a group that is as closely bound as a tribe. The body is both Apollonian and Dionysian. Past and present coexist and collide with one another, all set to music that is just as energetic and powerful.

Binnenkort bij SPOT

TAO Dance Theater
Wereldklasse

TAO Dance Theater

di 17 mrtSPOT/Stadsschouwburg

16 lichamen als één grote draak, 17 dansers als meditatieve keten

Twee dansers voeren boven het water een acrobatische sprong uit, met de stadsachtergrond op de achtergrond.

Holland Dance Festival

do 26 mrtSPOT/De Oosterpoort

Maak nu al kennis met de sterren van morgen!

Een pianiste in een rode jurk speelt samen met een groot orkest op een concertpodium.
Wereldklasse

Noord Nederlands Orkest & Anna Fedorova

za 11 aprSPOT/De Oosterpoort

Pakkende melodieën gebaseerd op Oekraïense volksmuziek

Soon at SPOT

Niels Geusebroek

Niels Geusebroek

za 7 mrtSPOT/Lutherse Kerk

Personal stories, familiar melodies, and songs from then and now

Een pianiste in een rode jurk speelt samen met een groot orkest op een concertpodium.
Wereldklasse

Noord Nederlands Orkest & Anna Fedorova

za 11 aprSPOT/De Oosterpoort

Catchy melodies based on Ukrainian folk music

Eydis Evensen

Eydis Evensen

wo 22 aprSPOT/Lutherse Kerk

A blend of modern classical, minimalism, and cinematic compositions

Stories

Tekstschrijver en regisseur Daniël van Klaveren over de sibling show

Tekstschrijver en regisseur Daniël van Klaveren over de sibling show

- Een muzikaal feestje voor jong en oud

SPOT OlympicsSPOT Olympics
SPOT Olympics

SPOT Olympics

- Dit zijn de winnaars!

Er hangt liefde in de lucht bij SPOT
Longread

Er hangt liefde in de lucht bij SPOT

- Tussen de lichten, de muziek en het applaus blijken soms gewoon de mooiste liefdes te beginnen.

Een verre foto van het hele koor

Zingdag Nederlands Kamerkoor

- Interview met deelnemers Hanny Geerlings en Pieter Zwart

De 10 favoriete americana-, country- en rootsalbums van 2025 van Peter Kwint

De 10 favoriete americana-, country- en rootsalbums van 2025 van Peter Kwint

- Willow Avalon en Jason Isbell binnenkort live in De Oosterpoort

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!
Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

-

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid