[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Anouar Brahem Quartet

Anouar Brahem Quartet

/
  • Vrijdag 12 mei 2023
  • SPOT/De Oosterpoort, Kleine zaal / Trompsingel 27
  • 17:00 uur: restaurant The Mix open
  • 20:30 uur: start concert
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Friday 12 may 2023
  • SPOT/De Oosterpoort, Kleine zaal / Trompsingel 27
  • 20:30 start of event
  • (Times are subject to change)

Meesterlijke vernieuwer van de Arabische luit

Je hebt geweldige ud-spelers en je hebt Anouar Brahem. Een magiër, van wiens spel rust, schoonheid en kracht uitgaat, en tegelijk een groot vernieuwer van de Arabische luit. In zijn veertigjarige loopbaan wist Brahem het eeuwenoude instrument telkens weer in een ander daglicht te plaatsen. Zijn invloed is dan ook van onschatbare waarde. Met zijn kwartet doorkruist hij vele muzikale wegen, waarin invloeden uit de jazz, klassieke muziek en wereldmuziek samenvloeien.

Logo van 'MENA is here' met oranje paarse kleuren en Oosterse vormen.

Stadsprogramma MENA is here

Van 11 tot en met 20 mei 2023 viert Groningen de rijkheid en diversiteit van kunst en cultuur uit de MENA-regio, het Midden-Oosten en Noord-Afrika. Met het tiendaags stadsprogramma MENA is here – met theater, muziek, film, verhalen, literatuur en eten – nodigen we je uit om de schoonheid van deze kunst en cultuur te bekijken.

Bekijk hier het hele programma

Meld je aan voor het Facebook event

There are great oud players and then there is Anouar Brahem. For the past forty years Brahem has conjured up the most beautiful tunes, both peaceful and powerful. He is also considered a great innovator of the Arabian lute. Time and again, Brahem manages to surprise us with new insights into this age-old instrument. Here, his contributions have been invaluable. With his quartet he traverses many musical borders, effortlessly merging jazz, classical music and world music.

Binnenkort bij SPOT

Vijf mannen met zonnebrillen en bandana's staan voor een bakstenen muur.

Steel Pulse

za 22 augSPOT/De Oosterpoort

Reggaegigant brengt al 50 jaar bewustzijn, kracht en hoop

Een groep muzikanten die samen een liveoptreden geeft, met een focus op een bassist, een drummer en een pianist.

Jazz Sabbath

zo 6 sepSPOT/De Oosterpoort

Bekende Black Sabbath-riffs in verrassende jazzversies

Een persoon vormt met beide handen een hartvorm rondom het gezicht.

Hiromi & Metropole Orkest

do 10 sepSPOT/De Oosterpoort

Japanse pianovirtuoos met grenzeloze energie bundelt krachten met Metropole

Soon at SPOT

Poster voor Vice Fest met zwarte sierletters op een gele cirkel tegen een rode achtergrond en de datum 19 SEP 2026.

ViceFest

za 19 sepSPOT/De Oosterpoort

The Vices' very own chaotic festival with music, freedom and discoveries

Dubbele belichting van het zijprofiel van een oudere vrouw waarin een stadsgevel en de donkere silhouet van een persoon zijn opgenomen.

Chaos String Quartet, Schluter & van Leeuwen

za 24 oktSPOT/De Oosterpoort

Fascinating music theatre series, with Haydn's Sun Quartets as the common thread

Zwart-wit portret van een man met hoed en pak die in de camera kijkt.

The Veils

za 28 novSPOT/De Oosterpoort

Alternative indierock with a touch of folk

Stories

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid