[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English
Een vrouw met lang donker haar en een groene trui staat voor een trap in een binnenruimte.

De 5 favoriete albums van Kika Sprangers

Kika Sprangers
8 september 2026

Saxofoniste en componist Kika Sprangers is een van de opvallendste stemmen binnen de Nederlandse jazz. Met haar warme saxofoongeluid, melodieuze composities en subtiele improvisaties beweegt ze moeiteloos tussen jazz en klassieke muziek. Ze won een Edison Jazz voor haar in 2024 verschenen album (In)Finity en ontving in 2025 de prestigieuze compositieopdracht van North Sea Jazz.

Tijdens dit concert keert Sprangers met een negenkoppig vrouwenkoor terug naar de kern van haar muziek: kleurrijke, melancholische klanken waarin de menselijke stem en emotie centraal staan. Dat maakt HERA tot haar persoonlijkste en gelaagdste programma tot nu toe. In de verstilde akoestiek van de Lutherse Kerk smelten de stemmen en Kika’s sfeervolle saxofoonsound samen tot een prachtige luisterervaring. Voor HERA schreef Sprangers nieuw werk waarin ze laat zien dat er schoonheid schuilt in ‘anders’ zijn. De zangeressen krijgen de ruimte voor geïmproviseerde solo’s en zo hoor je niet alleen een koor, maar tien unieke muzikale persoonlijkheden.

ROSALÍA - LUX

Wat een explosie. In alle opzichten. Alles zit erin en het klopt helemaal. Haar liveshow was een schot in de roos. Eindeloos geïnspireerd door de prachtige muziek en alle output van haar.

Merlina Herlop - Nekkuja

Ik wacht echt met smart op nieuwe muziek van haar. Haar albums zijn zo vet geproduceerd, door haarzelf overigens. Ontzettend creatieve en prachtige songs. Een fris geluid. Ik ben echt in de ban.

Netherlands Chamber Choir - Penderecki: Miserere

Penderecki was echt een ontdekking voor mij. De componist die een wereld creëert waar dissonantie moeiteloos wordt omarmd. En dat door de perfectie van het Nederlands Kamerkoor. Intens. Mijn favoriet is Song of Cherubim.

Sonny Rollins - A Night At The Village Vanguard (Live)

Sonny! Expressief, energiek, los en rauw maar extreem virtuoos. Dit live-album heb ik al een hele tijd geleden aangeschaft. Ik draai ‘m graag. Het klinkt alsof je er zelf bij bent.

Sanem Kalfa - If A Tree Falls In The Forrest And No One Is Around To Hear It, Does It Make A Sound?

Sanem zingt mee in het koor van HERA. Haar laatste album vind ik zo ontzettend mooi. Klein, intiem en eigenzinnig. Dit zou iedereen moeten luisteren!

Share:

Meer stories

STATEMENT VAN DE CULTUURSECTOR IN GRONINGEN

- Over slimme brillen in onze gebouwen en tijdens onze evenementen

Nieuwe namen voor Rockit!

- DoYeon Kim en N∆BOU toegevoegd toe aan programma

Terugblik

Een ontroerende muzikale reis vol verhalen en liedjes

- Een ontroerende muzikale reis vol verhalen en liedjes

De toegankelijkheid van onze gebouwen

- Neem een tour voorafgaand aan je bezoek

Vijf verborgen TakeRoot-parels van Peter Kwint

- 5 namen om op 7 november extra in de gaten te houden

Hoe verhalen je oren openen voor muziek

- Primo Ish-Hurwitz, Joke van Leeuwen en Ariane Schluter over Een Flat met Duizend Ramen

Nieuws

Familievoorstellingen in de herfstvakantie

-

Longread

Festival Masterpiece

- Hector Berlioz' Symphonie Fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid