[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Zout op mijn huid / Benoite Groult

Dragan Bakema, Sophie van Winden e.a.

Zout op mijn huid / Benoite Groult

Dragan Bakema, Sophie van Winden e.a.

  • Woensdag 6 mei 2015
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Wednesday 6 may 2015
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Ode aan de liefde: romantisch en sensueel

Ode aan de liefde: romantisch en sensueel
De erotisch getinte roman ‘Zout op mijn huid’ deed in de jaren tachtig het nodige stof opwaaien, door de expliciet seksuele toon. De Franse schrijfster Benoîte Groult schrijft in haar boek over de liefde tussen een intellectuele Parisienne en een Bretonse visser. Het verschil in leefstijl en afkomst is groot, maar de aantrekkingskracht tussen hen beiden is nog groter. Jarenlang hebben ze stiekem afspraakjes, terwijl ze allebei met iemand van hun eigen ‘soort’ getrouwd zijn. Wat begint als iets zuiver lichamelijks, blijkt zich te ontwikkelen tot meer dan dat.

“Overrompelend is hoe subtiel alle drie de acteurs de voortdurend onderlinge erotische spanning vorm geven. Mede dankzij de sublieme regie van Koen, die naadloos illusie, realiteit en telefoongesprek verbindt, maar ook beeldvorming over kunst en echt via een schilderij van Courbet. Vooral door de oudere en jongeren George allengs met elkaar te laten vergroeien, laat Koen de hunkering tot in de zaal doortrillen.”

★★★★★ Trouw (Hanny Alkema)

“De chemie tussen Bakema en Van Winden broeit op het podium, waardoor de relatie tussen Gauvain en George volstrekt geloofwaardig wordt. Je snapt waarom George valt voor die visser met z’n kracht en vrolijke onverschrokkenheid. Je begrijpt ook wat Gauvain ziet in dat onvoorspelbare meisje, dat in zijn handen haar dedain verliest. Hun passie wordt mooi uitgewerkt tot een relatie die vooral seksueel is, maar niet plat of betekenisloos.”

Theaterkrant

“Deze toneelbewerking is zeker mooi en smaakvol gedaan, aangevuld met een aantal prachtige Franse liedjes.”

★★★ Telegraaf

“Sophie van Winden en Dragan Bakema hebben duidelijk een klik. De fysieke aantrekkingskracht tussen hun personages is meteen voelbaar.” (..) “Geslaagd is de aanwezigheid van José Kuijpers, als verteller en dezelfde vrouw, maar ouder en terugkijkend op de verhouding.”

★★★★ Volkskrant

“Dat resulteert in een boeiend relaas met veel vaart, een vleugje humor en een snufje erotiek waar niemand van hoeft te blozen.”

★★★ Dagblad van het Noorden

www.toptheater.nl

bewerking: Heleen Verburg en Mirjam Koen • regie Mirjam Koen • spel: Dragan Bakema, Sophie van Winden en José Kuijpers

Binnenkort bij SPOT

Drie mensen in formele kleding staan buiten voor een glazen kantoorgebouw.

Het Nationale Theater

wo 20 meiSPOT/Stadsschouwburg

Politieke thriller over het Internationaal Strafhof

Portret van een oudere man met grijs haar en een baard, die een blauw overhemd draagt tegen een beige achtergrond.

Huub Stapel

ma 25 meiSPOT/Stadsschouwburg

Een avondje lachen om en herkenning over verschillen tussen man en vrouw

De Wijk De Wereld Selwerd – première

De Wijk De Wereld Selwerd – première

vr 19 junSPOT/Stadsschouwburg

Verhalen van bewoners uit Selwerd, gedeeld met elkaar en met de rest van de stad

Soon at SPOT

Black Stone Cherry – The Celebrate Tour

Black Stone Cherry – The Celebrate Tour

vr 2 oktSPOT/De Oosterpoort

Southern rock met heavy riffs, catchy hooks, and a powerful live reputation

Chorwerk Ruhr
Net bevestigd

Chorwerk Ruhr

do 15 oktSPOT/De Oosterpoort

Ode to the female composers of the past and present

Kölner Akademie
Net bevestigd

Kölner Akademie

zo 14 febSPOT/De Oosterpoort

Pergolesi’s Stabat Mater and Salve Regina: soft, clear, and straight to the heart

Stories

Applausfoto van Buurman & Buurman in de Stadsschouwburg

Familie voorstellingen voor kleine en grote kinderen

- Schuif aan bij SPOT voor het mooiste jeugdtheater!

Vuurwerk schiet omhoog boven een festivalpodium bij zonsondergang.Stadspark 100 jaar
Stadspark 100 jaar
Short story

Stadspark 100 jaar

- Legendarische concerten op de Drafbaan

Choreograaf Connor Schumacher over Raging Against Various Elements
Interview

Choreograaf Connor Schumacher over Raging Against Various Elements

- Raven voor het leven

LOVE LIVE: 400+ nieuwe voorstellingen en concerten

LOVE LIVE: 400+ nieuwe voorstellingen en concerten

- Start kaartverkoop vanaf 26 mei (members) en 28 mei

Foto van de zijkant van een groot gebouw met spiegelachtige glazen ramen waarin de zonsondergang te zien is.

Ontwikkelingen renovatie De Oosterpoort

-

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid