[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Toneelgroep Amsterdam

Het jaar van de kreeft

Toneelgroep Amsterdam

Het jaar van de kreeft

  • Dinsdag 12 april 2016
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Tuesday 12 april 2016
  • start of event
  • (Times are subject to change)

"Als u niet gaat kijken, bent u een dief van uw eigen geluk"

“Als u niet gaat kijken, bent u een dief van uw eigen geluk”
(NRC *****)

Na het succesvolle ‘In ongenade’, regisseert Luk Perceval opnieuw bij Toneelgroep Amsterdam: ‘Het jaar van de kreeft’, een van zijn lievelingsromans van Hugo Claus.
Wanneer bankier Pierre kapster Toni ontmoet, raakt hij in de ban van haar. Toni lijkt op het eerste gezicht een vrijgevochten jonge vrouw, maar blijkt een getroebleerd en kwetsbaar meisje. Hun relatie komt onder druk te staan en de toekomst die Pierre voor ogen had, glipt hem langzaam uit handen. In provocerende, ontroerende en poëtische scènes zijn we getuige van de ontreddering die de grote liefde veroorzaakt. In vlijmscherpe dialogen en balancerend tussen pathos en humor, toont Claus hoe de twee niet met, noch zonder elkaar kunnen.

Inleiding om 19:15

Inleiding om 19:15

Voorafgaand aan deze voorstelling is er een gratis inleiding om 19.15 uur. Wouter Bakker geeft de inleiding en interviewt actrice Maria Kraakman. Deuren gaan om 19.00 uur open. Reserveren verplicht via internet bij de bestelling of bel de kassa op 050-3680368.

Voorverkoop seizoen 2015-2016

Voorverkoop seizoen 2015-2016

Let op: deze voorstelling is tussen 10 juni tot 15 juni alleen te bestellen als Agenda abonnee. Vanaf 15 juni 19.30 uur start de algemene voorverkoop!

“Wondermooi is die uitbeelding van de aantrekkingskracht en verkennende erotische handelingen tussen deze man en vrouw in de openingsscènes. Vanaf dat moment weet je dat Het jaar van de kreeft , de vertoneling van de roman van Hugo Claus, een traktatie zal zijn.”

★★★★★ NRC

”Het is bovendien fascinerend om twee van de beste tekstacteurs van Nederland zich zo schaamteloos fysiek op hun rol te zien werpen. Zeker Kraakman weet fenomenaal een verward, geslaagd en ongrijpbaar personage neer te zetten dat je gevoelsmatig wel degelijk begrijpt”

★★★★ Trouw

“Must read. Must see. (…) Gijs Scholten van Aschat en Maria Kraakman trekken alle registers van hun grote toneelspelerstalenten wijd open. (..) Hij [Luk Perceval] laat met het jaar van de kreeft opnieuw zien wat een groot kunstenaar hij is.”

De Groene Amsterdammer

‘Maria Kraakman en Gijs Scholten van Aschat hebben zich de afwijkende, uiterst fysieke speelstijl magnifiek eigen gemaakt. Ze slepen je mee in hun rauwe, intense. maar bovenal kwetsbare spel van aantrekken en afstoten. Hun destructieve gedrag schuurt bovendien prachtig met de zachtzoete melodieën van pianist Jeroen van Veen.’

de Telegraaf

“Gijs Scholten van Aschat en Maria Kraakman spelen het stel met een adembenemende inzet.(…) Wat me het meest trof was de verzengende liefde van de man die zich uit in een allesoverheersende wil om haar te kunnen dienen en haar te bezitten. Je voelt voortdurend dat dit nooit gaat lukken. Het maakt deze heftige voorstelling tragisch en onontkoombaar.”

★★★★ Scènes

regie: Luk Perceval ∙ spel: Maria Kraakman, Gijs Scholten Van Aschat en pianist Jeroen van Veen.

Binnenkort bij SPOT

Simon van Teutem

Simon van Teutem

ma 16 febSPOT/Stadsschouwburg

Een onthullend inkijkje in de wereld van het grote geld

Brabo Leone
Net bevestigd

Brabo Leone

wo 4 mrtSPOT/Stadsschouwburg

“Sarah Janneh grijpt je bij de keel en laat niet meer los.” ★★★★★ de Volkskrant

Portret van een persoon in een zwarte hoodie met een felblauwe zonnebril.

Gerson Main & Productiehuis Mozaïek

vr 13 mrtSPOT/De Oosterpoort

Een muzikaal feest dat generaties verbindt en verhalen tot leven brengt

Soon at SPOT

The Boxer Rebellion

The Boxer Rebellion

do 19 mrtSPOT/De Oosterpoort

Indie rock band returns with new work

Prins Claus Concert

Prins Claus Concert

vr 27 mrtSPOT/De Oosterpoort

New compositions influenced by Snarky Puppy, Joni Mitchell, Weezer, and Radiohead

Marlon Williams

Marlon Williams

di 21 aprSPOT/De Oosterpoort

TakeRoot presents: a touch of folk, country and pop in Māori

Stories

twee handen die samen komen in de vorm van een hartje, tijdens een concerttwee handen die samen komen in de vorm van een hartje, tijdens een concert
Deel jullie love story

Deel jullie love story

- Win twee tickets voor jullie favoriete artiest

Actrice Rosa da Silva over God van de slachting

Actrice Rosa da Silva over God van de slachting

- Het monster in jezelf loslaten

De 10 favoriete americana-, country- en rootsalbums van 2025 van Peter Kwint

De 10 favoriete americana-, country- en rootsalbums van 2025 van Peter Kwint

- Willow Avalon en Jason Isbell binnenkort live in De Oosterpoort

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!
Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

-

Help ons winnen: stem op onze Ticketmaster Award-nominaties!
NieuwsShort story

Help ons winnen: stem op onze Ticketmaster Award-nominaties!

- Twee nominaties SPOT Groningen bij Ticketmaster Award

Makers van de toekomst

Makers van de toekomst

- Artistiek directeur Nanine Linning van Scapino Ballet over The Future is Feminine

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid