[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English
Meisje heeft een pop in haar hand en houdt het boven haar hoofd zoals een vliegtuig. Ze staat in een ruine tussen kapotte gebouwen.

Toen mijn vader de nacht in vloog (6+)

Studio Figuur

Toen mijn vader de nacht in vloog (6+)

Studio Figuur

  • Zondag 15 december 2024
  • SPOT/De Oosterpoort, Kleine zaal / Trompsingel 27
  • 14:30 uur: start voorstelling
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Sunday 15 december 2024
  • SPOT/De Oosterpoort, Kleine zaal / Trompsingel 27
  • 14:30 start of event
  • (Times are subject to change)

Poëtisch figurentheater over een groot, actueel verhaal

Nour ziet in een droom haar vader, die achtergebleven is in haar geboorteland. Hij staat in het licht van de maan en kijkt naar de oceaan. Dan spreidt hij zijn armen en er komen vleugels tevoorschijn. Hij ademt in, zet af en… vliegt. Studio Figur neemt je met (film)beelden, muziek en poppen mee, op zoek naar de vader van Nour.

Studio Figur

Het Utrechtse gezelschap Studio Figur vertelt verhalen, waarin actuele kwesties centraal staan. In hun voorstellingen, films en installaties worden zowel kinderen als volwassenen meegenomen naar een andere werkelijkheid. Op speelse en bezielende wijze weten zij hiervoor de verbeeldingskracht van jong en oud te prikkelen.

Twee mensen hebben een pop vast van een meisje
Op het podium wordt er door twee mensen met projecties en gebouwde kleine huizen een verhaal uitgebeeld
Vrouw heeft pop van een vrouw en een meisje in besturing

Het spel met de pop Nour, het stralende middelpunt van de voorstelling, is duizelingwekkend.” – de Volkskrant ★★★

Regie en concept Noufri Bachdim | Spel Buket Soydar, Pluck Venema, Wendy Kemp | Live muziek en liedjes Nawras Altaky | Compositie Sebastiaan Bax | Decor en kostuum Annelies Michelle Shakison | Maquettes Stefanie  Bonte | Poppen Pluck Venema, Noor Sanders | Assistentie vormgeving Fidde Bakkerus, Tijmen Sebregts | Assistentie regie Fleur Favalli | Lichtontwerp Yannick Verweij | Hoofd techniek Sander van den Bout | Contextprogramma Marieke Braaksma | Marketing Pauline Ouwerkerk, Merel Vermunt | Productie  Christa Aschman | Zakelijk leiding Hans Lebouille | Met dank aan Stichting de Vrolijkheid, Theater Utrecht en Vanaf2 |  Foto Benning en Gladkova | Ontwerp Studio Pietje

Twee jongentjes zitten bij het raam van de Stadsschouwburg

Voor welke leeftijd?

Er is niets zo leuk als een voorstelling bezoeken met je kinderen. We begrijpen dat je soms niet kunt wachten tot je kind de juiste leeftijd heeft. De leeftijdsaanduiding bij onze (familie)voorstellingen is er echter niet voor niets: voorstellingen kunnen voor te jonge kinderen onbegrijpelijk of zelfs griezelig zijn. Neem je toch een kind mee onder de aangegeven leeftijdsgrens, dan kunnen we je de toegang weigeren of een plek achterin of bovenin de zaal toewijzen.

Binnenkort bij SPOT

Twee acteurs in kostuums op een podium met gestapelde gele sokkels vol ingelijste portretfoto’s en kleurrijke slingers op de achtergrond.

Skeletje (5+)

zo 4 oktSPOT/De Oosterpoort

Een bruisende ode aan het leven!

Twee vrouwen staan tegenover elkaar en geven een klein blauw voorwerp aan elkaar.

LàQua (0,5 – 3)

di 13 oktSPOT/De Oosterpoort

Een warme wereld vol klanken en beweging

Twee vrouwen staan tegenover elkaar en geven een klein blauw voorwerp aan elkaar.

LàQua (0,5 – 3)

di 13 oktSPOT/De Oosterpoort

Een warme wereld vol klanken en beweging

Soon at SPOT

Cartoonachtig meisje met paarse haren en een gele jurk zweeft in een magische scène, terwijl ze een staf vasthoudt.

Noord Nederlands Orkest

do 26 novSPOT/De Oosterpoort

Anime music with orchestra, choir and soprano

Muzikant speelt trombone op een podium onder blauw-paarse podiumverlichting.

Nederlands Blazers Ensemble & Duda Paiva Company

do 3 decSPOT/De Oosterpoort

Live music and puppetry about the interconnectedness of humans and nature

Kale man in een donker blazer zit aan een tafel met armen gevouwen op het tafelblad en kijkt recht vooruit.
Wereldklasse

Ivo Pogorelich

do 20 meiSPOT/De Oosterpoort

Baroque clarity and Romantic depth from an idiosyncratic master

Stories

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Affiche met grote witte letters
NieuwsAankondiging

Nieuwe namen TakeRoot 2026!

- 8 nieuwe namen toegevoegd aan de line-up

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid