[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Orkater/ Gloria – Route Nationale

Orkater/ Gloria – Route Nationale

  • Woensdag 27 mei 2015
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Wednesday 27 may 2015
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Komedie met krachtige idealen

Een zwarte komedie over het menselijk onvermogen tot delen en stilstaan
Op weg naar haar ouders in het Zuiden komen de welgestelde Marie en Jacques terecht in een file die uren, dagen en misschien wel weken duurt. De eindeloze file confronteert het echtpaar met armoede, honger en geweld. Onder druk van twee ongure muzikanten en een minderbegaafde zangeres/trompettist genaamd Gloria worden zij gedwongen hun relatie onderling en die met hun omgeving te herzien.

‘Route Nationale’ is de eerste muziektheaterproductie van regisseur/schrijver Eva Tijken en dramaturg Floor Houwink ten Cate bij Orkater/De Nieuwkomers. De voorstelling is geïnspireerd op het korte verhaal De Zuidelijke Autoweg van Julio Cortázar en de film Week End van Jean-Luc Godard. Met componist Christiaan Verbeek, contrabassist Lucas Dols en acteurs Sanne Vanderbruggen, Vincent Croiset en Serin Utlu maken zij een zwarte komedie over het menselijk onvermogen tot delen en stilstaan.

“Wonderschone muziek”

Haarlems Dagblad

“Zelden is een speelstijl zo prachtig extreem als in de voorstelling Route Nationale door de jongste spelerslichting van gezelschap Orkater.” (…) “Met de spelers komen de toeschouwers terecht in een nachtmerrie, begeleid door schmierende, jazzy muziek.”

★★★★ NRC

“Hard bevochten beschaving botst op primitiviteit in Route Nationale.”

★★★ De Volkskrant

“Lekkere muziek van Christiaan Verbeek, de fijne stem van Serin Utlu en het aangename spel van Vincent Croiset en Sanne Vanderbruggen.”

Telegraaf

Orkater

tekst en regie: Eva Tijken ∙ dramaturgie: Floor Houwink ten Cate ∙ begeleider: Ria Marks ∙ compositie: Christiaan Verbeek ∙ spel Sanne Vanderbruggen, Vincent Croiset, Serin Utlu, Christiaan Verbeek & Lucas Dols

Soon at SPOT

Buffalo Tom

Buffalo Tom

ma 19 oktSPOT/De Oosterpoort

Grungy and gritty with catchy singalong choruses

Caravan Palace

Caravan Palace

wo 28 oktSPOT/De Oosterpoort

Electronic swing from Paris

Een bont gezelschap van muzikanten staat op het podium. onder hen zijn de zussen clean pete, die opgaan in de menigte van muzikanten. van achter zien wij het publiek helemaal los gaan

Clean Pete’s Kerstshow

za 12 decSPOT/De Oosterpoort

Over-the-top Christmas show with a mix of Christmas classics

Stories

SPOT de bal

SPOT de bal

- Vind de 5 ballen en win!

Opnieuw een recordjaar

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Nieuwe namen TakeRoot 2026!
NieuwsAankondiging

Nieuwe namen TakeRoot 2026!

- 8 nieuwe namen toegevoegd aan de line-up

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid