[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Noord Nederlands Toneel

De Twaalf Gezworenen / Reginald Rose

Noord Nederlands Toneel

De Twaalf Gezworenen / Reginald Rose

  • Dinsdag 14 april 2015
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Tuesday 14 april 2015
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Bloedstollende rechtszaak

Een twaalfkoppige prachtcast in een bloedstollende rechtszaak
Twaalf mannen. Op de heetste dag van het jaar. In één kleine, benauwde ruimte. Samen moeten zij beslissen over het leven van een zestienjarige die zijn vader zou hebben vermoord. Het bewijs lijkt glashelder: schuldig. Maar bij de eerste stemming zet één jurylid vraagtekens. Dat is het begin van een emotioneel en verhit debat tussen twaalf mannen, allen met hun eigen belangen en vooroordelen. Het resultaat van deze theaterbewerking van de rechtbankfilm Twelve Angry Men? Een bloedstollende confrontatie, een mind-blowing toneelbeeld en een gelikte performance met veel rauwe mannenenergie door een prachtcast: o.a. Loek Peters, Peter Vandemeulebroecke, Ko van den Bosch en Bram Coopmans.

Inleiding om 19:15

Inleiding om 19:15

Voorafgaand aan deze voorstelling is een gratis inleiding om 19.15 uur. Cunera van Selm geeft de inleiding en interviewt Ko van den Bosch.
Deuren gaan om 19.00 uur open. Reserveren verplicht via internet bij de bestelling of bel de kassa op 050-3680368.

Win een maatpak

Win een maatpak

Iedereen die een kaartje koopt voor De Twaalf Gezworenen in Stadsschouwburg Groningen maakt kans op een maatpak van Hugo Boss Groningen t.w.v. €550,-! De winnaars worden via een loting gekozen en krijgen eind april 2015 bericht.

Extra informatie

Extra informatie

Heeft u een Stadjerspas? Bij deze voorstelling/ dit concert kunt u uw kortingsbon inleveren.

“uiterst vindingrijke vormgeving. Die zullen we niet weggeven, maar de voorstelling is een lust voor het oog.” (..) “de combinatie Weizman en het Noord Nederlands Toneel is een gelukkige en kan nog tot mooie dingen leiden.” (..) “acteurs van duizelingwekkende niveau.”

★★★ Dagblad van het Noorden (Jos Visscher)

“In deze openingsscène toont Weizman zich de choreografische meester die hij is. In een klap staan alle zintuigen op scherp en heeft hij glashelder de beginsituatie geschetst.”

★★★ Theaterkrant (Luuk Verpaalen)

“Het is lekker om naar de kijken, die botte, rauwe mannenenergie.”

★★★ Trouw

“Een zeer ontroerende voorstelling waarin vooral Bram Coopmans als twijfelend jurylid prachtig spel geeft.”

★★★ NRC

“Hij transformeert het klassieke jurydrama uit 1954 tot een gelikte performance.”

★★★ Volkskrant

“Deze NNT-productie heeft een hoog tempo, is flitsend, overdonderend en buitengewoon visueel. Hulde aan de regisseur wat dat betreft.”

★★★★ Telegraaf

“Opwindende seizoensvoltreffer”(…) “Een grandioze toneelavond” (…) “Spectaculair vanaf het begin en ook nog eens wonderschoon

★★★★★ de Groene Amsterdammer

www.nnt.nl

Binnenkort bij SPOT

Een man in een blauw shirt zit buiten in een campingstoel naast een caravan en houdt een fles in zijn hand.
20:15 uur

Marcel Hensema

zo 13 sepSPOT/Stadsschouwburg

De energieke en actuele voorstelling van Marcel Hensema opnieuw naar Groningen!

Man in een wit shirt staat voor een microfoon op een podium tegen een donkere achtergrond.

Beste Mensen

vr 18 sepSPOT/Stadsschouwburg

Een voorstelling over de opvallende klimaatspeeches van de afgelopen vijftig jaar

Persoon in donker pak maakt een theatrale handgebaar op een schemerig podium met rood-blauwe verlichting.

In de digitale loopgraven

ma 5 oktSPOT/De Oosterpoort

Huib Modderkolk neemt je mee naar het front van de digitale oorlogsvoering

Soon at SPOT

Man met hoed en rood overhemd die op een akoestische gitaar leunt.

James McMurtry

zo 18 oktSPOT/De Oosterpoort

TakeRoot presents: Sober lyrics with Texan melancholy

Een symfonieorkest met dirigent voert een uitvoering uit op een podium in een concertzaal.
Wereldklasse

Bach Collegium Japan

ma 14 decSPOT/De Oosterpoort

World-renowned Baroque orchestra performs a beloved choral work from music history

Een groep mensen in donkere outfits staat te midden van felle vlammen.

FEUERENGEL- A Tribute To Rammstein

za 6 febSPOT/De Oosterpoort

a fire tribute band

Stories

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid