[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Noord Nederlands Orkest

Honderd jaar Leonard Bernstein

Noord Nederlands Orkest

Honderd jaar Leonard Bernstein

  • Donderdag 8 maart 2018
  • start programma
  • (Tijden onder voorbehoud)
  • Thursday 8 march 2018
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Grenzeloze lust voor muziek

Honderd jaar Leonard Bernstein

Inleiding om 19:00

Inleiding om 19:00

Voorafgaand aan deze voorstelling is er een inleiding door Huib Ramaer om 19.00 uur. Deuren gaan om 18.45 uur open. Kaarten kunt u meebestellen bij uw bestelling of reserveren bij de kassa 050-3680368. Heeft u al kaarten gekocht, dan kunt u de inleiding hier bestellen.

Dit concert is onderdeel van een klassiek abonnement.

Dit concert is onderdeel van een klassiek abonnement.

> Bekijk de abonnementen

In 2018 is het precies 100 jaar geleden dat Leonard Bernstein ter wereld kwam. Succesvolle Broadwaymusicals zoals West Side Story en fenomenale orkestwerken hebben hem onsterfelijk gemaakt. Bernstein, bij de Amerikanen beter bekend als Lenny, mag gerust de ontwerper van typisch Amerikaanse klassieke muziek worden genoemd. Ongekend populair was hij, als dirigent van de grootste orkesten ter wereld en bevlogen pleitbezorger van muziek van alle tijden en stijlen, waaronder ook niet-klassieke genres als jazz, Latijns-Amerikaans en pop. In drie orkeststukken hoort u de grote grensvervager die Bernstein was. Prelude, Fugue and Riffs, met een spectaculaire klarinetsolo, is pure bigbandmuziek. Ook in Three dance episodes uit de musical On the Town trekt hij zich niets aan van grenzen tussen klassiek en jazz. Met een geheel ander taboe rekent hij af in de aria Glitter and be Gay uit de opera Candide, het was zijn muzikale coming out als homoseksueel.

Het NNO combineert Bernstein met componisten door wie hij zich liet beïnvloeden, voor wie hij grote bewondering had en/of voor wie hij een belangrijke wegbereider is geweest. Van zijn goede vriend Aaron Copland speelt het NNO Fanfare for the common man, een eerbetoon aan de gewone man die in oorlogen het vuile werk opknapt. Het stuk klonk onder andere bij de eerste inauguratie van Obama, de verkiezingszege van Trump, de opening van het 9/11 Museum in Manhattan en de landing van spaceshuttle Endeavour. Van avant-garde componist George Antheil hoort u de Jazz Symphony. Enorm speelse muziek met grappige effecten, typisch voor de ‘roaring twenties’ waarin componisten voor het eerst experimenteerden met de mix van jazz en klassiek. Een opvallende naam op het programma is die van Michael Jackson. Bernstein was een grote fan van de ‘king op pop’, die hij uitnodigde voor een klassiek concert. Nooit eerder was Michael Jackson bij een symfonieorkest geweest, maar hij vond het sensationeel. Het NNO speelt een symfonische bewerking van Jacksons hits Beat it en Thriller. Na de pauze klinken nog Stravinsky en Ravel, die met hun gedurfde klankkleuren en ritmes van grote invloed op de componist Bernstein zijn geweest en van wie hij als dirigent en pianist veel stukken heeft uitgevoerd.

Meld je aan voor het Facebook event

Copland                     Fanfare for the common man
Ives                             The Unanswered Question
Antheil                       A jazz symphony
Jackson                     Jackson Symphonic
Bernstein                  Prelude, Fugue and Riffs
Stravinsky                Greeting Prelude
Bernstein                  On the Town: Three Dance Episodes
Bernstein                  Candide: Glitter and be gay
Ravel                         Daphnis en Chloé: Suite nr.2

Dirigent                     Antony Hermus
Sopraan                     Alexandra Flood
Piano                          Anastasia Goldberg

Binnenkort bij SPOT

Een koor van mensen in zwarte en rode kleding poseert vrolijk terwijl muziekinstrumenten in de lucht boven hen zweven.
Wereldklasse

Akademie für Alte Musik Berlin

zo 7 decSPOT/De Oosterpoort

De mooiste barokmuziek voor Kerstmis

Afstand foto van Filharmonie der aa orkest op het podium.

Filharmonie der Aa

ma 8 decSPOT/De Oosterpoort

Filharmonie Der Aa is terug voor een najaarsconcert rondom thema Mythen & Maskers

Noord Nederlands Orkest

Noord Nederlands Orkest

vr 19 decSPOT/De Oosterpoort

Feestelijk concert met oude en nieuwe kersthits

Soon at SPOT

Andrea Vanzo

Andrea Vanzo

zo 25 janSPOT/De Oosterpoort

One of the world's most successful neoclassical musicians

LeineRoebana en Black Pencil

LeineRoebana en Black Pencil

zo 1 mrtSPOT/Stadsschouwburg

Hopeful blend of dance and music transcending cultures

Christian Kjellvander

Christian Kjellvander

wo 18 mrtSPOT/A-Theater

TakeRoot presents: an expressive bariton and lyric clarity

Stories

Portret van een persoon met wit haar, dramatische make-up en een witte vachtjas tegen een felrode achtergrond.
Interview

Acteur en zanger Maarten Heijmans over Die Dreigroschenoper

- NIEUW, UITDAGEND EN SCHUREND

Acteur Yannick Jozefzoon over King Cannabis

Acteur Yannick Jozefzoon over King Cannabis

- Getting high and feeling low

kerstboom bestaande uit SPOT logo
Nieuws

SPOT Aftelkalender

- Open vanaf 1 t/m 24 december elke dag een vakje en laat je verrassen!

Het jaar van Guy Weizman en Roni Haver

Het jaar van Guy Weizman en Roni Haver

- 2025, een jaar vol hoogtepunten

bar met mensen
ColumnBackstage

Backstage met floormanager Eva Warnders

- Floormanager Eva Warnders biedt een kijkje in haar werkdag

Een groep vrolijke mensen poseert tegen een roze achtergrond, gekleed in felgekleurde outfits.
Long read

Cabaretier Yora Rienstra over Vrouwejaars

- Een avond vol herkenning en heel veel lachen

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid