[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Gidon Kremer & Kremerata Baltica

Sterviolist en fenomenaal orkest

Gidon Kremer & Kremerata Baltica

Sterviolist en fenomenaal orkest

/
  • Zaterdag 11 maart 2017
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Saturday 11 march 2017
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Haydn: Concert voor cello en orkest in C, Hob. VIIb:1 / Schubert: Fantasie in C D934 arr. voor viool en strijkers door V. Kissine  / Schnittke: Concerto grosso nr. 1 / Piazzolla: selectie voor viool, vibrafoon en orkest /Pelecis “Last song” voor viool en strijkers -Clara Jumi Kang

Inleiding om 19:00

Inleiding om 19:00

Voorafgaand aan deze voorstelling is er een inleiding om 19.00 uur. Deuren gaan om 18.45 uur open. Kaarten à € 2,50 kunt u meebestellen bij uw bestelling of apart via de link. De inleiding maakt vanaf dit seizoen deel uit van De Arts Academy.

solisten: Gidon Kremer (viool), Clara-Jumi Kang (viool), Pablo Ferrandez (cello) en Andrei Pushkarev (percussie)

Sterviolist en fenomenaal orkest
Gidon Kremer is een van de beroemdste violisten ter wereld. Hij werkte samen met ’s werelds allergrootste dirigenten, werd overladen met prijzen en is oprichter van Kremerata Baltica, dat in twintig jaar tijd is uitgegroeid tot een fenomenaal orkest. Op 27 februari wordt Kremer zeventig jaar en komt dat een kleine twee weken later in De Oosterpoort vieren met een aantal jonge stersolisten als ‘special guests’ en een prachtig afwisselend programma op de lessenaars.
U hoort werk van de oude Haydn, wiens Celloconcert nr. 1 pas in 1961 werd teruggevonden in een Praagse bibliotheek. Van recentere datum is natuurlijk de muziek van Piazzolla, die de dramatiek van de tangonaar de concertzalen bracht, en de bewerking die de Russische componist Victor Kissine maakte van de Fantasie in C op. 159, een melancholiek werk vol virtuoze hoogstandjes dat Schubert een jaar voor zijn dood schreef voor de Tsjechische violist Josef Slavik.
The Last Song is een kort melodieus werk van Georgs Pelecis, een landgenoot van Kremer en voor velen wellicht een mooie ontdekking.

Bekijk hier alvast het programmaboekje.

Meld je aan voor het Facebook event

Star violinist and phenomenal orchestra
Gidon Kremer is one of the most renowned violinists in the world. He collaborated with the world’s greatest conductors, was showered with awards and founded Kremerata Baltica, which during the last twenty years has grown to be a phenomenal orchestra. Young, enthusiastic musicians are the heart; the Latvian maestro is the soul. Kremer also is known as a generally respected advocate of the work of twentieth-century masters, as Piazzolla, Glass, Schnittke, Adams en Saariaho. Because, as he once said: “Although the classics always remain a great source of inspiration, I only really come to life when I can play new music as well.” On 27 February Kremer will be seventy and he comes to De Oosterpoort to celebrate with a wonderful, varied musical programme with a number of young star soloists as a lovely bonus.

Binnenkort bij SPOT

Vijf mensen poseeren tegen een grijze achtergrond, met de middelste persoon in opvallende gouden metallic broek.

Dutch Classical Talent: Dokwerk Saxophone Quartet

do 29 janSPOT/De Oosterpoort

Toptalent speelt werk van o.a. Glass en Widmann

Zes strijkers poseeren samen in een studio met hun instrumenten tegen een grijze achtergrond.

Fuse, Steef de Jong & koor Boeuf Majeur

vr 30 janSPOT/De Oosterpoort

Goddelijke komedie met 1 operettefenomeen, 6 musici en 50 zangers

Een grote groep mensen in zwarte kleding poseert buiten op een grindpad, omringd door groene hagen.
Wereldklasse

Le Concert Spirituel

za 31 janSPOT/De Oosterpoort

Vivaldi door een van ’s werelds beste barokensembles

Soon at SPOT

Een foto van een volle concertzaal met allemaal dansende mensen die in de richting van het podium kijken met daarop twee DJ's en een band.

40UP Big Bang

zo 28 decSPOT/De Oosterpoort

The one and only official X-Mass afterparty!

studio portret in jaren '80 stijl van vrouw met lang zwart haar, glimmende leren broek, hoge hakken en een gitaar

Eefje de Visser

do 12 febSPOT/De Oosterpoort

Spellbinding songs with unpredictable choreography in a breathtaking setting

Selah Sue and The Gallands

Selah Sue and The Gallands

ma 23 mrtSPOT/De Oosterpoort

A mix of contemporary jazz, progressive production, and organic grooves

Stories

Een muzikale groep in een sfeervolle ruimte met stenen muren, die verschillende instrumenten bespelen terwijl ze zich op een groot tapijt bevinden.Een band speelt live muziek op een podium, omringd door een enthousiast publiek en kleurrijke verlichting.
Robin Scherpen Collective
Short story

Robin Scherpen Collective

- Samenspel tussen publiek, licht en ruimte

Na het Weihnachtsoratorium kan Kerstmis pas echt beginnen
Interview

Na het Weihnachtsoratorium kan Kerstmis pas echt beginnen

- Peter Dijkstra verteld over zijn ervaringen

Terugblik: Pé & RinusfeestjeTerugblik: Pé & Rinusfeestje
Terugblik: Pé & Rinusfeestje

Terugblik: Pé & Rinusfeestje

- Pé & Rinus zetten De Oosterpoort op zijn kop

kerstboom bestaande uit SPOT logo
Nieuws

SPOT Aftelkalender

- Open van 1 t/m 24 december elke dag een vakje en laat je verrassen!

Een groep vrolijke mensen poseert tegen een roze achtergrond, gekleed in felgekleurde outfits.
Long read

Cabaretier Yora Rienstra over Vrouwejaars

- Een avond vol herkenning en heel veel lachen

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid