[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Igone de Jongh

I

Igone de Jongh

I

  • Donderdag 3 maart 2022
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 20:15 start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Thursday 3 march 2022
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 20:15 start of event
  • (Times are subject to change)

Duik in het leven van deze geliefde prima ballerina

De gelauwerde Prima Ballerina Igone de Jongh, voormalig eerste soliste van Het Nationale Ballet, komt naar Groningen met haar eigen theaterprogramma. 

Het bestaan van een danseres

Ze danst de spannendste choreografieën uit haar repertoire, soms solo, dan weer samen met partner(s), af en toe live begeleid door een muzikant. Ze vertelt over haar bestaan als danseres, de moordende repetities, het sobere dieet, de kapotte voeten, de premières met koningen en koninginnen. In I gaat Igone met haar publiek in gesprek, aanraakbaar en met allure.

Igone de Jongh

Igone de Jongh werd opgeleid aan de Nationale Balletacademie in Amsterdam en The Royal Ballet School in Londen. Ze had een glansrijke carrière bij het Nationale Ballet, waar ze bejubeld werd om haar prachtige vertolkingen in het klassieke balletrepertoire. De Jongh heeft de Gouden Zwaan ontvangen voor haar grote bijdrage aan de Nederlandse dans en werd benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Recent verscheen haar biografie en de documentaire En als beloning zweef je.

Meld je aan voor het Facebook event

Prima Ballerina: Igone de Jongh / Regie: Ruut Weissman / Script: Thijs Römer / Choreograaf: Pim Veulings, Simone Repele en Sasha Riva (RivaRepele) / Dansers: Aleksey Tutunnique, Stanislav Olshanskyi / Operazanger: Walther Deubel / Piano: Maarten Helsloot en Marcus Olgers / Fagot: Stefanie Liedtke, Anke Benning, Annet Karsten / Viool: Ro Krauss, Vera van der Bie, Loes Wiea Dooren / Decorontwerp: Jantje Geldof / Lichtontwerp: Jantje Geldof, Marc Heinz / Kostuumontwerper: Sabine Snijders / Muziek en arrangementen: Sebastiaan Koolhoven

Binnenkort bij SPOT

Bandleden op een verlicht podium spelen elektrische gitaren en drums onder dramatische stageverlichting en rook.

Jakop Ahlbom Company & ISH Dance Collective

wo 11 novSPOT/Stadsschouwburg

"Een hilarische voorstelling" ★★★★ de Volkskrant

Een groep dansers staat in een rij op een donker podium terwijl ze elkaars handen vasthouden.

The Dog Days Are Over 2.0

ma 16 novSPOT/Stadsschouwburg

Nieuwe versie van de theaterhit van Jan Martens

Een danser met één arm omhoog in beweging tegen een groene achtergrond.

Denden Karadeniz, Zero Dance Theatre en AAO

za 19 decSPOT/Stadsschouwburg

Samensmelting van dans en livemuziek in een zoektocht naar nieuwe bezieling

Soon at SPOT

Een vrouw met donker, golvend haar draagt een rode jas en staat buiten tegen een bergachtig landschap.

Naaz

za 19 sepSPOT/De Oosterpoort

Unique blend of English and Kurdish music

Drie klassieke musici poseren met een viool en een cello; een vrouw in een rode avondjurk staat in het midden tegen een zwarte achtergrond.

Amatis Trio

do 4 mrtSPOT/De Oosterpoort

Young, international top trio plays works by Schubert, Liszt, and Mendelssohn

Portret van een vrouw in een opvallende rode outfit met felrode lippen.

Karsu

za 1 meiSPOT/Stadsschouwburg

Dutch-Turkish star performer comes with a theatre tour

Stories

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid