[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

European Guitar Concerto Competition & Festival

De vier finalisten

European Guitar Concerto Competition & Festival

De vier finalisten

  • Zondag 4 februari 2018
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Sunday 4 february 2018
  • start of event
  • (Times are subject to change)

European Guitar Concerto Competition & Festival

Van 29 januari t/m 4 februari 2018 organiseert de stichting Dutch Guitar Foundation de eerste editie van The European Guitar Concerto Competition & Festival. Het finaleweekend vindt plaats in De Oosterpoort. Het is een in Europa uniek concours omdat alle finalisten een compleet gitaarconcert uitvoeren. Op 3 februari wordt onder andere het vermaarde ‘Concierto de Aranjuez’ van Rodrigo uitgevoerd door Sabrina Vlaskalic, een van de toonaangevende gitaristen van dit moment. Een dag later spelen vier finalisten een gitaarconcert. Het jonge en ambitieuze Kamerorkest van het Noorden zorgt voor de begeleiding. Om de concerten nog aantrekkelijker te maken worden er aanvullende activiteiten georganiseerd, zoals een wijn- en bierproeverij. En dat allemaal in dé klassieke gitaarstad van Nederland!

De vier finalisten met Kamerorkest van het Noorden o.l.v. Dimitris Spouras

Wist u dat Ivo Pogorelich, onder contract bij Deutsche Grammophon en een van ‘s werelds beroemdste pianisten ooit deelnam aan de Chopin Competitie? Klaarblijkelijk verliep het concours voor hem niet al te goed en hij moest de competitie al voortijdig verlaten.
Volgens sommige bronnen verliet bij het bekendmaken van Pogorelich’s uitsluiting jurylid Martha Argerich de zaal, verklarend dat Pogorelich een genie is. Uiteindelijk had dit hele gebeuren zo`n impact dat het Ivo Pogorelich bekender maakte dan de winnaar van de finale.

Gelijkwaardige dramatische gebeurtenissen kunnen we u niet beloven bij de 1ste European Guitar Concerto Competition, maar de juryleden hebben natuurlijk elk hun eigen mening. We zullen ze echter in geval van onenigheid proberen binnenboord te houden.Wat we wel kunnen beloven is dat onze vier finalisten gitaristen van wereldniveau zullen zijn, de beste exponenten van hun generatie. Want de uitgevoerde gitaarconcerten, Fantasie para un Gentilhombre en het Concierto de Aranjuez van Joaquin Rodrigo, behoren tot het moeilijkste wat de gitaarliteratuur te bieden heeft. Uitsluitend een solist van bijzondere klasse kan deze stukken uitvoeren.

Misschien levert de finale een nieuwe Ivo Pogorelich van de gitaar op of dient de nieuwe Andres Segovia zich aan of een niet eerder ontdekt talent dat de wereld van de gitaar en haar muziek voorgoed zal veranderen. Kom luisteren en neem de kans om uw eigen favoriet te kiezen door te stemmen voor de Publieksprijs. En, mocht u het oneens zijn met de keuze voor de winnaar van de publieksprijs, storm niet de zaal uit, maar verklaar gerust de genialiteit van de door u gekozen speler.

Meld je aan voor het Facebook event

Binnenkort bij SPOT

Een groot symfonieorkest op een podium tijdens een uitvoering in een concertzaal, geleid door een dirigent.

Noord Nederlands Orkest

vr 4 sepSPOT/De Oosterpoort

Meesterwerken vertellen over hun tijd. Maar hoe klinkt de wereld van vandaag?

Illustratie van drie mensen: twee spelen fluit en luit terwijl een derde persoon bladmuziek vasthoudt en zingt.

Cursus Klassieke Muziek 1

wo 23 sepSPOT/De Oosterpoort

Ga mee op een inspirerende reis door de muziekgeschiedenis!

Een jonge vrouw met bruin haar draagt een donkergroene jurk en staat voor een egale olijfgroene achtergrond.

Lucie Horsch & Luthers Bach Ensemble

zo 27 sepSPOT/De Oosterpoort

Vocale en instrumentale barok met Lucie Horsch op blokfluit en als zangeres

Soon at SPOT

Twee mannen in donkere pakken voor een behangen achtergrond; links stelt een man zijn das bij en rechts houdt een man een viool.

Alma Quartet & Nicolas van Poucke

di 27 oktSPOT/De Oosterpoort

Five top musicians take you from Beethoven's depth to Schumann's romanticism

Roodharige vrouwelijke krijger in sierlijk pantser houdt een versierde staf voor een stad onder een dramatische hemel.

Noord Nederlands Orkest

do 15 aprSPOT/De Oosterpoort

Iconic game music performed live by orchestra

Kleurrijke stoffen en stapels textiel uitgestald in een marktkraam, terwijl twee mensen stoffen bekijken.

Barokopera Amsterdam

za 17 aprSPOT/Stadsschouwburg

Purcell's Baroque music interwoven with migration stories and sounds from South America

Stories

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid