[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Diederik van Vleuten

Buiten schot

Diederik van Vleuten

Buiten schot

  • Dinsdag 23 april 2013
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Tuesday 23 april 2013
  • start of event
  • (Times are subject to change)

“Meesterverteller Diederik van Vleuten pakt in zijn nieuwe theatervoorstelling Buiten Schot de draad op van Daar werd wat groots verricht, de bejubelde eerste solo waarmee hij geschiedenis schreef. (…) Het is lotsbestemming, nostalgie, eruditie en vakmanschap bij elkaar, Van Vleuten móét dit doen. En u moet dit gaan zien. Chapeau!” ***** De Telegraaf

Zijn solodebuut ‘Daar werd wat groots verricht’ overdonderde de theaterwereld en werd door pers en publiek unaniem juichend ontvangen. Diederik van Vleuten toonde zich een verteller van grootse allure. De recensenten vielen over elkaar heen in superlatieven: “Een solodebuut dat informeert als een documentaire, amuseert als cabaret op topniveau en indruk maakt als theater dat zich niet in één genre laat onderbrengen”, schreef NRC Handelsblad.

In ‘Buiten Schot’ gaat Van Vleuten door op de ingeslagen weg. Opnieuw verbindt hij een persoonlijke familiekroniek aan de grote geschiedenis van Nederland en de wereld. Het verre gedonder van kanonnen aan de landsgrens, een bijna vergeten afspraak op Soestdijk, een pianoconcert voor de linkerhand, een toespraak van Churchill.

Een man, een piano en een steengoed verhaal. Laat u raken.

“Het nieuwe genre dat Van Vleuten creëerde, past hem als een handschoen. Hij heeft het natuurlijke overwicht van een geschiedenisleraar, en paart dat aan de flair van de cabaretier en theatermaker die hij ook al sinds 1989 is. Een krachtige en succesvolle combinatie, blijkt.

★★★★ Trouwdoor
Rinske Wels

“Van Vleuten is helemaal in zijn element als geschiedenisleraar op het cabaretpodium. Dat was de openbaring in zijn eerste, zeer succesvolle solovoorstelling (…)dus logisch (en heel verstandig) dat Van Vleuten in de opvolger ‘Buiten Schot’ doorgaat op de ingeslagen weg. Het is veel en het is zwaar wat Van Vleuten vertelt, maar wat deze voorstelling zo goed maakt, is dat Van Vleuten (…) weet te voorkomen dat zijn verhaal droog of saai wordt.

★★★★ de Volkskrantdoor
Joris Henquet

“Meesterverteller Diederik van Vleuten pakt in zijn nieuwe theatervoorstelling Buiten Schot de draad op van Daar werd wat groots verricht, de bejubelde eerste solo waarmee hij geschiedenis schreef. (…) Het is lotsbestemming, nostalgie, eruditie en vakmanschap bij elkaar, Van Vleuten móét dit doen. En u moet dit gaan zien. Chapeau!”

★★★★★ De Telegraaf

http://www.diederikvanvleuten.nl

regie: Berend Boudewijn

Binnenkort bij SPOT

Sara Kroos

Sara Kroos

vr 2 oktSPOT/Stadsschouwburg

Vrolijke verhalen, scherpe humor en lieve liedjes

Portret van een persoon met een grote, doorzichtige halskraag tegen een donkere achtergrond.

Berit Companjen

wo 7 oktSPOT/De Oosterpoort

Scherp, luid en innemend

Een oudere man zingt in een microfoon op een podium, met een vrouw op de achtergrond onder blauwe verlichting.

Herman van Veen

do 15 oktSPOT/Stadsschouwburg

Ontroerende muzikale reis vol verhalen, liedjes en verwondering

Soon at SPOT

Een vrouw zit achter een vleugel in een donkere ruimte.

Dutch Classical Talent: Elizabeth Goh

do 8 oktSPOT/De Oosterpoort

The wondrous piano world of an up-and-coming top talent

Zwart-wit foto van een man met een hoed in een smalle straat tussen gebouwen.

Jon Allen & The Luna Kings

di 27 oktSPOT/De Oosterpoort

British singer-songwriter blends Americana with folk rock

Muzikant speelt trombone op een podium onder blauw-paarse podiumverlichting.

Nederlands Blazers Ensemble & Duda Paiva Company

do 3 decSPOT/De Oosterpoort

Live music and puppetry about the interconnectedness of humans and nature

Stories

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid