[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English
Twee dansers in sportieve kleding voeren een dynamische choreografie uit op een donkere achtergrond.

Dansclick 27

Dansclick 27

  • Donderdag 18 december 2025
  • SPOT/De Machinefabriek, Bloemstraat 38
  • 20:15 start programma
  • (Tijden onder voorbehoud)
  • Thursday 18 december 2025
  • SPOT/De Machinefabriek, Bloemstraat 38
  • 20:15 start of event
  • (Times are subject to change)

Persoonlijke kennismaking met de nieuwste generatie makers

De spannendste namen uit de hedendaagse dans zie je bij Dansclick. Helaas kan Melisa Diktaş, winnares van de BNG Dansprijs, door een ernstige blessure niet deelnemen aan deze landelijke tournee. Je ziet Antibodies van Constantin Trommlitz dat gaat over de rauwe realiteit van pijn, een vertrouwd fenomeen voor de dansers in zijn duet. Just before van Cheroney Pelupessy leg het vluchtige moment vast waarop twee vrouwen elkaar vinden in een wereld die hun bestaan ontkent. De performances worden omlijst met videoportretten en er is een Après Danse.

Twee dansers in paarse kleding voeren een expressieve moderne dans uit op een donker podium.
Een danser op een donker podium onder blauw-paars licht, met een uitgestrekte arm.
Twee dansers voeren een duet uit op een donker podium.

Antibodies van Constantin Trommlitz

Antibodies brengt de rauwe eerlijkheid en realiteit van pijn over. Twee dansers delen hun ongefilterde relatie met pijn – soms lijden ze afzonderlijk van elkaar en soms vinden ze juist zorg en acceptatie bij elkaar. Constantin transformeert de beperking van pijn in een motor voor zelfexpressie en virtuositeit. 

Het duet voegt elementen van Breaking en Hedendaagse dans samen tot een innovatieve bewegingstaal die de gevoelige relatie tussen de dansers en hun eigen verhalen over pijn benadrukt. 

Over Constantin Trommlitz

Constantin Trommlitz (1996) is een Duitse danser, choreograaf en filmmaker. Zijn achtergrond in breakdance is nog steeds van grote invloed op zijn werk als choreograaf en filmmaker. In Nederland danste hij met gezelschappen als Danstheater AYA en ISH Collective. Sinds 2022 is Constantin huismaker bij Korzo. 

250518_ARF_298
250518_ARF_290
250518_ARF_296

Just before… – Cheroney Pelupessy

Leg het vluchtige moment vast waarop twee vrouwen elkaar vinden in een wereld die hun bestaan ontkent. In een fragiele ruimte, onaangetast door de tijd, gaan ze door confrontatie, verlangen en overgave – tot de buitenwereld hen onvermijdelijk inhaalt.

Tijdens CaDance festival 2025 ging dit in première als onderdeel van de triple bill Pride Perspectives.

Over Cheroney Pelupessy

Cheroney Pelupessy is choreograaf, danseres en maker met Indonesische en Molukse roots. In haar werk mixt ze moderne dans met Indonesische en Molukse bewegingen. Ze onderzoekt hoe verhalen van vroeger nog steeds in ons lijf zitten. Haar eerste grote voorstelling, KETURUNAN (2022), gaat over haar eigen familiegeschiedenis en het gedeelde erfgoed van Indonesische en Molukse gemeenschappen in Nederland. Cheroney vertelt met haar dans, verhalen over herkomst die je niet vaak hoort. Ze werkt samen met mensen in binnen- en buitenland, doet onderzoek naar dans in Nederland en Indonesië, en zorgt ervoor dat haar voorstellingen echt iets losmaken – bij jong en oud. Zo slaat ze een brug tussen vroeger en nu.

Credits: Concept & regie: Cheroney Pelupessy I Choreography: Cheroney Pelupessy i.s.m Matilde Tommasini I Dancers: Matilde Tommasini, Cheroney Pelupessy I Composition: Shanice Shaynah Redan

Koop tickets
PrijsPrice€ 19,50
Tot en met 29 jaar / CJP€ 15,00
Meld je aan voor onze wachtlijst. Of koop of verkoop veilig via TicketSwap

Mis niets, ontvang
WHATSAPP updates!Liever (twee)wekelijkse updates per mail? Meld je aan.

Sign up for
WHATSAPP updates!Prefer updates via mail? Sign up now!

Binnenkort bij SPOT

WArd|waRD I Ann Van den Broek

WArd|waRD I Ann Van den Broek

ma 1 decSPOT/Stadsschouwburg

Play is een ontroerende reis naar de kracht van verbeelding

Bad Nature

Bad Nature

vr 12 decSPOT/Stadsschouwburg

De relatie tussen mens, natuur en technologie, verpakt in rauwe en energieke dans

Panama Pictures

Panama Pictures

za 31 janSPOT/Stadsschouwburg

Wat blijft er over als de grond onder je voeten verdwijnt?

Soon at SPOT

Een persoon met een brede glimlach draagt een glinsterende paarse outfit en staat met open handen voor een donkere achtergrond.

Shirma Rouse

wo 24 decSPOT/De Oosterpoort

Swinging soul and timeless Christmas favorites

Twee muzikanten poseerden samen voor een bakstenen muur, één met een gitaar en de ander met lang, krullend haar.

Aaron Boyd & W.D. Miller

vr 27 mrtSPOT/Lutherse Kerk

TakeRoot presents: Two voices from the Appalachians with raw, heartfelt Americana

Een lachende man in een donkerblauw pak en lichtblauw overhemd tegen een feloranje achtergrond.
Extra voorstelling

Jimmy Carr – Laughs funny

wo 2 decSPOT/De Oosterpoort

If you like fast-paced, edgy one-liners then get ready to be happy

Stories

Ontmoet de musici van Fuse!
Interview

Ontmoet de musici van Fuse!

- Fuse is dit seizoen SPOT Artist in Residence

Eerste namen Rhythm & Blues Night 2026 bekend
Nieuws

Eerste namen Rhythm & Blues Night 2026 bekend

- De eerste 13 namen voor het festival op 2 mei in De Oosterpoort

Rij kinderen bij een voorstelling op de stoelen.

Voorstellingen voor de hele familie in de kerstvakantie

-

een trap met 8 mensen erop
Nieuws

Ontmoet de Wijkspotters

- Maak kennis met de Wijkspotters van SPOT

Kraantje Pappie hangt aan een kraan met in achtergrond de Martinitoren.
Aankondiging

Kraantje Pappie geeft grootste show ooit in Stadspark Groningen

- Rapper geeft gratis tickets weg voor clubtour

Özcan Akyol, Eus over De Klassenmigrant

Özcan Akyol, Eus over De Klassenmigrant

- Een lange en ingewikkelde reis door elke sociale klasse

Choreograaf Ann van den Broek over Play
InterviewLong read

Choreograaf Ann van den Broek over Play

- Een uitnodiging om te spelen

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid