[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English
Twee mannen staan samen buiten voor een gebouw, beiden in blauwe jassen en glimlachen naar de camera.

Bart en Julian Schneemann

Dutch Delight: Mikis de Griek

Bart en Julian Schneemann

Dutch Delight: Mikis de Griek

  • Donderdag 9 oktober 2025
  • SPOT/De Oosterpoort, Kleine zaal / Trompsingel 27
  • 17:00 uur: restaurant The Mix open
  • 19:30 uur: zaaldeuren open
  • 20:15 uur: interview met Bart en Julian Schneemann
  • 20:35 uur: pauze
  • 20:55 uur: start programma
  • 22:25 uur: einde voorstelling
  • Vrije zitplaatsen
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Thursday 9 october 2025
  • SPOT/De Oosterpoort, Kleine zaal / Trompsingel 27
  • 20:15 start of event
  • Free seating
  • (Times are subject to change)

Ode aan de grootmeester van de Griekse muziek

Bart Schneemann, voormalig artistiek leider van het Nederlands Blazers Ensemble, en zijn zoon Julian, artistiek leider van Pynarello, brengen een indrukwekkende ode aan de Griekse grootmeester Mikis Theodorakis. In 2025 is het honderd jaar geleden dat deze Griekse oppergod van de muziek werd geboren. Theodorakis was een levendige en rusteloze geest, een compromisloze strijder voor vrijheid en democratie, een liefhebber van het leven zelf en last but not least een van de beroemdste Grieken ter wereld. Zijn muziek werd en wordt nog steeds door vooraanstaande artiesten over de hele wereld uitgevoerd.

In Mikis de Griek stap je er als publiek zelf in: een wereld vol warmte, verzet, hoop en muziek. Op het podium een internationaal ensemble van topmusici met wortels in de klassieke muziek, jazz en volksmuziek uit alle windstreken. Samen met de Griekse sterzanger Vasilis Lekkas, hartstochtelijker dan alle anderen, de grootste pleitbezorger van het Theodorakis-lied. Achter hen een levensgrote filmprojectie van de taverna in Piraeus waar Mikis Theodorakis zelf zo vaak kwam. De muzikanten op het podium spelen live samen met de muzikanten die toevallig langskomen in de taverna op het scherm – alsof de muur tussen toen en nu, tussen hier en daar, even verdwijnt. En zo nu en dan wordt ingezoomd op historische, iconische filmfragmenten van Mikis Theodorakis: Mikis als zanger, dirigent, componist en filosoof.

Vader en zoon Schneemann delen een diepe liefde voor het Griekenland dat Theodorakis belichaamt, waarin muziek, cultuur en een rijke geschiedenis met elkaar verweven zijn. Tijdens deze editie van Dutch Delight brengen ze een hommage aan de man die hele generaties inspireerde met zijn liedjes. Voor de pauze gaat NPO Klassiek presentatrice Beitske de Jong met Bart en Julian in gesprek, over hun liefde voor Theodorakis en wat er verder maar ter sprake komt.

Programma Tribute to Theodorakis
Programma Dutch Delight

Portret van een glimlachende vrouw met kort, blond haar, gekleed in een blauwe top, tegen een lichte achtergrond.
Foto van een ruimte van De Oosterpoort waar mensen aan het borrelen zijn.
Een man met lang haar staat op het podium en zingt in een microfoon met zijn handen uitgestrekt.

klassieke hobo: Bart Schneemann | jazzpiano: Julian Schneemann | Turkse ney: Sinan Arat | Ierse bodhrán: John Joe Kelly | klassieke viool: Emmy Storms | Italiaanse organetto: Simone Bottasso | Griekse bouzouki: Irini Zogali | Griekse zangers van de nieuwe generatie: Vasilis Lekkas en Aggeliki Toumbanaki | koor: KWAJR uit Groningen

Twee vrouwen zitten op een bank in een sfeervolle, plantenrijke setting met een piano op de achtergrond.

Dutch Delight

Tijdens de serie Dutch Delight ontmoet je de supertalenten van de Nederlandse klassieke muziek en maak je kennis met hun verrassendste kanten. Voor de pauze is er een interview met de musici, waardoor je allerlei leuke en interessante weetjes hoort die je niet in een doorsnee concertprogramma leest. Daarna geniet je een uur lang met net iets nieuwsgierigere oren van de muziek.

Prijs ticket is inclusief pauzedrankje
Website Julian Schneemann
Blijf op de hoogte via het Facebook-event!
Mooi artikel over Theodorakis door het NRC (let op: je moet abonnee zijn om het te kunnen lezen)
Een vrouw in een donker jasje staat naast een cello en glimlacht.

Abonnement Dutch Delight

Dit concert is onderdeel van abonnement Dutch Delight

Abonnement gelijk bestellen

Bekijk alle abonnementen

Binnenkort bij SPOT

Een live muziekopvoering op een podium met muzikanten die instrumenten bespelen, verlicht door blauwe lichten en een groot scherm waarop de artiesten te zien zijn.

Insomnio

ma 21 sepSPOT/De Oosterpoort

Hedendaagse muziek waarin vogels en mensen samen de toon zetten

Illustratie van drie mensen: twee spelen fluit en luit terwijl een derde persoon bladmuziek vasthoudt en zingt.

Cursus Klassieke Muziek 1

wo 23 sepSPOT/De Oosterpoort

Ga mee op een inspirerende reis door de muziekgeschiedenis!

Een vrouw zit achter een vleugel in een donkere ruimte.

Dutch Classical Talent: Elizabeth Goh

do 8 oktSPOT/De Oosterpoort

Het wondere pianoland van een aanstormend toptalent

Soon at SPOT

Zwart-wit foto van een man met hoed en donkere jas tegen een muur.

Michael Prins

za 31 oktSPOT/De Oosterpoort

Singer-songwriter, known for hit 'Close to You' announces new work

Twee mannen in donkere kleding staan samen voor een warme oranje achtergrond, de linker kijkt recht vooruit en de rechter in profiel naar rechts.
Uitverkocht

HAEVN

vr 4 decSPOT/De Oosterpoort

Cinematic, sweeping melodies and warm vocal tones

Een groep mensen in een kamer aan de linkerkant, terwijl aan de rechterkant een alleenstaande persoon tegen een felblauwe muur staat.

Fuse & Kinan Azmeh

zo 18 aprSPOT/De Oosterpoort

A musical adventure in which hope, memory, and connection take center stage

Stories

Kleurrijk kristalachtig blok met groene en blauwe tinten en gele aders.

Theater in roerige tijden

- Maatschappelijke problemen die dit seizoen bij SPOT een podium krijgen

Nienke ’s Gravemade over (online) vrouwenhaat

Nienke ’s Gravemade over (online) vrouwenhaat

- Satire als wapen tegen de manosphere

Drie mensen in kleurrijke outfits met tartan-sjaals poseren tegen een donkere achtergrond.

Theatermaker Steef de Jong over Tulip Town

- Operette, punk, humor, liefde en kartonnen magie

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid