[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Barokopera Amsterdam

Acis en Galatea

Barokopera Amsterdam

Acis en Galatea

  • Vrijdag 3 februari 2017
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Friday 3 february 2017
  • start of event
  • (Times are subject to change)

De grootmeester van de liefdesopera

‘De charme schuilt bovenal in het uitstekende jonge koor, dat geanimeerd zingt in de vele ensembles’ (NRC)

Extra informatie

Extra informatie

Kaartverkoop voor dit concert/deze voorstelling start wo 8 juni (exclusief Agenda-abonnees) en ma 13 juni (voor iedereen).

‘Het instrumentale ensemble speelde bij de première in Den Haag levendig en responsief…de muzikale integriteit vormde een prettig contrast met de curiositeiten op het toneel’ (NRC)

De mens is altijd gefascineerd geweest door de liefde, denk maar aan de duizenden serenades, opera’s en popsongs die erover geschreven zijn. In het achttiende-eeuwse Europa zaten de operatheaters vol met toeschouwers die liefdesverhalen wilden zien en horen. Ze hadden geluk: Händel was in dit genre een grootmeester. Zijn lievelingsopera was ‘Acis & Galatea’, die hij bijna honderd keer liet opvoeren. Het verhaal gaat over de ontroerende en zinnelijke nymf Galatea en de brave herder Acis, die smoorverliefd op elkaar zijn. Maar de cycloop Polyfemus is verblind door jaloezie en verplettert Acis. Het orkest en de vocalisten vertolken jubelend de draaikolk van emoties en de natuur in Händels kleine meesterwerk. Bekijk hier alvast de trailer.

“De regie zit propvol ideetjes, maar gaat niet gebukt onder pretenties. De opeenstapeling van rare details en haast obsessieve herhalingen wordt geleidelijk effectiever en amusanter. Maar de charme schuilt bovenal in het uitstekende jonge koor, dat geanimeerd zingt in de vele ensembles.” – Joep Stapel (18-01-2017).

★★★ Recensie NRC

“Het is een van de vele fraaie vondsten in de uitvoering van artistiek leider Frédérique Chauvet en regisseur Julien Chavaz die gedurende de hele opera abstractie, humor en muzikaliteit verbinden. Elodie Kimmel is als lichtvoetige en ongenaakbare waternimf perfect gecast, net zoals Jan-Willem Schaafsma als de dromerige en ietwat wereldvreemde herder Acis en bas-bariton Marc Pantus als de verliefde Polyphemus.” – Henri Drost (16-01-2017)

Lees hier de volledige recensie uit de Theaterkrant.

Recensie Theaterkrant

“Regisseur Julien Chavaz stelde de pure onschuld van de idylle centraal. In een eenvoudig decor van egale wanden en zwarte kubussen acteerden de zangers vrijwel zonder rekwisieten op aandoenlijke, welhaast kinderlijke wijze. Dit ontlokte aan het publiek zowel hartelijk gelach als meewarig gegniffel. De marge tussen vertedering en ergernis is soms smal en sterk afhankelijk van persoonlijke instelling” – Martin Toet (16-01-2017).

Lees hier de volledige recensie uit Place de l’Opera.

Recensie Place de l’Opera

Meld je aan voor het Facebook event

sopraan: Elodie Kimmel | tenor: Jan-Willem Schaafsma | bas-bariton: Marc Pantus | sopraan: Salomé Zangerl | tenor: Falco van Loon

artistieke leiding: Frédérique Chauvet | regie: Julien Chavaz | toneelbeeld: Lea Hobson | kostuums: Noelle Brühwiler | lichtontwerp: Eloi Gianini | haarwerk  en grime: Sanne Oostervink | artistiek medewerker: Anne Schwaller | vertaling: Toon van Wolferen

Soon at SPOT

Imidiwan
Net bevestigd

Imidiwan

zo 11 oktSPOT/De Oosterpoort

Festival for Tuareg music & culture

Bill Callahan

Bill Callahan

zo 11 oktSPOT/De Oosterpoort

Beautiful, often dark indie folk and alt-country.

Band Of Horses

Band of Horses

za 17 oktSPOT/De Oosterpoort

Celebrating 20 Years of Everything All the Time

Stories

Nieuw aanbod, nu in verkoop!Nieuw aanbod, nu in verkoop!
Nieuw aanbod, nu in verkoop!

Nieuw aanbod, nu in verkoop!

- Een overzicht van de ticketverkoop van het nieuwe seizoen

Start kaartverkoop WereldklasseStart kaartverkoop Wereldklasse
Start kaartverkoop Wereldklasse
Wereldklasse

Start kaartverkoop Wereldklasse

- Internationaal toonaangevende musici, dirigenten, solisten, meesterpianisten en de allerbeste koren, orkesten én ensembles.

World Earth Day

World Earth Day

- Help ons mee verduurzamen!

Artistiek leider Karin Noeken over De Wijk De Wereld
Interview

Artistiek leider Karin Noeken over De Wijk De Wereld

- Elke wijk in Groningen zit vol verhalen

Nog eentje dan
Column

Nog eentje dan

- Maar wanneer neem je als artiest eigenlijk afscheid van dat podium? Wat is het juiste moment?

SPOT loves live
Nieuws

SPOT loves live

- Kaartverkoop SPOT Magazine 10 start di 26 mei voor members, do 28 mei voor iedereen.

Eerste namen TakeRoot 2026 bekend!
NieuwsAankondiging

Eerste namen TakeRoot 2026 bekend!

- 28e editie van TakeRoot met o.a. American Aquarium, The Del Fuegos en Lance Roark

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid