[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Amsterdam Sinfonietta

& Alexander Melnikov

Amsterdam Sinfonietta

& Alexander Melnikov

  • Zondag 23 maart 2014
  • start programma
  • (Tijden onder voorbehoud)
  • Sunday 23 march 2014
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Metamorphosen van Strauss

Concertmeester en viool: Candida Thompson • piano: Alexander Melnikov

Schulhoff: Fünf Stücke für Streicher Mozart: Pianoconcert nr. 9 in Es, KV 271 ‘Jeunehomme’ R. Strauss: Metamorphosen in voor strijkers

Metamorphosen van Strauss
Amsterdam Sinfonietta viert dit seizoen haar 25ste verjaardag. Het strijkorkest groeit en bloeit in tijden dat het de muziekwereld niet echt voor de wind gaat. Er zijn buitenlandse optredens, een concertreeks met pianist Ronald Brautigam en tournees van de wereldberoemde bariton Thomas Hampson en onlangs nog met de Nederlandse popgroep De Dijk.

Uniek aan het ruim twintigkoppige ensemble is dat het zonder dirigent speelt. Met uitzondering van de cellisten spelen de musici dan ook staand, wat het makkelijker maakt om zo nodig even een blik op concertmeester en artistiek leidster Candida Thompson te werpen. “Je moet ongelooflijk alert zijn. Er staat niet iemand met een stok die je vertelt hoe het moet, je kunt niet zitten en afwachten” vertelde Thompson afgelopen najaar in een interview met de Volkskrant. Ook de avontuurszin zit de Amsterdamse strijkers in het bloed. Met de ‘Breder dan klassiek’-concerten, waarin de grenzen van de klassieke muziek worden erkend, hebben ze zelfs een heuse succesformule in handen. En ook dit concert belooft weer een belevenis te worden.

Ter gelegenheid van het 150e geboortejaar van Richard Strauss voert Amsterdam Sinfonietta een van de indrukwekkendste werken van de Duitse componist uit: ‘Metamorphosen’. Daarvóór hoort u Mozarts ‘Pianoconcert nr.9’, dat wordt uitgevoerd met pianist Alexander Melnikov. De eerste noten van de avond zijn voor Erwin Schulhoff, wiens ‘Fünf Stücke für Streicher’ geestige parodieën op de tango en de wals zijn.

“Melnikov’s playing has wonderful colour and imagination.” Frankfurter Allgemeine Zeitung

Sinfonietta Strijkersdag
Amsterdam Sinfonietta organiseert op zondag 23 maart i.s.m. De Oosterpoort en het Haydn Jeugd Strijkorkest de Sinfonietta Strijkersdag. Strijktalenten tot twintig jaar kunnen meespelen in een groot strijkorkest dat speciaal voor deze gelegenheid wordt geformeerd. De dag wordt om 19.00 uur afgesloten met een presentatieconcert in De Oosterpoort.

Het album ‘Dijkers & Strijkers’ van Amsterdam Sinfonietta en De Dijk is vandaag op nummer 1 binnengekomen in de GfK Dutch Album Top 100, lees hier het persbericht.

Lees hier alvast het programma.

 

http://www.sinfonietta.nl

Binnenkort bij SPOT

Afstand foto van Filharmonie der aa orkest op het podium.

Filharmonie der Aa

ma 8 decSPOT/De Oosterpoort

Filharmonie Der Aa is terug voor een najaarsconcert rondom thema Mythen & Maskers

Zes personen in witte blouses en donkere kleding staan naast elkaar in een kerkruimte met bogen en kolommen.

Nederlands Kamerkoor

ma 15 decSPOT/De Oosterpoort

Volledige uitvoering van Bachs meesterwerk

Drie muzikanten spelen op marimba's tijdens een optreden voor een publiek.

Coffee Break ism Prins Claus Conservatorium

do 18 decTrompsingel 27

Trakteer jezelf op koffie en muziek van aanstormend talent op de donderdagochtend

Soon at SPOT

Noord Nederlands Orkest & Isabelle van Keulen

Noord Nederlands Orkest & Isabelle van Keulen

za 24 janSPOT/De Oosterpoort

Star violinist shines in Mozart's Fifth

Mariel Buckley
Net bevestigd

Mariel Buckley

zo 19 aprSPOT/A-Theater

TakeRoot presents: raw, honest alt-folk.

Een vrouw met grijs haar leunt tegen een muur met bakstenen en houdt een gitaar vast, terwijl ze in gedachten verzonken lijkt.

Mathilde Santing

vr 24 aprSPOT/Stadsschouwburg

One of the most versatile voices in the Netherlands dives into her vast repertoire

Stories

Portret van een persoon met wit haar, dramatische make-up en een witte vachtjas tegen een felrode achtergrond.
Interview

Acteur en zanger Maarten Heijmans over Die Dreigroschenoper

- NIEUW, UITDAGEND EN SCHUREND

Acteur Yannick Jozefzoon over King Cannabis

Acteur Yannick Jozefzoon over King Cannabis

- Getting high and feeling low

kerstboom bestaande uit SPOT logo
Nieuws

SPOT Aftelkalender

- Open vanaf 1 t/m 24 december elke dag een vakje en laat je verrassen!

Het jaar van Guy Weizman en Roni Haver

Het jaar van Guy Weizman en Roni Haver

- 2025, een jaar vol hoogtepunten

bar met mensen
ColumnBackstage

Backstage met floormanager Eva Warnders

- Floormanager Eva Warnders biedt een kijkje in haar werkdag

Een groep vrolijke mensen poseert tegen een roze achtergrond, gekleed in felgekleurde outfits.
Long read

Cabaretier Yora Rienstra over Vrouwejaars

- Een avond vol herkenning en heel veel lachen

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid