[Naar de inhoud]

  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English
Een open mond gevuld met een overvloed aan fastfood, zoals hamburgers, frietjes en gefrituurde kip.

Column: Ik vreet alles

Door Sylvia Brouwer, theatermarketeer SPOT Groningen,

16 februari 2021

Volgens mijn spam ben ik een man. Op leeftijd, vermoed ik. Ik hou van voetbal en ik rij graag auto. Mijn imaginaire bolide is dringend toe aan een autoverzekering. Ik moet hoognodig aan de trapliftjes en gehoorapparaten. Het advies is Viagra en soms moet ik onderdelen aan mezelf vergroten waarvan ik niet eens wist dat ik ze had. Golfschoenen ontbreken in mijn garderobe. Blijkbaar laat ik sporen na op het internet die een dergelijk beeld van mij opleveren.

Alhoewel ik een hekel heb aan dit soort spam, moet ik er ook altijd weer om lachen. Ik weet eigenlijk niet precies wat dit over mij zegt. Ben ik niet in een hokje te stoppen? Of juist wel, maar zit ik in een verkeerd hokje? Of is het hokje goed, maar klopt mijn beeld van mijn leven niet helemaal met de werkelijkheid?

Ik vrees dat mijn spamprofiel er de afgelopen tijd niet duidelijker op is geworden. Ik ging de gangen na van mensen met de meest vreemde complottheorieën. Ik heb mij urenlang vermaakt met kijken naar wielrennen. Ik luisterde muziek van de Snollebollekes omdat ik de man erachter zo sympathiek vond bij De slimste mens. Ik weet nu alles over knikkerbanen, het ontstoppen van mijn toilet en het personificeren van gymschoenen.

Ook de rest van het jaar zal ik de spammakers alleen nog maar meer zand in de ogen strooien. Ik heb inmiddels zo’n zin om naar voorstellingen en concerten te gaan, dat het me niet eens meer uitmaakt naar wie of wat. Ik vreet alles. Alsof je bij enorme trek het eerste het beste naar binnen schranst wat je tegenkomt. Ook al lust je geen augurken, je schuift zo de hele pot naar binnen. Gewoon weer de sfeer proeven van een theater of concertzaal, is al genoeg. De geur van verschraald bier en okselzweet klinken opeens erg aantrekkelijk. Dus kijk er niet van op als je me tegenkomt bij zowel het Orkest van de Achttiende Eeuw, Kraantje Pappie als TakeRoot. Om maar wat zijstraten te noemen.

Ik kan niet wachten in welk hokje ik het komende jaar wordt gepropt. Die van dolgedraaide cultuurvreter met verstoppingsproblemen of allesverslindende bierdrinker met deo-tekort? Kom maar op met dat vaccin en die concerten. Ik ben er helemaal klaar voor.

Share:

Meer stories

Kraantje Pappie hangt aan een kraan met in achtergrond de Martinitoren.
Aankondiging

Kraantje Pappie geeft grootste show ooit in Stadspark Groningen -

Rapper geeft 5000 gratis tickets weg voor clubtour

Özcan Akyol, Eus over De Klassenmigrant

Özcan Akyol, Eus over De Klassenmigrant -

Een lange en ingewikkelde reis door elke sociale klasse

Choreograaf Ann van den Broek over Play

Choreograaf Ann van den Broek over Play -

Een uitnodiging om te spelen

Moeder met kind op podium op de rug gezienFamiliedag Stadsschouwburg
Familiedag Stadsschouwburg
Short story

Familiedag Stadsschouwburg -

Met de hele familie op avontuur door de coulissen, in de kleedkamers en tussen de theaterstoelen.

MasterpieceMasterpiece
Masterpiece
NieuwsShort story

Masterpiece -

Na een uitverkochte derde editie kondigen SPOT en NNO vierde editie aan: Berlioz met zijn Symphonie Fantastique.

Marlene Dietrich in de spotlight tijdens optreden in nachtclub.
Column

Moraal vreters -

Mijn liefde voor de muziek van Bertolt Brecht en Kurt Weill begon onverwacht.

Sarina AB achter een bureau.
Backstage

Backstage met personeelsplanner Sarina AB -

Personeelsplanner Sarina AB biedt een kijkje in haar werkdag

3 leden Snow Patrol staan buiten met bomen op achtergrond.
Aankondiging

SNOW PATROL KOMT NAAR GRONINGEN! -

Eerste naam Summerstage 2026 is bekend

Patterson Hood en de pijnlijke liefde voor het Zuiden
Column

Patterson Hood en de pijnlijke liefde voor het Zuiden -

Gastredacteur Peter Kwint schrijft in SPOT magazine over deze bijzondere TakeRoot artiest

Dunja Jocić over Afternoon of a Nymph
Interview

Dunja Jocić over Afternoon of a Nymph -

Een vrouwelijke blik op een wereldberoemd werk

Nieuws

Het podium als plek van verbinding, dialoog en inclusie -

Reactie SPOT op de situatie in Israël en Palestina

Malou Gorter over Phaedra in Vlammen
Interview

Malou Gorter over Phaedra in Vlammen -

De onstuitbare kracht van de liefde

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid