[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Urban Myth

De laatste dichters

Urban Myth

De laatste dichters

  • Zaterdag 21 maart 2020
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 20:15 start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Saturday 21 march 2020
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 20:15 start of event
  • (Times are subject to change)

Opwindend muziektheater over woorden als wapens

In verband met de opgelegde maatregelen van het kabinet rondom het coronavirus is dit evenement helaas geannuleerd. We weten op dit moment nog niet hoe de afhandeling zal vergaan. Zodra daarover meer bekend is, nemen we per mail contact met je op.

De Laatste Dichters

De Laatste Dichters van Urban Myth, is een opwindende theaterervaring. Over de kracht van kunst. Over het vinden van je ware identiteit via woord en muziek. Over De Laatste Dichters, drie mannen die zich eind jaren 60 in Amerika emanciperen via poëzie en muziek. Met hun woorden als wapen bestrijden ze een generaties-oud zelfbeeld van Afro-Amerikanen. Dit is de geboorte van rap en de inspiratie voor vele generaties rappers.

Met het gelijknamige boek van Christine Otten over deze dichters, losjes in de ene hand en eigen actuele verhalen en nieuw materiaal in de andere, onderzoekt Urban Myth wat vijftig jaar zwarte emancipatie ons opleverde. Niet alleen in Amerika, maar ook hier in Nederland.

Woorden als wapens

Geïnspireerd door de soundtrack van Laatste Dichters onderzoeken Birgit Schuurman, Tarikh Janssen, Cees geel, Uriah Havertong en muzikante Pink Oculus wat de boodschap van de Laatste Dichters nu nog betekent. Niet alleen in de huidige maatschappij, maar ook voor zichzelf en geven zichzelf daarbij volkomen bloot. Met De Laatste Dichters brengen regisseur Jörgen Tjon A Fong en de cast geen biografie of ode aan, maar werpen een kritische blik op het verleden, het heden en zichzelf waarbij niemand gespaard blijft. Persoonlijk, scherp, spannend en actueel.

Dit is de tweede muzikale voorstelling van Urban Myth waarbij een boek van Christine Otten als inspiratie dient. In de veel geprezen grote zaal voorstelling ‘We hadden Liefde, we hadden wapens’ uit 2017 stonden de Amerikaanse burgerrechtenbeweging en rhythm & blues en soul uit de jaren 60 centraal. Beide voorstellingen verkennen de overeenkomsten en verschillen tussen de geschiedenis en het huidige debat over de cultureel diverse maatschappij in Nederland.

Een acteur in een leren jas staat op het podium met een blauwe achtergrond, terwijl een andere persoon op de achtergrond op een verhoogd platform zit.

”Een belangrijk onderliggend thema in de voorstelling is de zelfhaat en het geïnternaliseerde racisme van de gemeenschap waarin de dichters zich bewogen. Dit komt mooi naar voren in een paar sterke scènes.”

Theaterkrant

Meld je aan voor het Facebook event

regie en script Jörgen Tjon A Fong, geïnspireerd op het boek De Laatste Dichters van Christine Otten, Cast: Cees Geel, Tarikh Janssen, Birgit Schuurman, Uriah Havertong, Muziek: Pink Oculus en Rijmar de Goede, Coproducenten: Urban Myth, Jörgen Tjon A Fong en ITA

Binnenkort bij SPOT

Ulrike Quade Company

Ulrike Quade Company

wo 22 aprSPOT/De Machinefabriek

Aangrijpend en waargebeurde verhaal met Vanja Rukavina

Marcel van Roosmalen

Marcel van Roosmalen

vr 1 meiSPOT/Stadsschouwburg

Messcherpe formuleringen en een arendsoog voor het menselijk tekort

Een performer in een witte blouse en geometrische broek voert een act uit waarbij hij een persoon in een rode outfit over zijn schouder draagt, met een publiek op de achtergrond.

Tall Tales Company & B’Rock Orchestra

za 2 meiSPOT/Stadsschouwburg

“Zo onwaarschijnlijk mooi dat het je adem telkens doet stokken.” - de Volkskrant ★★★★

Soon at SPOT

Glen Hansard

Glen Hansard

di 5 meiSPOT/De Oosterpoort

Irish master songsmith creates Irish folk and soulful indie rock

Twee balletdansers in een dynamische pose, één in een zwarte outfit en de andere in een gele jurk, tegen een lichte achtergrond.
Wereldklasse

Introdans

di 26 meiSPOT/Stadsschouwburg

An ode to resilience

Zwart wit foto van een man die achter de piano zit en kijkt naar de camera.

LEVI.SCT

wo 18 novSPOT/De Oosterpoort

Fusion of classical music with hip hop, house, trap, and salsa

Stories

Artistiek leider Karin Noeken over De Wijk De Wereld

Artistiek leider Karin Noeken over De Wijk De Wereld

- Elke wijk in Groningen zit vol verhalen

Nog eentje dan
Column

Nog eentje dan

- Maar wanneer neem je als artiest eigenlijk afscheid van dat podium? Wat is het juiste moment?

SPOT loves live
Nieuws

SPOT loves live

- Kaartverkoop start di 26 mei voor members, do 28 mei voor iedereen.

Fuse & Avi AvitalFuse & Avi Avital
Fuse & Avi Avital
Terugblik

Fuse & Avi Avital

- Terugblik 'The source and the sea'

Beste Blazers van Eigen BodemPortret van een persoon met kort, licht haar, gekleed in een zwart jasje, staand tegen een rode muur.
Beste Blazers van Eigen Bodem
Short story

Beste Blazers van Eigen Bodem

- Het Nederlands Blazers Ensemble nodigt je om mee te doen met hun workshop én optreden!

Eerste namen TakeRoot 2026 bekend!
NieuwsAankondiging

Eerste namen TakeRoot 2026 bekend!

- TakeRoot, het festival voor past, present and upcoming American Music

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid