[Naar de inhoud]

  • Programma
  • Informatie
  • Nieuws
  • Contact
  • English

Toneelgroep Amsterdam

Medea / Simon Stone, naar Euripides

Toneelgroep Amsterdam

Medea / Simon Stone, naar Euripides

  • Zaterdag 21 februari 2015
  • start programma
  • (Tijden onder voorbehoud)
  • Saturday 21 february 2015
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Bejubelde regisseur debuteert bij TA

Bejubelde regisseur debuteert bij TA
De wereldwijd bejubelde Australische acteur, schrijver en regisseur Simon Stone is een van de meest gevraagde en bejubelde theatermakers in het internationale circuit. ‘Medea’ is zijn regiedebuut bij Toneelgroep Amsterdam. Stone vertrekt voor zijn versie vanuit de Griekse mythe en de tragedie van Euripides, maar schrapt teksten en personages om tot een nieuwe lezing te komen, waar het origineel nog doorheen schemert. Simon Stone mengt in zijn versie de tragedie van Euripides met het waargebeurde verhaal van een kindermoordenares in de Verenigde Staten in de jaren negentig. Het resultaat is een rauw, enerverend, maar ook duister-humoristisch stuk.

Inleiding om 19:15

Inleiding om 19:15

Voorafgaand aan deze voorstelling is een gratis inleiding om 19.15 uur. Deuren gaan om 19.00 uur open. Wouter Bakker geeft de inleiding en interviewt acteur Bart Slegers.
Reserveren verplicht via internet bij de bestelling of bel de kassa op 050-3680368.

Interview regisseur Simon Stone

Interview regisseur Simon Stone

Simon Stone maakte eerder “knappe bewerkingen van klassiekers waarin alleen nog de plotstructuur van het origineel was overgebleven.”

Lees het volledige interview.

Medea anno 2015
De succesvolle arts Anna tracht haar leven na een gedwongen internering op te pakken. Na een mislukte poging haar echtgenoot te vergiftigen en haar herstelperiode in de psychiatrie, is ze vastbesloten haar gezin terug bij elkaar te brengen. Ze is bereid de affaire van haar man met een jongere vrouw te vergeven en een nieuwe start te maken met hem en de kinderen. Al snel blijkt dat hun toekomstplannen niet overeenstemmen. Alles wat haar dierbaar is, dreigt ze te verliezen: haar echtgenoot, haar kinderen, haar carrière. De gedroomde wedergeboorte wordt een afdaling in de hel.

www.tga.nl

Binnenkort bij SPOT

4 personen lachend naast elkaar

Het Debuut

do 16 oktSPOT/De Machinefabriek

Ontdek aanstormend theatertalent

Een man met korte grijze haren en een oranje trui, kijkend naar de camera tegen een neutrale achtergrond.

De Grote Kunstshow met Erwin Olaf

ma 20 oktSPOT/Stadsschouwburg

Duik diep in de fotografie en fascinaties van Erwin Olaf

Jakop Ahlbom Company

Jakop Ahlbom Company

do 6 novSPOT/Stadsschouwburg

Over twee koppels die verstrikt raken in een web van verlangens, schuld en bedrog

Soon at SPOT

Een zwart-witfoto van een persoon met een hoed, die ontspannen met zijn handen zit.

GOODWIN (The Slow Show Frontman)

do 16 oktSPOT/De Oosterpoort

The Slow Show frontman gets personal

Kopportret van een kale man in een donker pak tegen een lichtgrijze achtergrond.
Wereldklasse

Tord Gustavsen

wo 19 novSPOT/De Oosterpoort

Kingpin of the Norwegian jazz scene delivers trance-inducing compositions.

Mister and Mississippi
Net bevestigd

Mister and Mississippi

za 14 mrtSPOT/Lutherse Kerk

Dreamy mix of indie, folk and pop

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid