[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English
Een groep performers op een podium rondom een oplichtende mechanische installatie met grote verlichte tandwielen.

Theatergroep Waark

HAALFMAAL of de macht van domhaid

Theatergroep Waark

HAALFMAAL of de macht van domhaid

  • Zondag 13 april 2025
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 13:30 uur: Stadsschouwburg open
  • 14:30 uur: Aanvang eerste deel voorstelling
  • 15:35 uur: Pauze
  • 15:55 uur: Aanvang tweede deel voorstelling
  • 16:50 uur: Einde voorstelling
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Sunday 13 april 2025
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 14:30 start of event
  • (Times are subject to change)

WAARK bestaat 50 jaar en dat wordt gevierd met een feestelijke jubileumvoorstelling!

HAALFMAAL of de macht van domhaid is een muziektheatervoorstelling over Groningse legendes en volksverhalen. Schrijver Jan Veldman laat zich inspireren door het legendarische stuk Mistero Buffo (Komisch Mysterie) van de Italiaanse schrijver en regisseur Dario Fo. Een voorstelling in het Gronings met toneelspelers, muzikanten en liederen van Bert Hadders, Harry Niehof en anderen.

Een intense scène waarin twee acteurs in witte kleding expressief schreeuwen richting een derde acteur die stil en met een serieuze blik op een stoel zit, met een kleurrijke deken over haar schoot, tegen een donkere achtergrond die de dramatische spanning benadrukt.
Een scène met acteurs in witte kleding, waarop krachtige teksten in rode en witte letters worden geprojecteerd, wat een emotioneel en dramatisch effect creëert tegen een donkere achtergrond, terwijl de acteurs stilstaan in contemplatieve houdingen.
Centraal staande danser die naar voren reikt, omringd door andere dansers op een fel verlicht podium.

Haalfmaal

In HAALFMAAL of de macht van domhaid ontmoet je de oer-groninger Haalfmaal. Hij wordt op deze wereld gezet, maar krijgt geen naam. En wat moet je dan? Wie ben je zonder naam? Ben je iemand om serieus te nemen, of ben je een haalfmaal? Haalfmaal gaat op zoek, reist door de Groninger geschiedenis en komt terecht in de meest vreemde en spannende situaties. Tijdens zijn vrolijke zoektocht leert hij de gekste dingen. Bijvoorbeeld hoe het gas in de bodem terecht kwam en wat de duvel daarmee te maken had. Haalfmaal blijkt over bijzondere gaven te beschikken; hij kan mensen hulp bieden, zelfs een klein wonder verrichten, maar een naam levert dat niet op.

Groningse volksverhalen

Haalfmaal ontmoet spraakmakende figuren, zoals Haarm Braandwiend, Knelske en Lammert de Benzineman. Ieder vertelt hem een verhaal, maar een naam kunnen ze hem niet geven. Even denkt Haalfmaal zelfs dat de Dood een naam voor hem heeft. Maar een naam moet je toch uit liefde gegeven worden? ‘Mien noam wordt mie geven deur de laifde. Moar woar kin ik mien laifde kwiet?’

Lukt het Haalfmaal zijn naam en zichzelf te vinden? En wat hebben de situaties en personen die hij tegenkomt ons te vertellen? Volg Haalfmaal in zijn tocht langs Groningse volksverhalen en vind de vrolijkheid van het bestaan. Een voorstelling om je (bijna) dood om te lachen.

“Een feestelijke ode aan het Gronings… Barstend van geestige invallen.” – Dagblad van het Noorden ★★★★

Na afloop is iedereen welkom op de afterparty

Regie: Ben Smit | Script: Jan Veldman | Spelers: Erik Bulthuis, Moyra Ruiter, Ellen Vierveijzer-Meijer, Nico van der Wijk, Janneke Pietersma, Nanda Mulder, Lies van der Kam en Jaap Kuiper | Muzikanten: Marjolijn Mellema, Niels Smit Duyzentkunst en Rob Vlaar | Kostuums en theatervormgeving: Hadewych ten Berge | Grime: Marjan van den Hof, Gaike van der Laan | Projecties: Johannes de Bruijne | Techniek: Ryanne van Gogh, Katja Kolhorn, Edzo Smid

Binnenkort bij SPOT

Een foto van een actrice en profiel en van voren in elkaar vervormd met een rode achtergrond
Net bevestigd

Orkater

zo 10 meiSPOT/Stadsschouwburg

"De dood van Benny Simons bruist juist van het leven" - ★★★★ de Volkskrant

Portret van een oudere man met grijs haar en een baard, die een blauw overhemd draagt tegen een beige achtergrond.

Huub Stapel

ma 25 meiSPOT/Stadsschouwburg

Een avondje lachen om en herkenning over verschillen tussen man en vrouw

Een groep mensen in formele kleding poseert tegen een donkere achtergrond.

De Nieuwe Ploeg

vr 5 junSPOT/Stadsschouwburg

Ultieme familievoorstelling vol hartverscheurend drama én gekmakende hilariteit

Soon at SPOT

Lisa Ploeger

Lisa Ploeger

vr 4 sepSPOT/A-Theater

Raw country pop and stories straight from the heart.

Bill Callahan

Bill Callahan

zo 11 oktSPOT/De Oosterpoort

Beautiful, often dark indie folk and alt-country.

Jon Allen & The Luna Kings

Jon Allen & The Luna Kings

di 27 oktSPOT/De Oosterpoort

British singer-songwriter blends Americana with folk rock

Stories

Interview met Britse popband Wet Wet Wet
Interview

Interview met Britse popband Wet Wet Wet

- Love Is All Around

Acteur Vincent Rietveld over Gundhi
Interview

Acteur Vincent Rietveld over Gundhi

- Pacifisme in een wereld vol geweld

Nieuw aanbod, nu in verkoop!Nieuw aanbod, nu in verkoop!
Nieuw aanbod, nu in verkoop!

Nieuw aanbod, nu in verkoop!

- Een overzicht van de ticketverkoop van het nieuwe seizoen

Cabaretier en acteur Saman Amini over zijn nieuwe voorstelling
Interview

Cabaretier en acteur Saman Amini over zijn nieuwe voorstelling

- Mythes over migratie

Start kaartverkoop WereldklasseStart kaartverkoop Wereldklasse
Start kaartverkoop Wereldklasse
Wereldklasse

Start kaartverkoop Wereldklasse

- Internationaal toonaangevende musici, dirigenten, solisten, meesterpianisten en de allerbeste koren, orkesten én ensembles.

World Earth Day

World Earth Day

- Help ons mee verduurzamen!

Artistiek leider Karin Noeken over De Wijk De Wereld
Interview

Artistiek leider Karin Noeken over De Wijk De Wereld

- Elke wijk in Groningen zit vol verhalen

Nog eentje dan
Column

Nog eentje dan

- Maar wanneer neem je als artiest eigenlijk afscheid van dat podium? Wat is het juiste moment?

SPOT loves live
Nieuws

SPOT loves live

- Kaartverkoop SPOT Magazine 10 start di 26 mei voor members, do 28 mei voor iedereen.

Eerste namen TakeRoot 2026 bekend!
NieuwsAankondiging

Eerste namen TakeRoot 2026 bekend!

- 28e editie van TakeRoot met o.a. American Aquarium, The Del Fuegos en Lance Roark

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid