[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English
acteurs Joy Wielkens en Alwin Pulinckx op het toneel. Alwin houdt Joy vast.

Theatergroep Suburbia/Tom Lanoye

Lady + Lord MacBeth

Theatergroep Suburbia/Tom Lanoye

Lady + Lord MacBeth

  • Zaterdag 6 april 2024
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 19:15 uur: deuren Stadsschouwburg open
  • 20:15 uur: aanvang voorstelling
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Saturday 6 april 2024
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 20:15 start of event
  • (Times are subject to change)

Tom Lanoye geeft nieuwe twist aan de beruchte tragedie van Shakespeare

Lady+Lord MacBeth is de tweede samenwerking van regisseur Olivier Diepenhorst en schrijver Tom Lanoye. Eerder regisseerde Diepenhorst Mamma Medea, een bewerking die Lanoye al eerder schreef. Nu werken ze voor het eerst samen aan een nieuwe bewerking van de meest beruchte tragedie van Shakespeare: MacBeth. Een muzikale voorstelling met live muziek van het ensemble Black Pencil.

Shakespeare

Veel bloed, wreedheid en duisternis. Zo staat ‘de Schotse tragedie’ van Shakespeare bekend. Daar voegen Lanoye en Diepenhorst onverwachte elementen aan toe. En zij geven een centralere, drijvende rol aan Lady MacBeth.

In hun jeugd hebben Lady en Lord MacBeth elkaar onvoorwaardelijk trouw gezworen. Hun leven wordt nu echter overschaduwd door een grote tragedie: zij blijven kinderloos. In tegenstelling tot hun vrienden, Lord en Lady Banquo. Die kunnen pronken met een prachtig zoontje, Fleance, dat dol is op zijn oom en tante MacBeth. Zelfs die kinderliefde kwetst de ouder wordende MacBeths meer dan ze tonen.

Lord MacBeth vecht zijn onbehagen uit op het slagveld. Als meest ervaren generaal van koning Duncan vecht hij nog steeds in de voorste gelederen, als een bezetene. Maar de eer die hem na afloop wordt bewezen troost hem niet. En zijn vriend Banquo, allesbehalve een vechtjas, blijft populairder dan hij.

Waanzinnig plan wordt obsessie

Lady MacBeth zint op een manier om het gapende gat in hun bestaan te vullen. Zij bezweert haar man dat hij meer verdient. Veel meer. En zijzelf ook. De zonderlingen die ze raadpleegt hebben haar een wreed plan ingefluisterd — of was het omgekeerd? Is zijzelf de eigenlijke bedenkster? Samen moeten ze de zwakke koning Duncan uit de weg ruimen. Lord MacBeth heeft als enige recht op de troon. Maar ook hun vrienden Lord en Lady Banquo moeten verdwijnen. Lady MacBeth heeft recht op Fleance. Een zoontje dat zij kan opvoeden tot kroonprins. Beter dan zijn echte moeder het zou kunnen. Wat een waanzinnig plan leek, wordt een obsessie. Ten slotte gaat het echtpaar over tot de daad. Met desastreuze gevolgen. Ook voor henzelf.

Topcast

Lady+Lord MacBeth is een meeslepende bewerking, over bodemloze liefde en blinde ambities. En over de pijn – het gemis van wat nooit heeft mogen zijn. Het koningskoppel wordt gespeeld door Joy Wielkens (tv-serie Dertigers) en Alwin Pulinckx (ex-ITA) en verder met topacteurs Aus Greidanus jr., Matthijs IJgosse en Yara Alink.

Muzikale voorstelling

Met live muziek van Black Pencil! Het muziekensemble componeert nieuw werk en speelt bestaande muziek, van renaissancemuziek gecomponeerd door Shakespeares tijdgenoot John Dowland tot soul & blues, live gezongen door Joy Wielkens.

acteurs Joy Wielkens en Alwin Pulinckx op het toneel. Alwin houdt Joy vast.
Alwin Pulinckx met een microfoon in zijn hand en naast hem staat Joy Wielkens
Alwin Pulinckx achter een keyboard en Joy Wielkens aan het zingen.

“In ‘Lady + Lord Macbeth’ spat de aanstekelijke chemie tussen de hoofdrolspelers van het podium”

– de Volkskrant ★★★ 

 

“Groot spelplezier en perfecte muziek”

– NRC

“De taal van Tom Lanoye is een lust voor het oor”

– Scènes

“Het zindert, knettert, vonkt en vlamt non-stop tussen Lady+Lord Macbeth”

– Theaterkrant 

Inleiding

Voorafgaand aan deze voorstelling is er een inleiding om 19.15 uur. De inleiding wordt gegeven door Hans Jansen, docent Engels aan de RuG, groot Shakespearekenner en sprankelend verteller. Deuren gaan om 19.00 uur open. Kaarten à € 3,50 kun je meebestellen bij je bestelling of apart wanneer je al kaarten hebt.

Lees het interview met Joy Wielkens

Lees hier het interview met Joy Wielkens over de voorstelling.

Tekst: Tom Lanoye, naar Shakespeare | regie: Olivier Diepenhorst | spel: Joy Wielkens, Alwin Pulinckx, Matthijs IJgosse, Aus Greidanus jr., Yara Alink | muziek: Black Pencil | musici: Jorge Isaac, Matthijs Koene, Esra Pehlivanli, Marko Kassl, Enric Monfort | scenografie: Bart van Merode | lichtontwerp: Yuri Schreuders | kostuumontwerp: Sandro Lima | geluidsontwerp en muziek: Mark van Bruggen | technisch geluidsontwerp: Arjan van Asselt | regieassistentie: Doris de Vries

Website Theatergroep Suburbia

Binnenkort bij SPOT

Chaos String Quartet, Schluter & van Leeuwen

za 24 oktSPOT/De Oosterpoort

Fascinerende muziektheaterserie, met als rode draad Haydns Zonnekwartetten

Toneelgroep Maastricht

do 29 oktSPOT/De Oosterpoort

"Het acteerspel van Kavus, Kouta & Wouterse is uitzonderlijk goed" ★★★★ de Volkskrant

Kluun en Yvanka van der Zwaan

vr 30 oktSPOT/Stadsschouwburg

Hilarische, herkenbare en ontroerende puberverhalen na 100 podcastafleveringen

Soon at SPOT

Caravan Palace

wo 28 oktSPOT/De Oosterpoort

Electronic swing from Paris

Noord Nederlands Orkest

do 26 novSPOT/De Oosterpoort

Anime music with orchestra, choir and soprano

Omasta

vr 19 febSPOT/De Oosterpoort

Jazz with Dilla grooves

Net bevestigd

Stories

Jonger dan 30 jaar?

- Dan kun je met korting naar veel klassiek en theater

ROBBIE WILLIAMS KOMT NAAR GRONINGEN!

- Let me entertain you!

TakeRoot

Darlin’ Dolly: een biertje als ode aan de queen of country

- Deze heerlijke NEIPA van Eggens Craft beer is tijdens TakeRoot op de tap beschikbaar én als geschenkverpakking

Winnaars cabaretprijzen bekend

- Lisa Ostermann, David Linszen, Ruud Smulders en Yentl & De Boer gingen ervandoor met de belangrijkste cabaretprijzen

Summerstage

TOTO viert 50-jarig jubileum in Groningen!

- 50th Anniversary Tour doet Stadspark aan op zaterdag 3 juli

Masterpiece Festival: Stravinsky

Stravinsky’s Le Sacre du Printemps op 16 oktober

- Na een uitverkochte vierde editie kondigen SPOT en NNO de jubileumeditie van Masterpiece Festival aan

STATEMENT VAN DE CULTUURSECTOR IN GRONINGEN

- Over slimme brillen in onze gebouwen en tijdens onze evenementen

Nieuwe namen voor Rockit!

- DoYeon Kim en N∆BOU toegevoegd toe aan programma

Interview

Durven en ontdekken met Mus

- Schrijver Kevin Hassing over Mus & Kapitein Kwaadbaard

Vijf verborgen TakeRoot-parels van Peter Kwint

- 5 namen om op 7 november extra in de gaten te houden

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid