[Naar de inhoud]

  • Programma
  • Informatie
  • Nieuws
  • Contact
  • English
Abstracte afbeelding met een centraal oogmotief en kleurrijke, complexe achtergrond, met de tekst

Soundsofmusic: Bosch Requiem

Cello Octet Amsterdam, TEMKO e.a.

Soundsofmusic: Bosch Requiem

Cello Octet Amsterdam, TEMKO e.a.

  • Zaterdag 4 november 2023
  • SPOT/Grand Theatre, Grote Markt 35
  • 20:00 zaaldeuren open
  • 21:00 start programma
  • (Tijden onder voorbehoud)
  • Saturday 4 november 2023
  • SPOT/Grand Theatre, Grote Markt 35
  • 20:00 doors open
  • 21:00 start of event
  • (Times are subject to change)

Een troostrijke reflectie op het leven, gespeeld door avontuurlijke musici

Van 31 oktober t/m 5 november vindt in Groningen soundsofmusic plaats, een festival met kersverse composities, elektronische muziek, muziekfilms en kunstinstallaties. Dé place to be dus voor muziekliefhebbers die zo af en toe buiten de comfort zone op avontuur willen. Met ingang van deze editie slaan SPOT Groningen en soundsofmusic de handen ineen. Een samenwerking die het mogelijk maakt dat dit jaar het Bosch Requiem voor het eerst in Groningen kan worden gepresenteerd.

Bosch Requiem
Het Bosch Requiem is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een hoogtepunt in de hedendaagse Nederlandse muziek. In opdracht van het Muziekgebouw en festival November Music in Den Bosch schrijft ieder jaar een vooraanstaande componist een nieuw requiem voor een aantal topmusici. Dit jaar is dat Aart Strootman, die een intens requiem schreef op een tekst van de in 2022 overleden componist, tekstdichter en zanger Jan Rot, bekend van zijn bejubelde hertalingen van onder meer de Matthäus Passion.

Op het kruispunt van pop, minimal music en jazz
Vlak voor zijn dood richtte Rot zich nog eenmaal tot de wereld in een aangrijpend libretto, een nagelaten boodschap. Gitarist en componist Aart Strootman componeerde op basis van zijn regels een troostrijk requiem voor acht cello’s, vier slagwerkers, twee zangers en twee (bas)gitaren. De ongrijpbare ritmiek van kerkklokken en inspiratie uit Ein deutsches Requiem is daarin hoorbaar. Strootman begeeft zich met zijn Bosch Requiem 2023 opnieuw op het avontuurlijke kruispunt van popmuziek, minimal music, eigentijds gecomponeerd en avant-garde jazz.

Let op: locatie Grand Theatre!

muziek: Aart Strootman  | libretto: Jan Rot | met: Cello Octet Amsterdam, Mallet Collective en TEMKO | sopraan: Rianne Wilbers en Fanny Allofs

Portret van een man met een volle baard en een bril, gefotografeerd met een donkere achtergrond.
Twee muzikanten spelen op marimba's voor een achtergrond van handtekeningen en illustraties van handen.
Een groep muzikanten poseert buiten met verschillende instrumenten, waarbij één persoon in de lucht springt terwijl hij een gitaar omhoog houdt.
Vrije zitplaatsen
Website soundsofmusic
Meld je aan voor het Facebook-event

Binnenkort bij SPOT

Summerstage

di 1 jul

Steve Von Till

Steve Von Till

wo 9 julSPOT/Lutherse Kerk

Neurosis zanger en gitarist maakt solo donkere folk

Melissa Carper

Melissa Carper

zo 17 augSPOT/A-Theater

TakeRoot presents: Muzikale tijdreiziger met een warm, vintage geluid

Soon at SPOT

South African Road Trip

South African Road Trip

ma 1 decSPOT/De Oosterpoort

Stories from Xhosa families and music by Miriam Makeba, Fela Kuti, and Aretha Franklin

Een drukke concertzaal verlicht door paarse en blauwe lichten, met een enthousiaste menigte en artiesten op het podium tijdens een optreden.
Net bevestigd

Emo Night Mainland

vr 5 decSPOT/De Oosterpoort

Club night with your favorite 00’s emo and pop-punk

Shirma Rouse

Shirma Rouse

wo 24 decSPOT/De Oosterpoort

Swinging soul and timeless Christmas favorites

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid