[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English
Een groen draakachtig figuur staat centraal op een donker podium, met twee acteurs in kostuums aan weerszijden.

Roodkapje in Amazonia (6+)

Duda Paiva Company

Roodkapje in Amazonia (6+)

Duda Paiva Company

  • Zondag 6 april 2025
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 13:30 uur: deuren Stadsschouwburg open
  • 14:30 uur: aanvang voorstelling
  • 15:30 uur: einde voorstelling
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Sunday 6 april 2025
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 14:30 start of event
  • (Times are subject to change)

Het spannende en betoverende vervolg op Kinderen van het Verdwenen Woud

“Virtuoze poppenspelers (…) briljant vormgegeven en bespeeld (…) overtuigende en indrukwekkende figuren.”
Theaterkrant

Bij Duda Paiva Company komt de wereld die kinderen kennen uit tekenfilms en games tot leven. Zo ook in Roodkapje in Amazonia, een meeslepende en fantasierijke belevenis voor iedereen van zes jaar en ouder. De voorstelling is het spannende vervolg op Kinderen van het Verdwenen Woud, dat vorig voorjaar in de Stadsschouwburg te zien was. Theaterkrant zat in de zaal en zag dat “kinderen én volwassenen op slag betoverd waren” door deze “lieve mix tussen fabel en avonturenboek” met een “goed en magisch einde”.  Alle reden dus om uit te zien naar Roodkapje in Amazonia.

Yara en Barnabe worden door hun grootmoeder het regenwoud ingestuurd om wat eten naar een vriend te brengen. Als er noodweer uitbreekt, raken de kinderen van elkaar gescheiden. Barnabe verdwaalt in het bos, waar ’s nachts wezens tot leven komen die zich overdag niet laten zien. Door hen te volgen, leert hij hun verhalen kennen. Maar wanneer hij hoort dat er een plan wordt gesmeed om zijn oma te verjagen, roept Barnabe de hulp in van de bosgeest Saci.

Met het sprookje over Roodkapje in de ene hand en Braziliaanse volksverhalen in de andere maakt Duda Paiva een voorstelling over de wereld van nu.  Over onze relatie met de natuur, de schoonheid en waarde van onze planeet en de oerkracht van samenwerken.

concept en idee: Duda Paiva | regie: Duda Paiva en Cat Smits | dramaturgie: Kim Kooiman | poppen: Duda Paiva en André Mello | dans en spel: Josje Eijkenboom en Nick Bos / Alexander Brouwer | muziek en liedjes: Flip Noorman | muziek: Frans Verburg | kostuums: Evita Rigert | lichtontwerp: Mark Verhoef | decor: Maarten Keus, Inga Hirsch en Alexander Köppel (MIA) | techniek: Mark Verhoef en Daniel Patijn

Drie mensen in historische kostuums op een podium, met een centraal figuur in een glanzende jurk en witte pruik.
Drie dansers in kleurrijke outfits bewegen op een donkere scène onder een spotlicht.
Kleine witte ijsformatie op een rotsachtig platform tegen een donkere achtergrond.
Een performer in een bruine vachtkostuum met een rode hoed staat in een metalen kooistructuur tegen een donkere achtergrond.
Poppenvoorstelling op een donker podium met een man in een blauwe outfit en een grote groene draak als pop.
Drie vrouwen in historische kostuums staan op een theaterpodium.

Meet the puppets

Meestal moeten kinderen overal met hun vingers vanaf blijven, maar bij Duda Paiva Company niet! Na afloop van de voorstelling mag je het podium op voor een selfie met de levensechte schuimrubberen poppen, om vragen te stellen en te ontdekken hoe schuimrubber voelt!

Bekijk de video’s en luister hoe de makers vertellen over de voorstelling!

Twee kinderen die vanuit hun rode stoel in de Stadsschouwburg kijken naar het toneel

Voor welke leeftijd?

Er is niets zo leuk als een voorstelling bezoeken met je kinderen. We begrijpen dat je soms niet kunt wachten tot je kind de juiste leeftijd heeft. De leeftijdsaanduiding bij onze (familie)voorstellingen is er echter niet voor niets: voorstellingen kunnen voor te jonge kinderen onbegrijpelijk of zelfs griezelig zijn. Neem je toch een kind mee onder de aangegeven leeftijdsgrens, dan kunnen we je de toegang weigeren of een plek achterin of bovenin de zaal toewijzen.

Binnenkort bij SPOT

Illustratie van een man en een vrouw die in hoog gras staan in een kleurrijke, warme veldscène.

Bon dia in de jungle (4-104)

zo 15 mrtSPOT/Stadsschouwburg

Vrolijke muziekvoorstelling over de rijkdom van verschillende culturen

Twee dansers springen energiek boven een kleurrijke, zachte ondergrond terwijl een derde danser op de grond ligt.
Wereldklasse

Op een onbewoond (6-106)

zo 29 mrtSPOT/De Machinefabriek

"Aanstekelijke jeugddansvoorstelling" - Theaterkrant, keuze van de criticus

Alice in Wonderland (6-106)

Alice in Wonderland (6-106)

do 30 aprSPOT/Stadsschouwburg

Een magische familievoorstelling die met fantasie, taal en logica speelt

Soon at SPOT

Tim Knol & The Wandering Hearts
Net bevestigd

Tim Knol & The Wandering Hearts

zo 4 oktSPOT/De Oosterpoort

Ode to Tom Petty & The Heartbreakers

Black Sea Dahu
Net bevestigd

Black Sea Dahu

za 24 oktSPOT/De Oosterpoort

Indie folk, chamber pop and artrock blend together

Een muzikant speelt op een snaarinstrument terwijl hij onder sfeervol paars licht staat.

Kayhan Kalhor Ensemble

wo 11 novSPOT/De Oosterpoort

World-Famous Iranian Maestro of the Kemenche

Stories

Aaf en Lies ontleden de liefde
Interview

Aaf en Lies ontleden de liefde

- Prachtige verhalen en prangende liefdesproblemen

Tekstschrijver en regisseur Daniël van Klaveren over de sibling show

Tekstschrijver en regisseur Daniël van Klaveren over de sibling show

- Een muzikaal feestje voor jong en oud

Er hangt liefde in de lucht bij SPOT
Longread

Er hangt liefde in de lucht bij SPOT

- Tussen de lichten, de muziek en het applaus blijken soms gewoon de mooiste liefdes te beginnen.

Een verre foto van het hele koor

Zingdag Nederlands Kamerkoor

- Interview met deelnemers Hanny Geerlings en Pieter Zwart

De 10 favoriete americana-, country- en rootsalbums van 2025 van Peter Kwint

De 10 favoriete americana-, country- en rootsalbums van 2025 van Peter Kwint

- Willow Avalon en Jason Isbell binnenkort live in De Oosterpoort

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!
Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

-

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid