[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English
Een theatrale scène met een performer in een gele jas, omringd door andere acteurs en grote sculpturale elementen in een sfeervol verlichte ruimte.

Odiezee (7+)

Holland Opera

Odiezee (7+)

Holland Opera

  • Woensdag 30 oktober 2024
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 14.30 uur: Aanvang voorstelling
  • 15.30 uur: Einde voorstelling
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Wednesday 30 october 2024
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 14:30 start of event
  • (Times are subject to change)

“Een intrigerend universumpje” (NRC)

Voorbereidende zangworkshop

Voorafgaand aan de voorstelling (van 13:30 uur tot 14:15 uur) is er een zangworkshop in de foyer. Holland Opera docent Nienke Dam duikt met de kinderen alvast in het verhaal en leert ze liedjes uit de voorstelling. 

De workshop is gratis, maar je moet wel even een kaartje reserveren. Vol = vol.

Een meisje maakt zich zorgen over het klimaat en de stijgende zeespiegel. Ze mist haar vader, die op zee is om mensen te redden. Odiezee – haar bijnaam – probeert hem te bellen, maar hij heeft het te druk en is te ver weg. Daarom gaat ze hem zoeken en zo begint een avontuurlijke tocht. Abdelkader Benali bewerkte De Odyssee tot een “grappig, absurdistisch en geëngageerd verhaal” (Trouw).

In deze bewerking van de Odyssee door Abdelkader Benali woont een meisje met haar 3 moeders in een flatje, 3-hoog achter. Ze maakt zich zorgen over het klimaat en de stijgende zeespiegel en krijgt al snel de bijnaam O! die! Zee! Ze mist haar vader; hij is de zee op om mensen te redden. Odiezee probeert hem te bellen, maar haar moeders willen daar niets van weten. Hij heeft het te druk, hij is te ver weg, hij mag absoluut niet gestoord worden. Odiezee besluit hem zelf te gaan zoeken. En zo voert haar tocht langs de ‘zeeschuimende’ jongens via het angstaanjagende oog naar de snackbar van Circe. Een tocht waarin ze niet alleen haar eigen moed ontdekt, maar ook dat wat werkelijk van waarde is.

“Een grappig, absurdistisch en geëngageerd verhaal dat het klimaatprobleem fantasievol op kindermaat snijdt” – Trouw

“Een avontuurlijke hervertelling van de Odyssee. (…) Abdelkader Benali creëert in het libretto veel ruimte voor kleine avonturen binnen het grotere avontuur, met verwijzingen naar de originele Odyssee. De muziek voegt kleur en rijkdom toe.” – Theaterkrant

Kindertheaterweek

Deze voorstelling is onderdeel van de Kindertheaterweek in de herfstvakantie. Bekijk het hele programma.

Kom je vooraf of na afloop van de voorstelling nog wat lekkers eten? Bij de smikkelbar versier je je eigen banaan en muffins met heel veel lekkers.

Acteurs met tijgerjassen staan op een rijtje naast krukjes en stoeltjes
vijf acteurs staan voor een graffitiwerk met een donkere achtergrond

muziek: Anne-Maartje Lemereis | libretto: Abdelkader Benali | regie: Rianne Meboer | dramaturgie: Joke Hoolboom | spel: Vera Fiselier, Erik Slik, Robbrecht van Cauwenberghe e.a. | decor: Douwe Hibma | graffiti: Caspar Cruse | geluidsontwerp: Tom Gelissen | lichtontwerp: Yuri Schreuders | kostuums: Freja Roelofs

Twee jongentjes zitten bij het raam van de Stadsschouwburg

Voor welke leeftijd?

Er is niets zo leuk als een voorstelling bezoeken met je kinderen. We begrijpen dat je soms niet kunt wachten tot je kind de juiste leeftijd heeft. De leeftijdsaanduiding bij onze (familie)voorstellingen is er echter niet voor niets: voorstellingen kunnen voor te jonge kinderen onbegrijpelijk of zelfs griezelig zijn. Neem je toch een kind mee onder de aangegeven leeftijdsgrens, dan kunnen we je de toegang weigeren of een plek achterin of bovenin de zaal toewijzen.

Binnenkort bij SPOT

Een groot symfonieorkest op een podium tijdens een uitvoering in een concertzaal, geleid door een dirigent.
Net bevestigd

Noord Nederlands Orkest

vr 4 sepSPOT/De Oosterpoort

Meesterwerken vertellen over hun tijd. Maar hoe klinkt de wereld van vandaag?

Een live muziekopvoering op een podium met muzikanten die instrumenten bespelen, verlicht door blauwe lichten en een groot scherm waarop de artiesten te zien zijn.

Insomnio

ma 21 sepSPOT/De Oosterpoort

Hedendaagse muziek waarin vogels en mensen samen de toon zetten

Meerdere beeldschermen met blauw licht tonen gezichten in een donkere kamer.

Nederlandse Reisopera met Club Guy & Roni

za 26 sepSPOT/Stadsschouwburg

Zangers, dansers en gigantisch orkest brengen indringend meesterwerk van Philip Glass

Soon at SPOT

Bill Callahan

Bill Callahan

zo 11 oktSPOT/De Oosterpoort

Beautiful, often dark indie folk and alt-country.

Een symfonieorkest speelt op een podium in een grote concertzaal.

Nationaal Jeugdorkest

zo 24 janSPOT/De Oosterpoort

Music by Britten, Shostakovich, and Prokofiev

Twee mannen op een podium onder groen licht; de voorste zingt met open mond terwijl de ander op de achtergrond staat.

The Current

do 18 febSPOT/Stadsschouwburg

Where the night takes you and does not let go

Stories

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid