[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Noord Nederlands Toneel

Openbare repetitie Oresteia

Noord Nederlands Toneel

Openbare repetitie Oresteia

  • Woensdag 29 januari 2014
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Wednesday 29 january 2014
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Gerardjan Rijnders geeft oppositie een stem

Gerardjan Rijnders geeft oppositie een stem
‘Oresteia’, de eerste regie van Gerardjan Rijnders bij het NNT, vertelt het verhaal van Klytaimnestra, een sterke, zelfbewuste vrouw die onverschrokken de strijd aanbindt met de door mannen gedomineerde samenleving.
Deze Griekse tragedie van Aischylos speelt in Thebe, waar het huis van Atreus wordt geteisterd door een keten van geweld. Klytaimnestra vermoordt haar man en oorlogsheld Agamemnon, uit wraak omdat hij hun dochter Iphigeneia offerde voor de Trojaanse oorlog. Orestes, de zoon des huizes, keert terug uit ballingschap om zijn vader te wreken. Hij doodt Klytaimnestra, die vervolgens de wraakgodinnen aanroept het voor haar op te nemen.

Agenda- abonnee?

Agenda- abonnee?

Bent u Agenda-abonnee? Dan kunt u GRATIS naar de openbare repetitie van ‘Oresteia’. Bel de kassa om een gratis kaart te bestellen. Ma/t/m za 12-18 uur: 050-3680368.

Gerardjan Rijnders:
“In de enscenering van De Oresteia ligt het accent meestal op de familietragedie, de kern van het verhaal. Maar voor mij is vooral het derde en laatste deel het meest interessant. Het deel waarin de orde is hersteld en de rechtstaat wordt ingevoerd. Maar op grond waarvan?
In zijn boek ‘Het Land is moe’ (2010) schrijft de Britse historicus Tony Judt dat een samenleving zonder oppositie haar vermogen verliest om op nieuwe ontwikkelingen te reageren. In deze bewerking voeren ‘de kinderen van de nacht’ oppositie tegen een wereld in ontbinding. Het zijn de anarchisten, de kunstenaars en vrouwen zoals de Pussy Riots, Madonna’s en Sinéad O’Connors die ons scherp houden, die vragen blijven stellen over de wereld waarin we leven.”

http://www.nnt.nl

tekst: Aischylos · vertaling, bewerking en regie: Gerardjan Rijnders · spel: Malou Gorter, Ko van den Bosch, Bram van der Heijden, Peter Vandemeulebroecke, Maartje van de Wetering en een koor van twaalf stagiaires · muziek: Boudewijn Tarenskeen (ov)

Binnenkort bij SPOT

Een persoon poseert in een krachtige houding op een grasveld, gekleed in een donkere top, korte rok en hoge laarzen (zwart-wit foto).

Club Lam

za 14 mrtSPOT/De Machinefabriek

Een muzikale, theatrale ode aan de ongewenste waarzegsters van deze tijd

Ramsey Nasr & Calefax

Ramsey Nasr & Calefax

wo 18 mrtSPOT/Stadsschouwburg

Topacteur en baanbrekend rietkwintet duiken in de muziekgeschiedenis

Twee mannen in casual kleding staan op een donker theaterpodium tijdens een voorstelling, met één van hen armen wijd.

Eran & CO

vr 20 mrtSPOT/De Oosterpoort

Een conflictkomedie over verschuivende grenzen

Soon at SPOT

Een jonge vrouw in een opvallende jurk met een combinatie van rood en wit, poseert tegen een helderrode achtergrond.

Nona

za 21 mrtSPOT/De Oosterpoort

Soulful pop with a warm, honest touch

Glimlachende vrouw met donker haar en brillen, gekleed in een rode jas tegen een rood grafisch patroon.

Francis van Broekhuizen en Gregor Bak

vr 3 aprSPOT/De Oosterpoort

Stand-up opera: famous anecdotes and scandals from the opera world

Polyphonic

Polyphonic

do 1 oktSPOT/De Oosterpoort

From Mozart to Noisia: Polyphonic is world's most energetic ensemble

Stories

Terugblik: Brabo LeoneTerugblik: Brabo Leone
Terugblik: Brabo Leone

Terugblik: Brabo Leone

- De allerlaatste Brabo Leone van Sarah Janneh in de Stadsschouwburg

Snelle en Chef’Special ook bij Kraantje Pappie in Stadspark
Nieuws

Snelle en Chef’Special ook bij Kraantje Pappie in Stadspark

- Kraantje Pappie heeft vanochtend de eerste artiesten bekend gemaakt die op zullen treden tijdens z’n grootste show ooit in Stadspark.

De luisterlijst van Ramsey Nasr

De luisterlijst van Ramsey Nasr

- Een selectie van albums die je volgens hem écht gehoord moet hebben.

Aaf en Lies ontleden de liefde
Interview

Aaf en Lies ontleden de liefde

- Prachtige verhalen en prangende liefdesproblemen

Mindfulness In Concert Festival

Mindfulness In Concert Festival

- Muziek, meditatie en bewustzijn samen in een warm en uitnodigend festival

Een verre foto van het hele koor

Zingdag Nederlands Kamerkoor

- Interview met deelnemers Hanny Geerlings en Pieter Zwart

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!
Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

-

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid