[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Noord Nederlands Toneel

Openbare repetitie Oresteia

Noord Nederlands Toneel

Openbare repetitie Oresteia

  • Woensdag 29 januari 2014
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Wednesday 29 january 2014
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Gerardjan Rijnders geeft oppositie een stem

Gerardjan Rijnders geeft oppositie een stem
‘Oresteia’, de eerste regie van Gerardjan Rijnders bij het NNT, vertelt het verhaal van Klytaimnestra, een sterke, zelfbewuste vrouw die onverschrokken de strijd aanbindt met de door mannen gedomineerde samenleving.
Deze Griekse tragedie van Aischylos speelt in Thebe, waar het huis van Atreus wordt geteisterd door een keten van geweld. Klytaimnestra vermoordt haar man en oorlogsheld Agamemnon, uit wraak omdat hij hun dochter Iphigeneia offerde voor de Trojaanse oorlog. Orestes, de zoon des huizes, keert terug uit ballingschap om zijn vader te wreken. Hij doodt Klytaimnestra, die vervolgens de wraakgodinnen aanroept het voor haar op te nemen.

Agenda- abonnee?

Agenda- abonnee?

Bent u Agenda-abonnee? Dan kunt u GRATIS naar de openbare repetitie van ‘Oresteia’. Bel de kassa om een gratis kaart te bestellen. Ma/t/m za 12-18 uur: 050-3680368.

Gerardjan Rijnders:
“In de enscenering van De Oresteia ligt het accent meestal op de familietragedie, de kern van het verhaal. Maar voor mij is vooral het derde en laatste deel het meest interessant. Het deel waarin de orde is hersteld en de rechtstaat wordt ingevoerd. Maar op grond waarvan?
In zijn boek ‘Het Land is moe’ (2010) schrijft de Britse historicus Tony Judt dat een samenleving zonder oppositie haar vermogen verliest om op nieuwe ontwikkelingen te reageren. In deze bewerking voeren ‘de kinderen van de nacht’ oppositie tegen een wereld in ontbinding. Het zijn de anarchisten, de kunstenaars en vrouwen zoals de Pussy Riots, Madonna’s en Sinéad O’Connors die ons scherp houden, die vragen blijven stellen over de wereld waarin we leven.”

http://www.nnt.nl

tekst: Aischylos · vertaling, bewerking en regie: Gerardjan Rijnders · spel: Malou Gorter, Ko van den Bosch, Bram van der Heijden, Peter Vandemeulebroecke, Maartje van de Wetering en een koor van twaalf stagiaires · muziek: Boudewijn Tarenskeen (ov)

Binnenkort bij SPOT

Portret van een man met kort, lichtbruin haar en een neutrale uitdrukking tegen een blauwe betegelde achtergrond.

Ron van Zalmsaus

do 2 julSPOT/Stadsschouwburg

Rapkleinkunstmuziektheater

Twee mannen met lang haar zitten naast elkaar voor een paarse muur; de linkerman draagt een hoed en steunt zijn hoofd op zijn hand terwijl de rechter een open handgebaar maakt.

Herman Sandman & Bert Hadders

zo 27 sepSPOT/Stadsschouwburg

Vijftig soorten grijs waren in het land van zwart en wit

Een collage van vele portretten van verschillende mensen in paarse en rode tinten.

Het Debuut

do 1 oktSPOT/De Machinefabriek

Ontdek aanstormend theatertalent

Soon at SPOT

Twee motorrijders in beschermende uitrusting en helmen zitten naast elkaar op motorfietsen.

Daft Funk Live

zo 4 oktSPOT/De Oosterpoort

Our Work Is Never Over: the best Daft Punk Tribute act

Een gemengd koor in zwarte kleding staat samen in een ruime industriële hal voor grote raampartijen.

Chorwerk Ruhr

do 15 oktSPOT/De Oosterpoort

Ode to the female composers of the past and present

Vrouw in rode jurk houdt haar handen tegen haar hoofd voor een ziekenhuisbed met een grote ronde robot (BB‑8).

Amsterdam Sinfonietta & ISH Dance Collective

ma 15 febSPOT/Stadsschouwburg

Humorous story by Roald Dahl wrapped in string music and acrobatic dance

Stories

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid