[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Noord Nederlands Orkest

Kerst met de vijfde van Mahler

Noord Nederlands Orkest

Kerst met de vijfde van Mahler

  • Donderdag 15 december 2016
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Thursday 15 december 2016
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Rutter: Nativity carol / Rutter: The Shepherd’s pipe carol / —    Up! Good Christian Folk / Rutter: All bells in paradise
Willcocks: Once in Royal David’s city  / The seven joys of Mary / Mendelssohn: Hark the herald angel sing / Willcocks: God rest you merry Gentlemen / Mahler    Symfonie no.5 in cis kl.t.

Inleiding om 19:00

Inleiding om 19:00

Voorafgaand aan deze voorstelling is er een inleiding om 19.00 uur. Deuren gaan om 18.45 uur open. Kaarten kunt u meebestellen bij uw bestelling of reserveren bij de kassa 050-3680368.

Dirigent    Antony Hermus
Chorus    RJK Roder Jongenskoor
Chorus     Kampen Boys Choir

Het beroemde Roder Jongenskoor en het Boys Choir Kampen openen dit kerstconcert geheel in stijl met sfeervolle, soms eeuwenoude Engelse ‘christmas carols’. Hoofdgerecht op dit muzikale kerstmenu is de Vijfde symfonie (1904) van Gustav Mahler, een meesterwerk dat zich laat beleven als een reis door de ziel. Alle emoties die de mens maar kan hebben, komen voorbij. Dat is typerend voor Mahler. Hij trekt alle registers open en dat voelt u. De symfonie voert langs angstaanjagende afgronden, kalme oases en euforische hoogtepunten. De muziek streelt en schuurt. Geluiden uit de natuur en de volksmuziek die hij in zijn jeugd hoorde, zijn Mahlers schildermateriaal. Dat de Vijfde symfonie een van zijn meest gespeelde werken is, is voor een belangrijk deel te danken aan het aangrijpende vierde deel, het Adagietto. Mahler schreef het als liefdesbrief aan zijn aanstaande echtgenote Alma. Nadat zij het manuscript had gelezen, stuurde zij een briefje terug met de woorden: “Kom maar!” Woorden schieten inderdaad tekort bij zulke ontroerende noten.

Meld je aan voor het Facebook event

Binnenkort bij SPOT

Een groep muzikanten speelt live op een podium, met blauwe verlichte panelen voor de spelers.

Dutch Spirit Symfonisch Jazz Orkest

vr 3 julSPOT/De Oosterpoort

Een muzikale ode aan Groningen

Voorgevel De Oosterpoort met verschillende gekleurde ploppers en reflecties op de ramen.

Open dag De Oosterpoort

zo 13 sepSPOT/De Oosterpoort

Gratis kijkje achter de schermen

Twee vrouwen poseren dicht bij elkaar in modieuze kleding; één draagt een rood leren jasje en de ander een witte top met zwarte stippen.

Beth & Flo

ma 21 sepSPOT/De Oosterpoort

Virtuoos pianospel, sprankelende liedjes en absurdistische humor

Soon at SPOT

Drie reizigers in kleurrijke traditionele kleding lopen over een zandweg in de woestijn, met een muur vol hiërogliefen op de achtergrond.

Imidiwan

zo 11 oktSPOT/De Oosterpoort

Festival for Tuareg music & culture

Gavin James

Gavin James

di 10 novSPOT/De Oosterpoort

Intimate, pure, and with a voice that gives you goosebumps time and time again.

Kleurrijke stoffen en stapels textiel uitgestald in een marktkraam, terwijl twee mensen stoffen bekijken.

Barokopera Amsterdam

za 17 aprSPOT/Stadsschouwburg

Purcell's Baroque music interwoven with migration stories and sounds from South America

Stories

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid