[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Nels Cline & Julian Lage

+ support: 3TIMES7

Nels Cline & Julian Lage

+ support: 3TIMES7

  • Vrijdag 26 februari 2016
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Friday 26 february 2016
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Gitarist bekend van de Amerikaanse band Wilco

Let op: uitsluitend vrije zitplaatsen.

Nels Cline & Julian Lage in English

Nels Cline & Julian Lage in English

Although they are 31 years apart, they both belong to the category ‘guitar gods’. Nels Cline (1956) has been active since the seventies and the general public knows him for being a member of the band Wilco. Julian Lage (1987) revealed himself as one of the major talents on the intersection between jazz, folk and contemporary classical music. Early 2015 this duo created the cd ‘Room’, which the Flemish online magazine Cobra assessed as “a small masterpiece”.

Jazz in De Oosterpoort
De Oosterpoort brengt al jaren jazz van topkwaliteit.

Jazz in De Oosterpoort De Oosterpoort brengt al jaren jazz van topkwaliteit.

Bekijk hier het gehele jazz-aanbod van dit seizoen.

Ze schelen 31 jaar in leeftijd, maar behoren beide tot de categorie ‘gitaargoden’. Nels Cline (1956) timmert al aan de weg sinds de jaren zeventig en is bij het grote publiek bekend als lid van de band Wilco. Julian Lage (1987) ontpopte zich de laatste jaren als een van de grote talenten op het raakvlak van jazz, folk en hedendaags klassiek. Begin 2015 maakte het duo de cd ‘Room’, volgens het Vlaamse onlinemagazine Cobra “een klein meesterwerk.”

Website Nels Cline en Website Julian Lage

Voorprogramma: 3times7

Het trio 3times7 bestaat uit Gronings gitaartalent Jorrit Westerhof, Marko Curcic op basgitaar en Aleksander Skoric op drums. Jorrit Westerhof is een improvisatielustige jazzgitarist en de drijvende veer achter dit trio. Na zijn studie aan het Groningse conservatorium greep de jonge muzikant met plezier tal van projecten met beide handen aan. De uit Drachten afkomstige jongen wist al op zijn 15e wat hij het liefste deed: muziek maken. Hij speelde al bij Eric Vloeimans Gatecrash en bij Michael Moore Bigtet, en nu is daar zijn eigen muzikale project: 3times7.

‘Het laat zich het best geconcentreerd beluisteren als een legpuzzel zonder rechte randen. Eindeloos fascinerend, ook al vind je er niet meteen je weg in. Een klein meesterwerk.’

Lees hier de volledige albumrecensie

Albumrecensie Cobra (Guy Peters)

Meld je aan voor het Facebook event

Binnenkort bij SPOT

Een man met kort grijs haar en een lichtblauwe geruite blouse kijkt naar beneden.

Kishi Bashi

do 3 sepSPOT/De Oosterpoort

Viool-loopende indiepopster

Lisa Ploeger

Lisa Ploeger

vr 4 sepSPOT/A-Theater

Rauwe countrypop en verhalen diep uit het hart

The White Buffalo

The White Buffalo

za 5 sepSPOT/De Oosterpoort

Verhalende songs die ergens tussen donkere country, blues en roots zweven

Soon at SPOT

Een groot orkest op een concertpodium, geleid door een dirigent.

Noord Nederlands Orkest

wo 11 novSPOT/De Oosterpoort

Iconic film music plays live in the concert hall

Cartoonachtig meisje met paarse haren en een gele jurk zweeft in een magische scène, terwijl ze een staf vasthoudt.

Noord Nederlands Orkest

do 26 novSPOT/De Oosterpoort

Anime music with orchestra, choir and soprano

Een vrouw houdt een zwart vierkant bord met een rond gat waardoor haar gezicht zichtbaar is.

Opera Zuid

vr 4 junSPOT/Stadsschouwburg

Irresistible musical theatre directed by Steef de Jong and adapted by Paulien Cornelisse

Stories

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid