[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Lunchconcert

Lunchconcert

  • Woensdag 30 april 2014
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Wednesday 30 april 2014
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Gratis klassieke lunchconcerten op de woensdagmiddag
Aanstormend klassiek muziektalent zit (bijna) iedere woensdag voor u klaar in Het Café in De Oosterpoort om uw middagmaal muzikaal te omlijsten. De lunchconcerten worden georganiseerd i.s.m. het Noord Nederlands Orkest. Op woensdag 16 oktober vindt het eerste concert van het seizoen plaats. Aanvang 12.00 uur. toegang gratis, reserveren niet nodig.

DUO ÁDÁM JÁVORKAI & CLARA BIERMASZ

‘’Two exceptional talents with brilliant technical and refined and interpretative skills”  Padova Cultura (2008)

De Hongaarse cellist Ádám Javórkai en de Nederlandse pianiste Clara Biermasz leerden elkaar in 2005  in Boedapest kennen, tijdens Clara’s studie aan de Franz Liszt Academie. Zij volgden kamermuzieklessen aan Liszt Academie in Boedapest en aan de Universität für Musik und darstellende Kunst in Wien.Van bijzondere betekenis voor het duo zijn de kamermuzieklessen van Prof. Angelica May, een uitzonderlijke celliste, die studeerde bij Pablo Casals en Gaspar Cassadó. Zij wonnen in 2008 de eerste prijs in het categorie kamermuziek en daarnaast de eerste prijs over alle categorieën (Primo Premio Assoluto) bij het internationale muziekconcours Premio Citta di Padova in Padua, Italië. In december van dat jaar waren zij ook prijswinnaars bij de 18de International Music Competition in Thessaloniki, Griekenland. Ook als solist wonnen ze allebei diverse prijzen. Ádám werd daarnaast in 2009 door Jeunesse en Bank Austria benoemd tot Artist of the Year. Adam en Clara traden in Nederland op in o.a. de Frits Philips zaal in Eindhoven, de Doelen in Rotterdam, de Hermitage in Amsterdam en bij het Cellofestival Dordrecht in 2010Buitenlandse optredens o.a. bij het Chopin Festival in Oostenrijk, het Beethoven Festival Wien, het Bogense Sommerfestival in Denemarken, Auditorium del Politecnico di Torino en het Palazzo Albrizzi Venezia in Italië en in het Museum of Beaux Arts in Budapest. Daarnaast speelden ze ook op prestigieuze muziekfestivals naast musici als Bruno Canino, Enrico Bronzi en Martha Argerich.

 

 

Hun repertoire is zeer divers. Naast het bekende cello & piano repertoire hebben ze zelden uitgevoerde werken, zoals bijvoorbeeld de cellosonate van Zoltan Kodaly en de cellosonates van Camille Saint-Saëns op hun repertoire.

Binnenkort bij SPOT

Een jonge vrouw in een opvallende jurk met een combinatie van rood en wit, poseert tegen een helderrode achtergrond.

Nona

za 21 mrtSPOT/De Oosterpoort

Soulvolle pop met een warme, eerlijke snaar

Antoon
Extra show

Antoon

za 21 mrtSPOT/De Oosterpoort

Kroonprins van de Nederlandse popmuziek

Mindfulness in Concert Festival

Mindfulness in Concert Festival

zo 22 mrtSPOT/De Oosterpoort

Alles over mindfulness, meditatie, ademkracht, yoga en de helende kracht van muziek

Soon at SPOT

Glimlachende vrouw met donker haar en brillen, gekleed in een rode jas tegen een rood grafisch patroon.

Francis van Broekhuizen en Gregor Bak

vr 3 aprSPOT/De Oosterpoort

Stand-up opera: famous anecdotes and scandals from the opera world

Meral Polat

Meral Polat

do 9 aprSPOT/De Oosterpoort

Psychedelic, danceable rock ’n’ roll full of stories about struggle and solidarity

Jason Isbell and the 400 Unit

Jason Isbell and the 400 Unit

zo 14 junSPOT/De Oosterpoort

TakeRoot presents: everyday human conditions with beautiful poetry in songs

Stories

Vier Pasen bij SPOT
Vier Pasen bij SPOT
Short story

Vier Pasen bij SPOT

- met de Matthäus Passion

Stinkzooi
Column

Stinkzooi

- Ik waarschuw maar meteen. Deze column kan wat onwelriekend overkomen.

Backstage met programmeur Geert-Jan van Beijeren Bergen en Henegouwen
backstage met

Backstage met programmeur Geert-Jan van Beijeren Bergen en Henegouwen

- Programmeur Geert-Jan biedt een kijkje in zijn werkdag

Verhalen en schandalen uit de operawereld
Interview

Verhalen en schandalen uit de operawereld

- Interview met Francis van Broekhuizen

TakeRoot presents PasTakeRoot presents Pas
TakeRoot presents Pas
Short story

TakeRoot presents Pas

- Geniet voor slechts €70,- van vijf concerten uit het TakeRoot presents programma

Snelle en Chef’Special ook bij Kraantje Pappie in Stadspark
Nieuws

Snelle en Chef’Special ook bij Kraantje Pappie in Stadspark

- Kraantje Pappie heeft vanochtend de eerste artiesten bekend gemaakt die op zullen treden tijdens z’n grootste show ooit in Stadspark.

De luisterlijst van Ramsey Nasr
Luisterlijst

De luisterlijst van Ramsey Nasr

- Een selectie van albums die je volgens hem écht gehoord moet hebben.

Mindfulness In Concert Festival

Mindfulness In Concert Festival

- Muziek, meditatie en bewustzijn samen in een warm en uitnodigend festival

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!
Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

-

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid