[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Liefde (8+)

Maas theater en dans

Liefde (8+)

Maas theater en dans

  • Zondag 5 februari 2017
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Sunday 5 february 2017
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Hartverwarmend danstheater

In een energiek fysiek spektakel volgen we acht jonge performers op zoek naar liefde. Een groep kinderen die langzaam opgroeit, met vallen en opstaan. Alle seizoenen van de liefde komen langs: zonnig en stormachtig, sprookjes- en kalverliefde, wilde en verstilde liefde. Iedere leeftijd krijgt een eigen kleur. Dompel je onder in deze feestelijke en kleurrijke mix van knuffels, prinsen, Bollywood, hoge hakken, eerste zoenen, onhandige serenades en een wild waterballet.

Liefde is hartverwarmend danstheater op een uitbundig schoolplein, in een ontroerende disco en een spetterende balzaal. Van de makers van onder andere Alleen op de wereld, Voorjaarsoffer en Alice in Wonderland.

“Wanneer na vijf kwartier spelen en dansen de spetterende apotheose in de vorm van een heus waterballet is afgelopen, verzucht een kind in de zaal ‘Wauw’. En laat dat nu precies het juiste woord zijn om deze bijzondere voorstelling samen te vatten.”

★★★★★ Recensie Leeuwarder Courant

“Liefde leer je met vallen en opstaan, zo laten de dansers letterlijk zien. Een spel van aantrekken en afstoten.”

★★★★ Recensie Kidsweek

“De atletische Jefta Tanate en Dane Badal spannen de kroon met gewaagde dansstunts. Jurriën Remkes en Freek Nieuwdorp duwen elkaar afwisselend in de rol van upper- en underdog. Mees Borgman en Gale Rama spelen een slim spel met verleiding en Sue-Ann Bel en de zwangere Nastaran Razawi zijn lekker kordaat en komisch.”

Lees hier de volledige recensie uit de Volkskrant.

★★★★ Recensie Volkskrant

“De liefde heeft veel bewegingen. In elkaars armen springen, knuffelen, elkaar plagen, stoer doen, knuffelen, dansen. Uitbundig of aarzelend, cool of kwetsbaar, samen of alleen, swag of onhandig, spontaan of overbewust, kriebelig en kusserig, bluffend en onzeker, teder en lomp.”

Lees hier de volledige recensie uit de Theaterkrant.

★★★★ Recensie Theaterkrant

“Liefde is zo’n voorstelling die je eigenlijk meer dan eens zou moeten zien, omdat er zoveel in te ontdekken valt. Maar ook omdat je er, geholpen door vrolijke Bollywoodmuziek en een onstuimig waterballet op het eind, van die fijne kriebels van in je buik krijgt.”

★★★★ Recensie Telegraaf

“Een soepele montage van aansprekende taferelen: van een enerverend potje toneelvoetbal tot een vrolijk makende reeks verkleedpartijen. De voorstelling eindigt met een heus feestje.”

★★★★ Recensie Parool

“Liefde is een adembenemende en, soms letterlijk, spetterende voorstelling”

Lees hier de volledige recensie.

★★★★ Recensie 8Weekly

De voorstelling wordt op een drukke, maar ook op komische wijze neergezet. Er wordt niet veel gezegd, maar dat is ook zeker niet nodig.”

Lees hier de volledige recensie.

★★★★ Recensie ILoveTheater

“Liefde is spectaculair en hartverwarmend danstheater

Recensie Haarlems Dagblad

“Deze bijzondere performersgroep maakt me heel vrolijk en geeft enorm veel energie mee naar huis.”

Lees hier de volledige recensie.

Recensie Dansmagazine

“Ik kijk erg uit naar Liefde. Als we roze kalverliefde gaan dansen, rood en vurig in elkaars armen springen, in een oranje herfststorm belanden en vijftien minuten witte (of zwarte) sneeuw uit het plafond laten dwarrelen. Ik heb zin in heel veel vurige, warme, open, onhandige, schattige, pittige, lompe, mooie, wonderlijke liefde, geserveerd met taart en slagroom. Of iets anders.”

Lees hier het volledige interview met Moniek Merkx (de regisseur) en acteurs Dane Badal & Nastaran Razawi.

Interview met Moniek Merkx (regisseur) in het Algemeen Dagblad (2016)

Meld je aan voor het Facebook event

concept, tekst en regie: Moniek Merkx | spel en dans: Dane Badal, Mees Borgman, Gale Rama, Denise Aznam, Jurriën Remkes, Jefta Tanate e.a. | muziek: Joop van Brakel

Binnenkort bij SPOT

Twee mensen in kostuum in een rommelige werkplaats: één in metalen harnas met gereedschap, de ander in een paarse tuniek met een kleine metalen robotkop op de werkbank.

De Proefkeuken en de WC van tijd (8+)

ma 12 oktSPOT/Stadsschouwburg

Pieter & Willem zijn terug met een gloednieuw, nóg gekker en spectaculairder avontuur

Twee mensen in kostuum in een rommelige werkplaats: één in metalen harnas met gereedschap, de ander in een paarse tuniek met een kleine metalen robotkop op de werkbank.

De Proefkeuken en de WC van tijd (8+)

ma 12 oktSPOT/Stadsschouwburg

Pieter & Willem zijn terug met een gloednieuw, nóg gekker en spectaculairder avontuur

Twee vrouwen staan tegenover elkaar en geven een klein blauw voorwerp aan elkaar.

LàQua (0,5 – 3)

wo 14 oktSPOT/De Oosterpoort

Een warme wereld vol klanken en beweging

Soon at SPOT

Kustscène met rotsen op de voorgrond, golven op de oceaan en een bergachtige horizon op de achtergrond.

Niall McCabe

wo 11 novSPOT/Lutherse Kerk

A distinctive blend of modern Irish folk and americana

Een man in een wit shirt speelt buiten een akoestische gitaar.

The Black Atlantic

do 12 novSPOT/A-Theater

Innovative and intimate folk in richly layered form

Dawn Brothers & Friends

Dawn Brothers & Friends presenteren

vr 4 decSPOT/Stadsschouwburg

featuring, among others, Michelle David, Tim Knol, Cato van Dijck, Nico Dijkshoorn, and Ian Siegal

Stories

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid