[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English
Lenette van Dongen in een gestreept shirt met haar armen gespreid

Lenette van Dongen

Dat doet ze anders nooit (reprise)

Lenette van Dongen

Dat doet ze anders nooit (reprise)

  • Vrijdag 5 april 2024
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 19:15 uur: deuren Stadsschouwburg open
  • 20:15 uur: aanvang voorstelling
  • 22:15 uur: einde voorstelling
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Friday 5 april 2024
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 20:15 start of event
  • (Times are subject to change)

Rauw, eerlijk, ontzettend grappig en vol zelfspot

Voorstelling gaat door

De voorstelling van Lenette van Dongen op vrijdag 5 april in de Stadsschouwburg gaat door. 

Na de bevrijdende kleurexplosie van de voorstelling Paradijskleier gaat Lenette in haar nieuwe show nóg een stap verder, op zoek naar totale vrijheid.

Wie zou ze nog meer kunnen zijn? Is er iets anders mogelijk dan die prettig afgerichte vrouw die keurig binnen de sociale lijntjes kleurt? Durf je iets niet? Doe het dan! Geen bucketlist, maar een fukkitlist. Met meesterlijke zelfspot doet Lenette hilarisch verslag van haar pogingen zich voorgoed van haar innerlijke Finnik te bevrijden. Rauwer en eerlijker wordt het niet. Want wie niets meer te verliezen heeft, is eindelijk vrij. “De feest- en levensvreugde spat er vanaf bij Van Dongen” (Theaterkrant).

Lenette van Dongen won met haar vorige voorstelling Paradijskleier de Poelifinario 2019, de cabaretprijs, in de categorie entertainment, voor het meest indrukwekkende programma van het seizoen.

“De feest- en levensvreugde spat er vanaf bij Van Dongen” (Theaterkrant)

“Het raffinement van deze nostalgische verheerlijking van gewoon doen zit erin dat het een bodem onuitgesproken maatschappelijk protest tegen verandering bevat, maar verpakt wordt in een onbezorgd avondje uit voor mensen zoals zijzelf. Het is lachen om moderne fratsen, met het excuus van de ouderdom. Lekker de boel de boel laten. Van Dongen entertaint haar publiek op dat vlak feilloos.” – NRC ★★★★

“De gemoedelijke, huiselijke sfeer die Van Dongen hierbij weet neer te zetten, maakt dat het publiek aan haar lippen hangt” – Trouw ★★★

regie: Titus Tiel Groenestege / Pieter Tiddens

Binnenkort bij SPOT

Portret van een man met donkere haren en baard tegen een felgele achtergrond, terwijl hij met één hand door zijn haar gaat.

Stefan Pop

do 17 sepSPOT/Stadsschouwburg

Slimme observaties, scherpe timing en rake grappen

Sara Kroos

Sara Kroos

vr 2 oktSPOT/Stadsschouwburg

Vrolijke verhalen, scherpe humor en lieve liedjes

Een oudere man zingt in een microfoon op een podium, met een vrouw op de achtergrond onder blauwe verlichting.

Herman van Veen

wo 14 oktSPOT/Stadsschouwburg

Ontroerende muzikale reis vol verhalen, liedjes en verwondering

Soon at SPOT

Een kale man met bril en lichtgekleurde kleding die een groot, rond gevlochten rieten voorwerp vasthoudt.

Roël Calister Ensemble

zo 1 novSPOT/De Oosterpoort

Powerful stories come to life through Afro-Curaçaoan rhythms and melodies

Julien Clerc

Julien Clerc

za 30 janSPOT/De Oosterpoort

French chansonnier with an iconic repertoire

Een man in een donker pak speelt op een vleugelpiano in een donkere zaal.

Noord Nederlands Orkest

wo 3 febSPOT/De Oosterpoort

An unforgettable and monumental piano concerto

Stories

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid