[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Latin Dance Night

Latin Dance Night

/
  • Zaterdag 17 november 2018
  • De Oosterpoort, Trompsingel 27
  • 19:00: Voordeur open
  • 19:30: Zaaldeuren open
  • 20:00: Aanvang Latin Dance Night
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Saturday 17 november 2018
  • De Oosterpoort, Trompsingel 27
  • 19:00 doors open
  • 20:00 start of event
  • (Times are subject to change)

Met o.a. Los Van Van en Mika Mendes

Música, baila, goza!

Reis om de wereld
Laat u verrassen door nieuwe werelden, stijlen en culturen.

Reis om de wereld Laat u verrassen door nieuwe werelden, stijlen en culturen.

Bekijk hier het gehele aanbod Reis om de wereld.

Op zaterdag 17 november vieren we samen met een heleboel Latinmuziek-liefhebbers de 25ste editie van Latin Dance Night. (Inter)nationale Latin-sterren, DJ’s en dansers zorgen voor tropische sferen in herfstig Groningen. Bereid je voor op de jaarlijkse dosis zonnige muziek: salsa, son, timba, merengue, bachata, kizomba, ritmo kombina, kaseko y mas! Lekker Caribisch eten en dito cocktails, wervelende Latinshows en swingende dansworkshops maken het programma compleet. Dat betekent traditiegetrouw voetjes van de vloer, en samen genieten. Op het programma staan: Cubaans salsa-orkest Los Van Van, kizomba superster Mika Mendes, Tromboranga (salsa dura) Kewin Cosmos (bachata), Extazz (Latin mix) en Sabroso (Latin mix) zullen De Oosterpoort flink opwarmen dit najaar! ¡Hasta pronto!

Tip: Voor de muziekliefhebbers en concertbezoekers die (nog) niet zo bekend zijn met dansen: ’s middags kun je in De Oosterpoort meedoen met leuke dansworkshops op verschillende niveaus en in verschillende stijlen, waaronder salsa en kizomba. Gratis, op vertoon van je Latin Dance Night ticket!

Los Van Van
Dit legendarische, 16-koppige salsa-orkest uit Havana, Cuba is een ware salsa-explosie. Al meer dan 40 jaar draaien ze op volle toeren mee aan de top, met hun aanstekelijke en tijdloze mix van traditionele Cubaanse muziek, Afro-Cubaanse ritmes, funk en jazz. Los Van Van bestaat tegenwoordig uit een combinatie van de beste muzikanten van het eerste uur, en nieuwe Cubaanse talenten. Onder leiding van zoon Samuel Formell brengt de band een hommage aan zijn vader, oprichter Juan Formell.

Mika Mendes
De sensuele, swingende kizomba is als muziek- en dansvorm niet meer weg te denken uit het Latin-assortiment. Sterker nog, het uit Angola afkomstige, via Portugal in Europa verspreide genre is immens populair, en mag dus zeker niet ontbreken op Latin Dance Night. Met Mika Mendes haalt het festival een ware kizomba superster naar De Oosterpoort. Sinds 2001 timmert de zanger al aan de weg, en via samenwerkingen met grote namen als Philip Monteiro, Nichols en Nelson Freitas, bereikte hij het grote publiek. Zijn debuutalbum ‘Mika Mendes’ kwam ut bij het bekende kizomba/zouklabel Sushiraw, en zijn single ‘Mágico’ is een anthem voor kizomba-liefhebbers wereldwijd. Dat wordt een intieme en zwoele show…

Tromboranga
Hedendaagse salsa met muzikale roots in de jaren zeventig en tachtig: dat is waar Tromboranga voor staat. Niet voor niets behoort de groep tot de populairste salsabands in Spanje en ver daarbuiten, en wordt hun muziek veel gedraaid op de internationale dansvloeren, waaronder ook in Nederland. Iedere danser kent wel het nummer Agua Que Va Caer’ van de plaat Tromboranga. Voor hun salsa dura vormt het gouden tijdperk van de rauwe, stevige salsa de rode draad, met musici als Ray Perez, Eddie Palmieri y La Perfecta, Hector Lavoe, Willie Colon en vele anderen als inspiratiebron.

Kewin Cosmos
De jonge Dominicaans-Amerikaanse zanger, songwriter en producer Kewin Cosmos verovert vanuit New York gestaag de harten van bachataliefhebbers, met zijn romantische stijl. Hij liet zich vanaf jonge leeftijd inspireren door Latin-grootheden en R&B sterren als Marc Anthony, Usher, Jamie Foxx, Brian Mcknight, Celia Cruz en vele anderen. Deze invloeden hoor je terug op zijn album Episodes uit 2017, met daarop onder andere de dansvloerhit Dile. Samen met Mika Mendes tovert Kewin Cosmos de Kleine Zaal van De Oosterpoort tijdens Latin Dance Night om tot een zwoel kizomba en bachata danspaleis!

Extazz
Een swingende Latin partymix vol salsa, merengue, bachata en zouk. Extazz voert het feesttempo lekker op, met hun sterke ritmische en harmonische sectie aangevuld met ijzersterke blazers. Stilstaan gaat niet lukken!

Sabroso
Dit 12-koppige, dynamische orkest staat garant voor een pittig en dansbaar Zuid-Amerikaans repertoire vol merengue, k-dance, soca, jump-up, bachata en kaseko.

Houd onze socials in de gaten en ga voor uitgebreide info naar de website latindancenight.nl

Meld je aan voor het Facebook event

Tickets: via this website, our box office, local record store Plato and ticketmaster.nl

Binnenkort bij SPOT

Drie mannen staan samen voor een muur, gekleed in donkere kleding met een rockband-uitstraling.

Her Majesty

di 10 febSPOT/Stadsschouwburg

Mooie anekdotes, sfeervolle beelden en tijdloze West Coast-pop

Roseanne Reid

Roseanne Reid

vr 13 febSPOT/Lutherse Kerk

TakeRoot presents: Americana uit Schotland met invloeden uit folk, country en soul

Een collage van meerdere ronde portretten van historische figuren in sierlijke gouden lijsten tegen een kleurrijke, decoratieve achtergrond.

The Dirty Daddies

za 14 febSPOT/De Oosterpoort

Dé ultieme 7-koppige hitmachine is al jaren de natte droom van al je zintuigen!

Soon at SPOT

Noord Nederlands Orkest

Noord Nederlands Orkest

wo 4 mrtSPOT/De Oosterpoort

Experience the orchestra from within: a unique listening experience among the musicians.

witte man met grijs haarin het zwart-wit kijkt naar camera.

Johnny Dowd

vr 20 mrtSPOT/A-Theater

TakeRoot presents: The moody bard from Americana, where country and punk come together.

Skinshape

Skinshape

wo 22 aprSPOT/De Oosterpoort

A unique mix of various influences from the 1960s and 1970s.

Stories

twee handen die samen komen in de vorm van een hartje, tijdens een concerttwee handen die samen komen in de vorm van een hartje, tijdens een concert
Deel jullie love story

Deel jullie love story

- Win twee tickets voor jullie favoriete artiest

Actrice Rosa da Silva over God van de slachting

Actrice Rosa da Silva over God van de slachting

- Het monster in jezelf loslaten

De 10 favoriete americana-, country- en rootsalbums van 2025 van Peter Kwint

De 10 favoriete americana-, country- en rootsalbums van 2025 van Peter Kwint

- Willow Avalon en Jason Isbell binnenkort live in De Oosterpoort

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!
Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

-

Help ons winnen: stem op onze Ticketmaster Award-nominaties!
NieuwsShort story

Help ons winnen: stem op onze Ticketmaster Award-nominaties!

- Twee nominaties SPOT Groningen bij Ticketmaster Award

Makers van de toekomst

Makers van de toekomst

- Artistiek directeur Nanine Linning van Scapino Ballet over The Future is Feminine

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid