Kölner Akademie & Ronald Brautigam
Pianoconcerten van Beethoven en Wilms
De pianotrots van Nederland
Ronald Brautigam ontving in 2024 de Edison Klassiek Oeuvreprijs. “Op Brautigam lijken de jaren geen vat te hebben. In binnen- en buitenland concerteert de pianotrots van Nederland op het hoogste niveau, met passie en energie. (…) Ook in kamermuziek is Brautigam een van de allergrootsten van ons land”, schreef de jury.
Sinds 2009 werkt hij nauw samen met de Kölner Akademie, waarmee hij internationaal geprezen integrale opnames maakte van de pianoconcerten van onder anderen Mozart en Beethoven. De afgelopen jaren nam Brautigam met het orkest vijf van de zeven bewaard gebleven pianoconcerten op van de Nederlandse Beethoven: Johann Wilhelm Wilms, geboren nabij Keulen maar vanaf zijn negentiende Amsterdammer.
Ook de Eerste symfonie van Louise Farrenc staat op het programma, niet alleen een geweldig componiste en pianiste, maar ook een voorvechter van gelijke kansen en rechten voor vrouwelijke componisten en musici. Anderhalve eeuw na haar dood kruipt ze langzaam maar zeker uit de schaduw van haar mannelijke tijdgenoten.
Programma
Johann Wilhelm Wilms (1772-1847)
Pianoconcert nr.2 in C
Louise Farrenc (1804-1875)
Symfonie nr.1 in c op. 32
— pauze —
Ludwig van Beethoven (1770-1827)
Pianoconcert nr. 3 in c op. 37
dirigent: Michael Alexander Willens | fortepiano: Ronald Brautigam