[Naar de inhoud]

  • Programma
  • Informatie
  • Nieuws
  • Contact
  • English

Jerusalem Quartet

Sjostakovitsj door veelbekroond kwartet

Jerusalem Quartet

Sjostakovitsj door veelbekroond kwartet

  • Maandag 22 april 2013
  • start programma
  • (Tijden onder voorbehoud)
  • Monday 22 april 2013
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Sjostakovitsj: Strijkkwartet nr. 1 in C op. 49 / Sjostakovitsj: Strijkkwartet nr. 8 in c op. 110 / Sjostakovitsj: Strijkkwartet nr. 15 in es op. 144

Inleiding om 19:00

Er is voorafgaand aan dit concert een inleiding door Paul van Reijen. Deuren gaan om 18.45 uur open. Reserveren verplicht, bel de kassa op 050-3680368.

“Bij het Jerusalem Quartet vergeet je bijna dat er vier musici spelen. Als één organisme zingt het kwartet met een prachtig sonore klank en uitgebalanceerde frasen. Voorbeeldiger teamwork is nauwelijks denkbaar.” (NRC)

Veelbekroond kwartet speelt Sjostakovitsj
Het gevecht dat Sjostakovitsj met het leven voerde, klinkt het duidelijkst door in zijn strijkkwartetten. Vijftien schreef hij er, het een nog mooier dan het ander. In het eerste is de sfeer nog “lenteachtig”, zoals de Rus het zelf omschreef. Het intieme ‘Strijkkwartet nr. 8’ schreef Sjostakovitsj in het doorbombardementen verwoeste Dresden. Het ‘Strijkkwartet nr. 15’, zijn laatste, stamt uit 1974. Hoewel niet alle delen even tragisch klinken, hoor je ook hier een onderliggende dreiging. Maar dramatisch of niet, het zijn meesterwerken die iedere muziekliefhebber zou moeten horen. Het Jerusalem Quartet, een van de weinige ensembles dat twee keer kort achter elkaar werd bekroond met een BBC Music Magazine Award, speelt de kwartetten met slechts spotjes op de lessenaars in een verder verduisterde zaal: spannend en wonderschoon.

 

Sjostakovitsj: Strijkkwartet nr. 1 in C op. 49
Sjostakovitsj: Strijkkwartet nr. 8 in c op. 110
Sjostakovitsj: Strijkkwartet nr. 15 in es op. 144

Alexander Pavlovsky, eerste viool
Sergei Bresler, tweede viool
Ori Kam, altviool
Kyril Zlotnikov, cello

Binnenkort bij SPOT

Zwart-wit afbeelding van twee muzikanten die een strijkinstrument bespelen, zichtbaar in een donkere omgeving.

Ensemble Orkest van de Achttiende Eeuw

vr 26 sepSPOT/Locatievoorstelling

Ode: muziek uit Mozarts beroemdste opera in de kerk van Kropswolde

Zwart-wit afbeelding van twee muzikanten die een strijkinstrument bespelen, zichtbaar in een donkere omgeving.

Ensemble Orkest van de Achttiende Eeuw

za 27 sepSPOT/Locatievoorstelling

Ode: muziek uit Mozarts beroemdste opera in de kerk van Vierhuizen

Poster van een festival met het woord DVORÁK in witte letters tegen een achtergrond van kleurrijke verticale strepen.

Masterpiece: Dvorák

za 18 oktSPOT/De Oosterpoort

Festival waarbij je een klassiek meesterwerk van A tot Z leert kennen

Soon at SPOT

Abstracte afbeelding van een heldere, vlamachtige gloed in wit en oranje tegen een donkere achtergrond.

MY BABY

do 25 sepSPOT/De Oosterpoort

Psychedelic blues-trance ravers return to Groningen with new material!

Splitbeeld van een vrouw met twee verschillende haarkleuren (donker en licht) tegen een donkere achtergrond.

Jakop Ahlbom Company

do 6 novSPOT/Stadsschouwburg

Words deceive, bodies reveal

Een glimlachende man in een donkerblauw shirt zit, met zijn kin rustend op zijn hand.

Fuse & Avi Avital

za 11 aprSPOT/De Oosterpoort

Baroque masterpieces, immortal folk music and new notes

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid