[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Janneke de Bijl

Dit is het nou

Janneke de Bijl

Dit is het nou

  • Zaterdag 14 mei 2022
  • SPOT/De Oosterpoort, Kleine zaal / Trompsingel 27
  • 20.15 uur: Aanvang voorstelling
  • 21.30 uur: Einde voorstelling
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Saturday 14 may 2022
  • SPOT/De Oosterpoort, Kleine zaal / Trompsingel 27
  • 20:15 start of event
  • (Times are subject to change)

Zwartgallig, herkenbaar en doorspekt met onderkoelde humor

Net als iedereen heeft Janneke misschien niet lang meer te leven. Ze wil geen kind, geen broodfonds en geen huis dat haar persoonlijkheid weerspiegelt (liever niet zelfs). Maar wat dan wel? Hoe stel je doelen als je een weekendje Veluwe precies even leuk vindt als een maand Curaçao?

In Dit is het nou observeert Janneke er weer op los. Ze hoeft maar om zich heen of in de spiegel te kijken, en de absurditeit van de worstelende mens dient zich alweer aan. Janneke beschrijft wat ze ziet, legt de onlogica daarvan bloot en fileert wat gefileerd dient te worden. En dat allemaal in Janneke-stijl: zwartgallig, herkenbaar en doorspekt met onderkoelde humor.

Janneke is lid van Comedytrain, won in 2017 de jury- en publieksprijs van Cameretten en werd door de Volkskrant uitgeroepen tot een van de comedytalenten van 2019.

Bekijk de website van Janneke de Bijl

“Scherpzinnige, soms vileine en dan weer liefdevolle observaties. (…) Zelfverzekerd en levendig vertellend staat De Bijl op het toneel, ze vuurt haar grappen in hoog tempo op het publiek af. (…) Janneke de Bijl boeit met vlotte stand-upcomedy en geestige liedjes van achter de vleugel. Dit is negativiteit waarvan je vrolijk wordt.”

de Volkskrant ★★★★ over haar debuutprogramma Zonder zin kan het ook

“De Bijl bedient zich van originele observaties, gevat in droogkomische humor. Dit is zeker een veelbelovend debuut.”

De Telegraaf ★★★ ½ over haar debuutprogramma Zonder zin kan het ook

 

“Janneke de Bijl baart geen kinderen, maar zorgen. En verrassende grappen over die zorgen.” ★★★★ De Volkskrant

“In haar gevatte liedjes komt het kleine leed (…) tot zijn recht. Hierin overheerst het komische, versterkt door De Bijls flexibele rijmwerk” NRC

“Gortdroog en een tikje zwartgallig zijn de handelswaren van deze comedian. (…) Licht cynisch (…) en met een grote portie zelfspot.” Theaterkrant

“Een cabaretier in wier universum het altijd prettig miezert. Haar nuchterheid en analytische karakter botsen erg geestig met het verlangen om toch vooral te léven.” Parool

 

Binnenkort bij SPOT

Man met kort donker haar, in een wit tanktop, buigt naar voren en houdt zijn hand voor zijn mond.

Patrick Laureij

wo 30 sepSPOT/Stadsschouwburg

"Zijn beste voorstelling tot nu toe"- Het Parool

Twee mannen staan naast elkaar voor een donkere achtergrond, de één draagt een blauwe blazer en de ander een grijs overhemd.

Joep & Rob

di 6 oktSPOT/Stadsschouwburg

Joep van Deudekom en Rob Urgert zijn terug!

Een oudere man zingt in een microfoon op een podium, met een vrouw op de achtergrond onder blauwe verlichting.

Herman van Veen

wo 14 oktSPOT/Stadsschouwburg

Ontroerende muzikale reis vol verhalen, liedjes en verwondering

Soon at SPOT

Zes zwarte microfoons met verschillende gekleurde ringen langs de handvatten, naast elkaar op een versterker.

One Direction Fan Party

vr 11 sepSPOT/De Oosterpoort

All Directioners assemble!

Een persoon met wit haar en zwarte kleding staat met armen over elkaar voor een open vleugelpiano.

Ronald Brautigam & Christian Poltéra

di 6 aprSPOT/De Oosterpoort

Three cello sonatas and a piano sonata by Beethoven

Twee personen voor een donkergroene fluwelen achtergrond: een vrouw met kort krullend blond haar in een zwarte jurk met strik en een man met kort geschoren haar en zonnebril in een zwart pak.

Hooverphonic feat. Noémie Wolfs

vr 16 aprSPOT/De Oosterpoort

A blend of triphop, pop and psychedelic influences

Stories

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid