[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Jack Wouterse

Keefman

Jack Wouterse

Keefman

  • Woensdag 8 maart 2023
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 19.15 uur: Stadsschouwburg open
  • 20.15 uur: Aanvang voorstelling
  • 21.45 uur: Einde voorstelling
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Wednesday 8 march 2023
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 20:15 start of event
  • (Times are subject to change)

Woedend, indringend en onmachtig relaas van psychiatrisch patiënt Keefman

Na ruim twintig jaar speelt Jack Wouterse opnieuw zijn veelbesproken solo Keefman, naar het boek van Jan Arends. De steracteur vertelt het indringende verhaal van psychiatrisch patiënt Keefman, die gevangen zit in zichzelf.

Een gekkenhuis

Hij wil weg uit de inrichting aangezien hij niet gek is, maar zodra hij genezen wordt verklaard keert hij op een holletje terug, omdat de buitenwereld een gekkenhuis blijkt. In een woedend relaas spreekt hij zijn zwijgende psychiater aan, laat hem retorisch alle hoeken van de kamer zien en verwijt hem én de wereld elk denkbaar zuchtje tegenwind. Met zijn wendbare geest is hij de psychiater voortdurend te slim af en als een acrobaat beweegt hij zich tussen het kweken van sympathie en het opwekken van ergernis.

Net als je denkt dat hij tot een heldere zelfanalyse komt, neemt de rebel in hem het over, die elke nuance woedend vernietigt. Is Keefman een pathologisch geval? Of een angstige man die uiteindelijk wel zijn weg in de buitenwereld zal vinden?

“Een enscenering die ontroert, nergens larmoyant wordt en – dat geldt als grootste compliment – in zijn tragiek niet log maar licht en bovenal geestig is.”

– Trouw

“Wouterse overrompelend in monoloog Keefman”

– de Volkskrant

Waarom Keefman nu?

“Het is een beestachtig goede tekst, waar ik nog meer lagen en diepte in zie dat zo’n twintig jaar geleden, het zijn nog meer mijn woorden. Het is recht voor zijn raap: woedend, schreeuwend, knallend! Ik heb een hekel aan het begrip ‘de zwakken in de samenleving, wat nou zwak? Ja, een zwak ontwikkeld conformisme, het vermogen binnen de lijnen te kleuren. Maar het is wel die groep die Keefman een stem geeft. Er is eigenlijk – letterlijk en figuurlijk – geen plaats voor ze, maar ik maak plaats. Dat is broodnodig na een coronatijdperk waarin de mensen in de marge nog marginaler lijken te worden.” – Jack Wouterse

tekst: Jan Arends | met, van en door: Jack Wouterse

Website Jack Wouterse

Binnenkort bij SPOT

Voorgevel De Oosterpoort met verschillende gekleurde ploppers en reflecties op de ramen.

Open dag De Oosterpoort

zo 13 sepSPOT/De Oosterpoort

Gratis kijkje achter de schermen

Man in een wit shirt staat voor een microfoon op een podium tegen een donkere achtergrond.

Beste Mensen

vr 18 sepSPOT/Stadsschouwburg

Een voorstelling over de opvallende klimaatspeeches van de afgelopen vijftig jaar

Twee mannen met lang haar zitten naast elkaar voor een paarse muur; de linkerman draagt een hoed en steunt zijn hoofd op zijn hand terwijl de rechter een open handgebaar maakt.

Herman Sandman & Bert Hadders

zo 27 sepSPOT/Stadsschouwburg

Vijftig soorten grijs waren in het land van zwart en wit

Soon at SPOT

Vijf mannen met zonnebrillen en bandana's staan voor een bakstenen muur.

Steel Pulse

za 22 augSPOT/De Oosterpoort

Reggae giant has been bringing awareness, strength and hope for 50 years

Zwart-wit portret van twee vrouwen in donkere kleding die nadenkend naar boven kijken, elk met een vinger tegen de kin.

Nederlandse Bachvereniging

wo 28 oktSPOT/De Oosterpoort

Consoling music around All Souls’ Day

Pitou

Pitou

vr 20 novSPOT/De Oosterpoort

A beautiful musical blend of folk, classical, and experimental pop.

Stories

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid