[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Groningsche Muziekvereeniging

Severin von Eckhardstein

Groningsche Muziekvereeniging

Severin von Eckhardstein

  • Maandag 23 april 2018
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Monday 23 april 2018
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Levendige pianokwintetten

Inleiding om 19:30

Inleiding om 19:30

Om 19:30 zal musicoloog en HOVO-docent dr. Marcel S. Zwitser een inleiding verzorgen. De inleiding is bij de prijs van het concert inbegrepen.

Severin von Eckardstein won in 2003 de eerste prijs op het Koningin Elisabeth Concours in Brussel. Hij treedt veelvuldig op in solorecitals en met orkesten en was in 2009 al eens te gast bij de GMV. Tianwa Yang is een groot viooltalent dat als 13-jarige de 24 Caprices van Paganini opnam op cd. In 2003 kwam zij naar Duitsland voor een studie kamermuziek. Franziska Holscher wordt geroemd om haar grote expressiviteit en betoverende toonvorming. Zij behoort tot de meest gevraagde violistes van de jonge generatie. Nimrod Guez is altviolist, maar ook (barok)violist. Zijn internationale carrière als altviolist bestaat uit optredens als
groepsaanvoerder in belangrijke symfonieorkesten en als kamermusicus. Danjulo Ishizaka heeft eveneens een internationale achtergrond. Diverse prijzen en onderscheidingen onderstrepen zijn talent.

Deze muzikanten gaan ons verrassen met het pianokwintet (1944) van de veelzijdige maar laat ‘ontdekte’ Poolse componist Weinberg: levendige en afwisselende muziek met tonale harmonieën verwant aan die van zijn vriend Sjostakovitsj. Het magnifieke pianokwintet van Schumann is een van de meest geliefde pianokwintetten op de kamermuziekpodia.

M.S. Weinberg: Pianokwintet op.18
R. Schumann: Pianokwintet in Es, op44

piano – Severin von Eckhardstein
viool – Tianwa Yang
altviool – Nimrod Guez
viool – Franziska Hölscher
cello – Danjulo Ishizaka

 

Binnenkort bij SPOT

Een groot symfonieorkest op een podium tijdens een uitvoering in een concertzaal, geleid door een dirigent.

Noord Nederlands Orkest

vr 4 sepSPOT/De Oosterpoort

Meesterwerken vertellen over hun tijd. Maar hoe klinkt de wereld van vandaag?

Een live muziekopvoering op een podium met muzikanten die instrumenten bespelen, verlicht door blauwe lichten en een groot scherm waarop de artiesten te zien zijn.

Insomnio

ma 21 sepSPOT/De Oosterpoort

Hedendaagse muziek waarin vogels en mensen samen de toon zetten

Illustratie van drie mensen: twee spelen fluit en luit terwijl een derde persoon bladmuziek vasthoudt en zingt.

Cursus Klassieke Muziek 1

wo 23 sepSPOT/De Oosterpoort

Ga mee op een inspirerende reis door de muziekgeschiedenis!

Soon at SPOT

Vijf mensen staan naast elkaar op een rotsachtig strand met de oceaan op de achtergrond onder een bewolkte hemel.

Árstíðir

do 17 decSPOT/Lutherse Kerk

Ancient Icelandic folksongs

Drie klassieke musici poseren met een viool en een cello; een vrouw in een rode avondjurk staat in het midden tegen een zwarte achtergrond.

Amatis Trio

do 4 mrtSPOT/De Oosterpoort

Young, international top trio plays works by Schubert, Liszt, and Mendelssohn

Een groep muzikanten speelt een optreden op een donker podium met blauwe verlichting.

Nederlands Blazers Ensemble

za 10 aprSPOT/De Oosterpoort

Wind instrument players reflect on love: from romantic desire to harsh reality

Stories

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid