[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

GOOV muziektheater

Aletta, de musical

GOOV muziektheater

Aletta, de musical

  • Maandag 10 maart 2014
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Monday 10 march 2014
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Musical op bijzondere locaties

Vanaf een week voor de voorstelling is het niet meer mogelijk kaarten via de website te bestellen.

Kaartverkoop gaat via:Kassa De Oosterpoort (Trompsingel 27) of telefonisch 050-368 0 368 (ma t/m za 12:00-18:00 uur)

Gereserveerde kaarten kunt u afhalen en betalen op de dag van de voorstelling, vanaf 1 uur tot uiterlijk 15 minuten voor aanvang bij de Stadsschouwburg (Turfsingel 86).
Wilt u er wel rekening mee houden dat u vervolgens nog naar de eerste locatie moet gaan.

Te groots voor één theater
Het boeiende levensverhaal van Aletta Jacobs, het enorme belang van haar levenswerk, past dat eigenlijk allemaal wel in één enkele schouwburgzaal, ook al is de voorstelling nog zo kleurrijk? Bij GOOV Muziektheater dachten ze van niet. Het gezelschap maakt er een Avontuurlijk Avondje Aletta van, een verrassende ontdekkingsreis via gelegenheidstheatertjes op bijzondere locaties, met de musical als gids. Wie naar de voorstelling gaat, zal twee van deze theatertjes in het oude stadshart van Groningen bezoeken, om daar in te zoomen op een van de aspecten die Aletta zo veelzijdig maken.
Uitgekiende, bijzondere plekken die zonder Aletta echt niet zo bekend zouden zijn, komen tot leven en trekken je vanzelf mee in het verhaal. Op weg naar de door iedereen samen beleefde ontknoping in de Stadsschouwburg, om getuige te zijn van Aletta’s eerste gang naar de stembus. De overtreffende trap van theater-op-locatie dus, over een Gronings icoon, een nationaal voorvechter, een internationaal wegbereider, een pionier, dankzij wiens onvermoeibare strijd de vrouwen in Nederland in 1922 voor het eerst naar de stembus mochten.
‘Aletta de Musical’ is bijna net zo vernieuwend als Aletta zelf. Haar voornaam klinkt een beetje naar ‘jazz’, maar er was toch een team van zes talentvolle componisten nodig om de ‘hele Aletta’ te vatten in een paar onvergetelijke melodieën. Of rake raps, want
de muziekstijlen verschillen nogal, van klassiek en filmisch tot retro en volks. ‘Aletta de Musical’ is kortom een belevenis vol herkenbare dingen uit het gewone leven, die van alle tijden blijken te zijn. Terwijl haar tijd toch echt behoorlijk anders was – haar leven verre van gewoontjes. Een belevenis die u niet mag missen!

Let op! Indien u een kaartje koopt voor ‘Aletta de Musical’, informeren wij u tijdig over de startlocatie. Wanneer u slecht ter been bent, kunt u dit aangeven bij het reserveren.

“Wat als een interessant, ambitieus project begint met gestileerde, doorgecomponeerde muzikale scènes op vijf verschillende locaties in de binnenstad van Groningen, groeit in de Stadsschouwburg uit tot wat theater teweeg kan brengen.”

★★★★★ Dagblad van het Noorden door Jacques d’Ancona

http://www.goov.nl

tekst: Jan Veldman · regie: Jack Nieborg liedteksten: Noud Jaspers hoofdcomponist: Jan Meiborg componisten: Robert Ramaker, Maarten Westers, Michiel van der Veen, Irene Wiersma en Jan Zwerver muzikale leiding: Piet Roorda choreografie: Carla van Zanten koordirigent: Robert Ramaker decor: Janco van Barneveld

Soon at SPOT

Glimlachende vrouw met donker haar en brillen, gekleed in een rode jas tegen een rood grafisch patroon.

Francis van Broekhuizen en Gregor Bak

vr 3 aprSPOT/De Oosterpoort

Stand-up opera: famous anecdotes and scandals from the opera world

Lila Ike & Wurl Sound

Lila Ike & Wurl Sound

ma 20 aprSPOT/De Oosterpoort

Combination of reggae with soul, R&B, dancehall, and hip hop

Árstíðir

Árstíðir

do 17 decSPOT/Lutherse Kerk

Ancient Icelandic folksongs

Stories

Vier Pasen bij SPOT
Vier Pasen bij SPOT
Short story

Vier Pasen bij SPOT

- met de Matthäus Passion

Stinkzooi
Column

Stinkzooi

- Ik waarschuw maar meteen. Deze column kan wat onwelriekend overkomen.

Verhalen en schandalen uit de operawereld
Interview

Verhalen en schandalen uit de operawereld

- Interview met Francis van Broekhuizen

TakeRoot presents PasTakeRoot presents Pas
TakeRoot presents Pas
Short story

TakeRoot presents Pas

- Geniet voor slechts €70,- van vijf concerten uit het TakeRoot presents programma

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!
Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

-

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid