[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

De Toneelmakerij

Ontspoord / Naomi Wallace

De Toneelmakerij

Ontspoord / Naomi Wallace

  • Dinsdag 29 oktober 2013
  • start programma
  • (Tijden onder voorbehoud)
  • Tuesday 29 october 2013
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Muziektheater met de sfeer van popconcert
‘Ontspoord’ is een zinderend en vele malen bekroond stuk van de Amerikaanse Naomi Wallace. De Toneelmakerij maakt er rauw en rafelig muziektheater van, waarin het hart uit de longen wordt gezongen en het zand om je oren stuift. Welkom in Nergens. Een troosteloos stadje, waar maar naar één ding wordt uitgekeken: de trein van 19:10 uur. Vijftienhonderd ton staal, denderend over de smalle spoorbrug. Daar wachten Pace en Dalton om te doen wat niemand durft, om te bewijzen dat zij bestaan. Frédérique Spigt en Bob Fosko schrijven nieuwe muziek geïnspireerd op Amerikaanse pop, country, gospel en rock – van Johnny Cash tot Nick Cave.

De Groene Amsterdammer schreef over de voorstelling: ‘En dan is er de muziek. Ze is uitgezocht door Frédérique Spigt, die trouwens ook zichzelf en haar musici van grote klasse heeft meegebracht. De score van Ontspoord bestaat uit een reeks meeslepende nummers van mij onbekende komaf en herkomst. De onalledaagsheid van het menselijk lijden wordt via die liederen gewiegd in gemoedsstromen van melancholie.’

‘En Meral Polat? Die ademt in alles de aantrekkingskracht van living on the edge. Zwoel, sensueel, hartstochtelijk, gevaarlijk, ongrijpbaar. Of ze nu zingt, zwijgt of acteert, zij is de vleesgeworden hartenklop onder dit fabrieksblauwe oppervlak.’

★★★★ Volkskrantdoor
Annette Embrechts

‘De acteurs zingen allemaal, begeleid door de snaarinstrumenten van de band van Spigt. Microfoons in de hand, blik op de achterste rij, voeten op de grond – de acteurs zingen zoals ze spelen: ingehouden, ruig, zweterig, met van pijn vertrokken harten. Ze ademen dan weer desolate vertwijfeling, dan weer hardnekkige moed. Prachtig.’

★★★★ Theaterkrant.nldoor
Sanne Peper

http://www.toneelmakerij.nl

tekst: Naomi Wallace (oorspronkelijke titel: ‘The Trestle at Pope Lick Creek’) · concept en regie: Liesbeth Coltof · vertaling: Paulien Geerlings en Timen Jan Veenstra · muziek: Frédérique Spigt, Bob Fosko e.a. · spel en zang: Tjebbo Gerritsma, Bob Fosko, Meral Polat, Frédérique Spigt, Wouter Zweers e.a.

Binnenkort bij SPOT

NANOEK

NANOEK

za 6 decSPOT/De Oosterpoort

Nieuwe voorstelling over rouw, vol eerlijkheid, lef en humor

Ilse Warringa, Rop Verheijen e.a.

Ilse Warringa, Rop Verheijen e.a.

za 27 decSPOT/Stadsschouwburg

Volvette theaterkomedie over aantrekkingskracht, wraak en zussenliefde

Ilse Warringa, Rop Verheijen e.a.

Ilse Warringa, Rop Verheijen e.a.

zo 28 decSPOT/Stadsschouwburg

Volvette theaterkomedie over aantrekkingskracht, wraak en zusterliefde

Soon at SPOT

Een drukke concertzaal verlicht door paarse en blauwe lichten, met een enthousiaste menigte en artiesten op het podium tijdens een optreden.

Emo Night Mainland

vr 5 decSPOT/De Oosterpoort

Club night with your favorite 00’s emo and pop-punk

Christian Kjellvander

Christian Kjellvander

wo 18 mrtSPOT/A-Theater

TakeRoot presents: an expressive bariton and lyric clarity

Mariel Buckley
Net bevestigd

Mariel Buckley

zo 19 aprSPOT/A-Theater

TakeRoot presents: raw, honest alt-folk.

Stories

Portret van een persoon met wit haar, dramatische make-up en een witte vachtjas tegen een felrode achtergrond.
Interview

Acteur en zanger Maarten Heijmans over Die Dreigroschenoper

- NIEUW, UITDAGEND EN SCHUREND

Acteur Yannick Jozefzoon over King Cannabis

Acteur Yannick Jozefzoon over King Cannabis

- Getting high and feeling low

kerstboom bestaande uit SPOT logo
Nieuws

SPOT Aftelkalender

- Open vanaf 1 t/m 24 december elke dag een vakje en laat je verrassen!

Het jaar van Guy Weizman en Roni Haver

Het jaar van Guy Weizman en Roni Haver

- 2025, een jaar vol hoogtepunten

bar met mensen
ColumnBackstage

Backstage met floormanager Eva Warnders

- Floormanager Eva Warnders biedt een kijkje in haar werkdag

Een groep vrolijke mensen poseert tegen een roze achtergrond, gekleed in felgekleurde outfits.
Long read

Cabaretier Yora Rienstra over Vrouwejaars

- Een avond vol herkenning en heel veel lachen

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid