[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

De Mexicaanse Hond/Olympique Dramatique

Het Gelukzalige

De Mexicaanse Hond/Olympique Dramatique

Het Gelukzalige

  • Vrijdag 13 mei 2016
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Friday 13 may 2016
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Hollandse nuchterheid & Vlaams absurdisme

Hollandse nuchterheid & Vlaams absurdisme
In 2011 maakte Alex van Warmerdam het zeer lovend ontvangen ‘Bij het kanaal naar links’, zijn eerste productie met het Vlaamse Olympique Dramatique. De Volkskrant gaf de maximale vijf sterren: “Van Warmerdam combineert zijn bekende Hollandse nuchterheid geraffineerd met Vlaams absurdisme.” Het lag dus voor de hand dat deze makers vaker zouden samenwerken. De veertiende Mexicaanse Hondvoorstelling wordt door Van Warmerdam op maat geschreven voor de actrices Annet Malherbe en Eva van de Wijdeven én het voltallige ensemble van Olympique Dramatique.

‘Het Gelukzalige’ vertelt van een vennootschap van zakkenrollers, twee vrouwen, drie mannen. Iedere ochtend verspreiden zij zich over de stad om pas tegen de avond terug te keren en de buit van die dag in te leveren bij Brouwer, een vrouw op leeftijd die zelf niet meer op pad gaat, maar het vennootschap bestiert. Zij draagt zorg voor het gelijkelijk verdelen van de inkomsten en houdt ook na het werk iedereen scherp in de gaten om te voorkomen dat er binnen het vennootschap verhoudingen ontstaan. Groepsseks, paren met een hond of een vis, daar doet Brouwer niet moeilijk over, maar liefde is ongewenst.

“Het gelukzalige draagt in alle opzichten de signatuur van Alex van Warmerdam, die verantwoordelijk is voor de tekst, de regie en het decor. Zijn voorstelling verloopt als een geoliede en goed getimede machine, waarin ieder personage zijn positie kent en de sluimerende conflicten onafwendbaar naar een noodlottig einde leiden.”

★★★ Theaterkrant

‘Met Het Gelukzalige neemt Alex van Warmerdam ons mee in de absurde alledaagsheid van de knullige onderwereld.’

★★★★ Parool

‘Natuurlijk zijn er de van hem bekende bizarre wendingen, vormvondsten en verwijzingen naar andere kunsten. Een vleugje Hopper, een beetje Pinter, een schimmenspel van vreugdeloze seks met gootsteenontstoppers als viagra-erecties, het Cyrano-thema als nepbedrog, ultrakorte scènes en gortdroge zinnen die het geheel de vorm van een strip geven.’

★★★ Trouw

Meld je aan voor het Facebook event

tekst, regie, muziek: Alex van Warmerdam ∙ spel: Tom Dewispelaere, Geert Van Rampelberg, Ben Segers, Eva van de Wijdeven, Eva van der Post en Annet Malherbe ∙ coproductie van Orkater en Toneelhuis

Binnenkort bij SPOT

Een man met grijs haar en een donker colbert, met een serieuze uitdrukking.

Marcel van Roosmalen

za 19 sepSPOT/Stadsschouwburg

Messcherpe formuleringen en een arendsoog voor het menselijk tekort

Een collage van vele portretten van verschillende mensen in paarse en rode tinten.

Het Debuut

do 1 oktSPOT/De Machinefabriek

Ontdek aanstormend theatertalent

Persoon in donker pak maakt een theatrale handgebaar op een schemerig podium met rood-blauwe verlichting.

In de digitale loopgraven

ma 5 oktSPOT/De Oosterpoort

Huib Modderkolk neemt je mee naar het front van de digitale oorlogsvoering

Soon at SPOT

Vijf mannen met zonnebrillen en bandana's staan voor een bakstenen muur.

Steel Pulse

za 22 augSPOT/De Oosterpoort

Reggae giant has been bringing awareness, strength and hope for 50 years

Een man staat buiten in een industriële omgeving, gekleed in een zwarte jas en bruine laarzen.

Angelo Kelly & Band

zo 25 oktSPOT/De Oosterpoort

Youngest Kelly Family member is solo and ready to rock!

Een symfonieorkest speelt op een podium, geleid door een dirigent.

Orkest van de Achttiende Eeuw

zo 6 junSPOT/De Oosterpoort

Two crowd favorites by a great music revolutionary

Stories

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid