[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English
Circus Treurdier

Circus Treurdier

Die Bloemkool (een moeilijke musical)

Circus Treurdier

Die Bloemkool (een moeilijke musical)

  • Woensdag 14 april 2027
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 20:15 start programma
  • Geplaceerde zitplaatsen
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Wednesday 14 april 2027
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 20:15 start of event
  • Reserved seating
  • (Times are subject to change)

Absurd verhaal over vermeende intelligentie en zogenaamde domheid

De hoogbegaafde theatermakers van Circus Treurdier zijn terug met een lekker domme musical over de splijtzwam die intelligentie heet.

De niet zo snuggere student Barrie probeert met de grootste moeite mee te komen op de universiteit. Zijn moeder, neurowetenschapper Meredith Milius, probeert uit alle macht haar onnozele zoon intelligenter te maken. Als je niet hoogopgeleid bent, kun je beter dood zijn, vindt Meredith. Ondertussen voelt het ondersteunend personeel, aangevoerd door schoonmaker Freddy, zich chronisch ondergewaardeerd. Waarom krijgen zij minder betaald dan die academici? Tot overmaat van ramp wordt Freddy’s dochter Tanya verliefd op student Barrie. Kan liefde de intellectuele kloof overbruggen?

Die Bloemkool (een moeilijke musical) is een absurd verhaal over vermeende intelligentie en zogenaamde domheid. Over de bloemkool in onze bovenkamer en de baksteen in onze onderbuik. Een behoorlijk behapbare musical met onnodig ingewikkelde deuntjes en oersimpele meezingers. Voor bollebozen en schoolverlaters.

Circus Treurdier komt na de successhows BAAAAAA en Wendy Pan met een nieuwgeschreven musical in hun bekende, absurd-komische stijl. Met een ensemble van zeven spelers. De vormgeving van de avond is uiteraard weer in handen van scenograaf Janne Sterke. Voor Die Bloemkool gaat het collectief een samenwerking aan met regisseur Peter van de Witte (Showponies, Rundfunk, Stoornis of my Life).

OVER CIRCUS TREURDIER

Circus Treurdier is een Amsterdams makerscollectief bestaande uit de drie schrijvende spelers Jan-Paul Buijs, Ellen Parren en Peter van Rooijen en scenograaf Janne Sterke. Het gezelschap staat voor absurd, filosofisch en muzikaal theater met een satirische ondertoon en een flinke dosis (bittere) humor, waarbij nieuw geschreven tekst en muziek de basis vormen. Naast hun eigenzinnige muziektheater is het gezelschap ook bekend van de gelauwerde VPRO-serie TreurTeeVee. Die Bloemkool (een moeilijke musical) volgt na de succesvolle producties Wendy Pan en BAAAAAA (juryselectie Nederlands Theaterfestival 2022 en nominaties voor Louis d’Or en Annie M.G. Schmidtprijs).

Tekst en muziek: Jan-Paul Buijs, Ellen Parren en Peter van Rooijen | Met: Jan-Paul Buijs, Ellen Parren, Peter van Rooijen, Sam van Hulst, Belle Broeke, Dylan Giesbergen, Isis Suarez Menendez | Regie: Peter van de Witte | Scenografie: Janne Sterke | Lichtontwerp: Tim van ’t Hof |Kostuumontwerp: Akelei Loos | Arrangementen: Frank van Kasteren |Repetitor: Boudewijn Ruigrok | Productie: Lena Meijer, Karlijn van Eersel| Technische productie: Femke Diemer | Techniek: Femke Diemer, Samuel Hopkins |Publiciteit: Sophie Berends |Foto: Hans Boddeke |Grafische vormgeving: Joost de Haas

Koop tickets
Eerste rang€ 22,50
Tot en met 29 jaar / CJP€ 15,00
Tweede rang(uitverkocht)
Derde rang(uitverkocht)
Vierde rang(uitverkocht)
Vijfde rang(uitverkocht)
Meld je aan voor onze wachtlijst. Of koop of verkoop veilig via TicketSwap

Mis niets, ontvang
WHATSAPP updates!Liever (twee)wekelijkse updates per mail? Meld je aan.

Sign up for
WHATSAPP updates!Prefer updates via mail? Sign up now!

Binnenkort bij SPOT

Florian Myjer I Oh Deer

Florian Myjer I Oh Deer

za 23 meiSPOT/De Oosterpoort

"Spannende theatersolo" ★★★★ de Volkskrant

Een groep mensen poseert samen voor de camera in een ruimte met metalen tralies op de achtergrond.

DE HOE

do 28 meiSPOT/Stadsschouwburg

Koortsachtige, tragikomische zoektocht naar waarachtigheid

De Wijk De Wereld Selwerd (Try-out)

De Wijk De Wereld Selwerd (Try-out)

do 18 junSPOT/Stadsschouwburg

Verhalen van bewoners uit Selwerd, gedeeld met elkaar en met de rest van de stad

Soon at SPOT

Oranjewoud Festival Express

Oranjewoud Festival Express

zo 24 meiSPOT/Locatievoorstelling

The power of music in nature

Toonkunstkoor Bekker en NNO
Net bevestigd

Toonkunstkoor Bekker en NNO

vr 29 janSPOT/De Oosterpoort

Dramatic requiem with operatic intensity

Noord Nederlands Orkest en Nikola Meeuwsen
Wereldklasse

Noord Nederlands Orkest en Nikola Meeuwsen

vr 5 febSPOT/De Oosterpoort

An unforgettable and monumental piano concerto

Stories

Applausfoto van Buurman & Buurman in de Stadsschouwburg

Familie voorstellingen voor kleine en grote kinderen

- Schuif aan bij SPOT voor het mooiste jeugdtheater!

Vuurwerk schiet omhoog boven een festivalpodium bij zonsondergang.Stadspark 100 jaar
Stadspark 100 jaar
Short story

Stadspark 100 jaar

- Legendarische concerten op de Drafbaan

Choreograaf Connor Schumacher over Raging Against Various Elements
Interview

Choreograaf Connor Schumacher over Raging Against Various Elements

- Raven voor het leven

LOVE LIVE: 400+ nieuwe voorstellingen en concerten

LOVE LIVE: 400+ nieuwe voorstellingen en concerten

- Start kaartverkoop vanaf 26 mei (members) en 28 mei

Foto van de zijkant van een groot gebouw met spiegelachtige glazen ramen waarin de zonsondergang te zien is.

Ontwikkelingen renovatie De Oosterpoort

-

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid