[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Amélie de Musical

Amélie de Musical

  • Maandag 23 mei 2022
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 20.15 uur: Aanvang voorstelling
  • 21.20 uur: Pauze
  • 21.40 uur: Aanvang tweede deel
  • 22.45 uur: Einde voorstelling
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Monday 23 may 2022
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 20:15 start of event
  • (Times are subject to change)

Een ontroerend sprookje van nu in romantisch Parijs

Wie kent de film Le Fabuleux Destin d’Amélie Poulain eigenlijk niet? Het romantische grotestadssprookje dat in 2001 wereldwijd vele miljoenen mensen naar de bioscopen dirigeerde? Dit jaar kun je het verhaal van de dromerige Amélie in het theater beleven. Na Broadway en West End is de musicalversie voor het eerst in Nederland te zien, mét de bekende filmmuziek van Yann Tiersen.

Amélie Poulain houdt zich al haar hele leven verborgen voor de buitenwereld. Als kind werd ze door haar ouders thuisgehouden van school en leefde ze in haar eigen fantasiewereld. Wanneer het eindelijk tijd is om haar huis te verlaten, leidt ze een rustig leventje als serveerster in Parijs. Tot ze door een bijzondere gebeurtenis ontdekt wat ze wil met haar leven: anderen helpen om liefde en geluk te vinden. Dan wordt ze zelf verliefd en kan Amélie zich voor het eerst in haar leven niet meer verbergen.

“Amélie de musical is charmant en romantisch”

– de Telegraaf

“Amélie is een visueel feest in nostalgisch groen en warm rood, waarbij de sfeervolle decorstukken inventief handmatig in- en uitschuiven. We zien een droomwereld waarin op originele wijze poppen tot leven komen die de multitaskende acteurs zelf bespelen.”

– Trouw

“Lieve, intieme Amélie-musical vol creativiteit.”

– de Volkskrant

 

 

“Magisch, visueel vormgegeven” “Fantasievolle ensceneringen.”

– NRC Handelsblad

naar de film van Jean-Pierre Jeunet en Guillaume Laurant, met muziek van Yann Tiersen | script: Craig Lucas | muziek, liedteksten en arrangementen: Daniel Messé | liedteksten: Nathan Tysen | orkestraties: Bruce Coughlin | arrangementen: Kimberly Grisby | muzikale leiding: Ezra van Nassauw | vertaling en regie: Daniël Cohen | met: Christanne de Bruijn, Christiaan Koetsier, Ger Otte, David Schwartz, Anouk Snel, Luka de Baets, Charlotte Boudry en Keije Schepers | artistiek manager en regie poppenspel: Wesley de Ridder | decor-, poppen- en kostuumontwerp: Kathelijne Monnens | lichtontwerp en technische productie: Wannes van der Veer | geluidsontwerp: Erwin van den Broek

Kijk op de website van Amélie de Musical
Meld je nu aan voor het Facebook event!

Binnenkort bij SPOT

Twee dansers in een artistieke pose met een paarse achtergrond, waarbij één persoon ondersteboven hangt terwijl de ander hen vasthoudt.

Theatergroep Aluin

vr 9 janSPOT/De Machinefabriek

Klassiek verhaal vanuit ander perspectief in mix van toneel en dans

Drie mensen poseren in kleurrijke outfits voor een fonkelend achtergrond met een reuzenrad.

Hope

ma 19 janSPOT/Stadsschouwburg

Een indringende en meeslepende voorstelling over macht, twijfel, waarheid en hoop

Een persoon met een blauw geverfde huid staat in een zwart, strapless jurk voor een neutrale achtergrond.

Orkater

do 22 janSPOT/Stadsschouwburg

Muziektheatervoorstelling over moederschap en kunst met lovende recensies

Soon at SPOT

Noord Nederlands Orkest

Noord Nederlands Orkest

wo 18 febSPOT/De Oosterpoort

Bruch's Violin Concerto & Dvořák 7

BENR

BENR

zo 19 aprSPOT/De Oosterpoort

Dutch translation of English-language Top 40 hits

Tricky

Tricky

wo 3 junSPOT/De Oosterpoort

A combination of elements from hip-hop, dub, rock, and electronic music.

Stories

NITE-acteurs Nimuë Walraven en Rosie Reith over HOPE

NITE-acteurs Nimuë Walraven en Rosie Reith over HOPE

- Hoop in tijden van wanhoop

My First FestivalMy First Festival
My First Festival

My First Festival

- Wat een dag! We genieten nog even na van een hele toffe editie van My First Festival. Dankzij jullie was het een feestje. Tot volgend jaar!

Het jaar van Meral Polat

Het jaar van Meral Polat

- Actrice, theatermaker en zangeres Meral Polat over 2025

Mumford & Sons naar Groningen!

Mumford & Sons naar Groningen!

- Prizefighter Tour strijkt woensdag 1 juli neer in het Stadspark

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid